طراحی سایت
تاريخ انتشار: 08 تير 1399 - 11:10

دادخبر؛ مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهرگفت: در دولت های یازدهم و دوازدهم به ۴۲۲ روستای این استان گازرسانی شده که در مقایسه با کل دولت های قبل چهار برابر افزایش یافته است.

گازرسانی به روستاهای استان بوشهر چهار برابر شد

به گزارش دادخبر، مسلم رحمانی: این درحالی است که تا قبل از آغاز به کار دولت یازدهم و دوازدهم تنها ۱۰۴ روستای استان بوشهر براساس مصوبه وزارت نفت و شورای اقتصاد از نعمت گاز برخوردار بودند.

 

وی بیان کرد: با انجام پروژه‌های متفاوت امروز ضریب نفوذ گازرسانی در روستاها از ۳۶ به ۹۶.۵ درصد افزایش یافته است.

 

رحمانی اضافه کرد: در این مدت شاهد تحولی عظیم در روند گازرسانی به مناطق روستایی بوده‌ایم و تحقق این مهم تاثیر بسزایی در توسعه زیرساخت ها و رونق و آبادانی هرچه بیشتر این مناطق داشته است.  

 

مدیرعامل  شرکت گاز استان بوشهر گفت: همچنین در این مدت تعداد شهرهای گازدار استان بوشهر نیز از ۳۰ به ۳۹ شهر ارتقا یافته است و در این مدت ضریب نفوذ گاز شهری از ۷۲به ۹۹.۲ درصد افزایش یافته است.

 

رحمانی افزود: در زمان حاضر همه شهرهای استان بوشهر به جز جزیره خارگ که منبع گازی ندارد زیر پوشش نعمت گاز طبیعی هستند.

 

وی بیان کرد: همچنین امسال گاز رسانی به ۲۱ روستای جدید با تعداد یکهزار و ۳۱ خانوار شامل ۱۳ روستای دشتستان و هشت روستای دیلم در دست اجراست که با بهره برداری از آنها ضریب نفوذ گاز در بخش روستایی به ۹۸.۶ درصد می‌رسد.

 

رحمانی گفت: تاکنون هفت هزار و ۱۹۹ کیلومتر شبکه گازرسانی در استان بوشهر اجرا شده است که از این مقدار ۳۹۹ کیلومتر خطوط تغذیه و ۶هزار و ۸۰۰ کیلومتر نیز مربوط به شبکه‌های توزیع است.

 

وی شمار مشترکان استان بوشهر را ۲۱۵ هزار و ۲۵۶ نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد ۲۱۱ هزار و ۸۳۰ مشترک خانگی، ۲هزار و ۷۸۷ مشترک تجاری و عمومی و ۵۳۹ مشترک صنعتی است که از این شمار ۲۴هزار و ۵۱۱ مشترک مربوط به سال ۹۸ بوده است.

 

رحمانی در خصوص فعالیت در زمینه خودکفایی ساخت اقلام و تجهیزات در زمینه ردیابی لوله‌های پلی اتیلن در سال ۹۸ گفت: این شرکت موفق به طراحی و ساخت دستگاه ردیاب آکوستیک لوله‌های پلی اتیلن گاز شد و در زمان حاضر ثبت اختراع دستگاه در مرحله داوری و گرفتن استاندارد IGS دستگاه از شرکت ملی گاز ایران در حال پیگیری است.

 

مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر افزود: همچنین مراحل تجاری سازی دستگاه نشت یاب نقطه‌ای گاز به منظور تشخیص درست و دقیق محل نشتی‌های زیرزمینی در این شرکت در حال پیگیری است.

 

وی  راه اندازی سامانه ۱۹۴ استانی برای اولین بار در سطح شرکت های گاز استان، - اجرای GIS Ready بالغ بر ۹۰ درصد از نقشه های شرکت و کسب مقام اول در بین شرکت های گاز استانی بر اساس ارزیابی مدیریت گازرسانی،  وصول بالغ بر ۵۹ هزار میلیارد ریال از مطالبات شرکت و واریز به حساب خزانه داری کل کشور، گاز رسانی به جزیره شیف با اجرای بالغ بر ۱۸۰۰ متر لوله در بستر دریا با روش حفاری افقی هوشمند (H.D.D ) برای اولین بار در کشور، گاز رسانی به ۹۰درصد از صنایع مستقر در استان از محل مصوبه شورای اقتصاد و کسب رتبه اول در بین شرکت های گاز استانی با ارزیابی مدیریت محترم گاز رسانی را از دیگر اقدام های این شرکت ذکر کرد.

 

رحمانی یادآور شد: سهم بوشهری ها در برخورداری از لوله کشی گاز به عنوان سوخت پاک هر چند دیرهنگام بود اما شتاب در اجرای طرح های گاز رسانی به مناطق شهری و روستایی مطالبه دیرینه مردم را محقق کرده است.

 

ایرنا


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار