طراحی سایت
تاريخ انتشار: 09 تير 1399 - 10:42

دادخبر؛ نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از بررسی خواسته مخاطبان فارس‌من خبرگزاری فارس در خصوص تغییر دوره ‌کاری کارگران عسلویه در این کمیسیون خبر داد.

خواسته کارگران عسلویه در کمیسیون انرژی مجلس بررسی می‌شود

به گزارش دادخبر،  مخاطبان خبرگزاری فارس سوژه‌هایی را با عنوان«تغییر دوره‌کاری در منطقه ویژه عسلویه»، «کارگران عسلویه با 20 سال کار بازنشسته شوند»، «توزیع غیرعادلانه مرخصی‌، مشکل کارگران عسلویه است»،در بخش فارس‌من ثبت کردند و عنوان داشتند که «به دلیل آلودگی هوا و شرایط زیست‌محیطی و کاری منطقه عسلویه، ضروری است کارکرد در این منطقه به یک هفته کار یک هفته استراحت یا دو هفته کار دو هفته استراحت تغییر پیدا کند. متأسفانه چندین بار این طرح مطرح‌شده ولی تنها بخشی از شرکت‌ها این طرح را اجرا نموده‌اند.»

 

ثبت این سوژه‌ها توسط یکی از مخاطبان فارس مخاطبان بسیاری پیدا کرد به‌طوری‌که تا لحظه انتشار این خبر تعداد حدود 16 هزار حمایت‌کننده از سوژه‌ها ثبت‌شده است که نشان از اهمیت این موضوع برای مخاطبان فارس برای بررسی این موضوع و پیگیری آن است.

 

خبرگزاری فارس نیز برای پیگیری این سوژه به گفت‌وگو با حجت‌الاسلام موسی احمدی نماینده مردم کنگان، دیر، جم و عسلویه در مجلس و دبیر کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی پرداخت که وی با اشاره به وضعیت کاری در عسلویه اظهار داشت: منطقه عسلویه ساختارهای متعدد و متفاوتی دارد، قسمتی از افراد رسمی هستند، عده‌ای در پتروشیمی‌ها فعالیت می‌کنند، برخی نیز به‌صورت قراردادی و پروژه‌ای در شرکت‌ها مشغول‌اند که هرکدام ساختار خاص خود را دارد.

 

دبیر کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بیان داشت: بدین‌جهت شرایط کاری‌ها نیز متفاوت است، عده‌ای 14 روز کار هفت روز استراحت، عده‌ای 14 روز کار 14 روز استراحت، بخش عمده‌ای نیز 21 روز کار و هفت روز استراحت دارند؛ به همین جهت اگر بخواهیم یک نگاه کلی بیاید و مطرح شود، با توجه به اینکه عضو کمیسیون انرژی مجلس هستیم، این خواسته‌ها و مطالبه را در این کمیسیون مطرح و مذاکره می‌کنیم و با توجه به کارشناسی که صورت می‌گیرد تصمیم‌گیری نیز انجام خواهد شد.

وی بیان داشت: چنانچه نیاز به طرح یکسان‌سازی باشد آن را مطرح خواهیم کرد و اگر نیاز به طرح نباشد آن را با کارفرمایان واگذار خواهیم کرد تا برای تغییرات تصمیماتی اتخاذ شود.

 

فارس


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان