طراحی سایت
تاريخ انتشار: 08 تير 1399 - 16:37
شرایط راه اندازی و احداث موزه برازجان بررسی شد +عکس

داد خبر؛  مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بوشهر گفت : موزه ها نشانگر و معرف فرهنگ، آداب، رسوم و تاریخ یک منطقه هستند.

مکان از شهرداری، تجهیز به روز از ما

به گزارش داد خبر، محمدحسین ارسطو زاده امروز  با همراهی اعضای شورای شهر از محل پیشنهادی احداث موزه برازجان بازدید کرد.

 

مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بوشهر به گستردگی آثار تاریخی در شهرستان دشتستان با مرکزیت شهر برازجان اشاره کرد و تاکید کرد: برازجان می تواند با همکاری شهرداری و شورا در کنار میراث فرهنگی صاحب موزه شود.

 

ارسطوزاده گفت: موزه یکی از خواسته های به حق مردم در این شهر است و ما هم معتقد به این هستیم یکی از بهترین معرف های فرهنگ و تاریخ در یک نقطه به گردشگر موزه ها هستند و برای تحقق این موضوع در کنار مجموعه شهرداری و شورا هستیم.

 

وی افزود: چنانچه شهرداری بتواند مکانی را برای این موضوع فراهم کند ما آمادگی کامل برای تجهیز بروز و ایجاد گالری، چیدمان ویترین، سیستم حفاظت الکترونیک و دیگر نیازهای موزه را داریم.

 

او ادامه داد : در حال حاضر ۵ موزه فعال در استان داریم و با راه اندازی موزه منطقه ای خلیج فارس بخش بزرگی از آثار کرانه و پس کرانه خلیج فارس در آن به نمایش گذاشته می شود.

 

در پایان مقرر شد برای رسیدن به تفاهم بیشتر در آینده نزدیک جلسه ای با حضور شهردار، اعضای شورا و اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان برگزار شود.
نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان