طراحی سایت
تاريخ انتشار: 28 خرداد 1399 - 10:26
گزارشی از کار زیبای یک دوستدار طبیعت؛

داد خبر؛ شکایتم نه از بهر نقص عضوم بلکه برای دادخواهی طبیعت بی پناه و رها شده و مظلوم است! شکایتم برای این است که همگان بدانند طبیعت و طبیعت دوستان و فعالان زیست محیطی تنها و بی یاورند!...

مسعود فربود پیام آور مهر و دوستی و سبزاندیشی

داد خبر ـ داریوش محبی: سال گذشته در لابلای خبرها و رخدادهای تلخ و شیرین در حوزه منابع طبیعی و محیط زیست، انتشار و بازنشر گسترده یک خبر در نشریات و پایگاه های خبری کشور، بیش از دیگر خبرها دل ما را به درد آورد.

 

خبر این بود: نقص عضو یک کنشگر محیط زیستی برای حفاظت از طبیعت و زیست بوم!

خبر چون متعلق به شهر سعدآباد بود برای ما بسیار اهمیت داشت و پیگیر ماجرا شدیم.

این رویداد تلخ که البته گهگاهی در گوشه گوشه زیستکره رخ می دهد را باید از زوایای مختلف بازبینی و واکاوی و آسیب شناسی کرد.

نقش آموزش، حکمرانی و دولتها، متولیان و تصمیم گیران ارشد در سطح ملی و منطقه ای، سازمان های مردم نهاد، رسانه ها، شهروندان و... همه به نوعی در پیدایش این رویدادها نقش دارند که البته سهم همه به یک اندازه نیست.

 

باری! کار فعال محیط زیستی آسیب دیده به بیمارستان و نقص عضو و در پی آن شکایت و دادخواهی کشید. یادم نمی رود روزی که برای عیادت و دیدار ایشان با جمعی از فعالان محیط زیستی استان در منزلش بودیم در پاسخ به پرسش بنده که اگر ممکن است رضایت دهید و پرونده را ببندید، گفت: شکایتم نه از بهر نقص عضوم بلکه برای دادخواهی طبیعت بی پناه و رها شده و مظلوم است! شکایتم برای این است که همگان بدانند طبیعت و طبیعت دوستان و فعالان زیست محیطی تنها و بی یاورند! شکایتم پیام دارد، مخاطب دارد، هر چند به شنیده شدن پیام شکایتم امیدوار نیستم چون آنان که باید بشنوند را گوش شنوایی نیست...

 

مسعود فربود، جوان دوستار محیط زیست و یاور طبیعت از شهر سعدآباد است.

او و همباوران سبز اندیشش در انجمن دوستداران طبیعت سعدآباد کارهای ارزشمندی برای نجات طبیعت انجام داده اند و مهربانانه و مهرورزانه با طبیعت عاشقی می کنند.

 

کار شکایت و دادخواهی ایشان ادامه داشت تا اینکه این جوان سبزاندیش به مناسبت هفته محیط زیست و در پی اظهار پشیمانی طرف مقابل خود، چتر مهرش را بر سر وی گستراند و از شکایت خود گذشت و رضایت داد.

 

مسعود فربود با گذشت و مهرورزی اش بار دیگر پیام آور مهر و دوستی و سبزاندیشی شد و ما کنشگران زیست محیطی و یاوران طبیعت همان گونه از دادخواهی و دادستانی اش پشتیبانی کردیم اینک نیز این کار ارزنده و سازنده ایشان را ستوده و قدر دانیم.

 

امید آنکه دیگر در این سرزمین کهن که در پاسبانی از طبیعت، پیشقراول و درفش دارِ مردمان جهانند شاهد بی مهری با طبیعت نباشیم که یک هموطن برای آگاهی بخشی و نجات زیست بوم آسیب ببیند و همه ایرانیان، یاوران طبیعت باشند.

 

 


نظرات کاربران
ناصر حفظ اله حدود 28 روز قبل گفت:
درود بر آقا مسعود فعال محیط زیست و دوست داشتنی شهر سعدآباد.
ایشون واقعا فعال بتمام معناست.پر انرژی و ۲۴ ساعته.
درودش باد.
ناصر حفظ اله
اصغر سبحانی حدود 28 روز قبل گفت:
درود بر ایشان وتمام سبز اندیشان ،سرو و قامت دلسوزان سرزمینمان راست واستوار باد
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان