طراحی سایت
تاريخ انتشار: 11 تير 1399 - 10:13
گامی که در جهش دوم طرح های پتروشیمی برداشته شد

داد خبر؛ عباس دولتی‌زاده: در راستای تحقق طرح های جهش دوم صنعت پتروشیمی این شرکت برای نخستین بار موفق به صادرات متانول تولیدی خود به میزان ده هزار تن شد.

صادرات ده هزار تن متانول به بازارهای هدف

به گزارش داد خبر، مدیرعامل شرکت پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه  گفت: اولین محموله صادراتی متانول تولیدی شرکت  پتروشیمی کیمیای پارس خاورمیانه امروز همزمان با  روزصنعت از بندرعسلویه به سمت بازارهای هدف بارگیری شد.

 

 

دولتی زاده در ادامه با بیان اینکه شرکت مذکور در فاز دو پتروشیمی عسلویه واقع شده است، افزود: این مجتمع  با ظرفیت تولید  سالانه یک میلیون و ۶۵۰ هزار تن متانول به تازگی وارد مدار تولید شده است.

 

به گفته وی عملیات مهندسی، تدارکات وساخت پروژه درسال ۹۴ آغازشده است و با گذشت زمانی قریب به 4 سال این مجتمع توانست به یکی از واحدهای صادراتی متانول به عنوان محصولی مهم در صنعت پتروشیمی مبدل شود.

 

گفتنی است طرح‌های متانول کاوه، بوشهر، الفین ایلام، پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس، کیمیا پارس خاورمیانه، اوره و آمونیاک لردگان، اوره و آمونیاک مسجدسلیمان، هگمتانه، پتروکیمیای ابن سینا، اکسیر حلال عسلویه، میاندوآب، دی‌آریا پلیمر، پالایش پارسیان سپهر، آرتا انرژی، پتروپالایش کنگان و سبلان طرح‌هایی هستند که  در برنامه بهره‌برداری سال ۹۹ قرار گرفته اند که از این سیاهه شرکت کیمیای پارس خاورمیانه موفق شد خود را به خط پایان بهره برداری برساند. این شرکت  زیرمجموعه هلدینگ پتروفرهنگ وابسته به صندوق ذخیره فرهنگیان است.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان