طراحی سایت
تاريخ انتشار: 18 خرداد 1399 - 15:04

دادخبر؛ استاندار بوشهر گفت: پرورش جلبک و آرتمیا از برنامه‌های تدوینی و تولید ۲۰۰ هزار تن ماهی در قفس از اولویت‌های این استان در عرصه دریا و آبزیان است

تولید ۲۰۰ هزار تن ماهی در قفس اولویت استان بوشهر است

به گزارش دادخبر، عبدالکریم گراوند روز یکشنبه در نشست نقش مراکز آموزش عالی در جهش تولید افزود: پرورش آرتمیا و جلبک در دریا نیز یکی از پروژه‌های مهم استان بوشهر است که کار روی این حوزه مورد توجه ویژه‌ای قرار گرفته است.

 

وی بیان کرد: بسیاری از ظرفیت‌های تولیدی در حوزه سواحل و دریا مغفول مانده که باید از این ظرفیت در تولید انواع محصولات همانند آرتمیا و جلبک استفاده شود و در این زمینه باید خروجی شهرک شیلاتی دلوار به پرورش آرتمیا  و جلبک‌های دریایی هدایت شود.

 

گراوند با تاکید بر راه‌اندازی شهرک تولید جلبک در استان بوشهر  ادامه داد: جهاد دانشگاهی باید تولید بچه ماهی سی‌باس را مورد توجه قرار دهد و بر اساس برنامه تعیین شده آن را اجرایی کند.

 

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود ادامه داد: اکنون دانشگاه خلیج فارس با توانمندی بالایی که دارد جزو دانشگاه‌های موفق است که الگویی مهم در توسعه استان بوشهر ارائه کرده‌است.

 

گراوند، جهش تولید با همکاری مراکز  آموزش عالی امری مهم و ضروری دانست و بیان کرد: در این زمینه باید توجه ویژه‌ای به طرح‌های علمی و پژوهشی شود که در این عرصه دانشگاه‌ها می‌توانند نقش آفرینی کنند.

 

استاندار بوشهر با تاکید بر هدایت اعتبارات فناوری به بخش تولید بیان کرد: کمک به تجاری سازی محصولات شرکت‌های دانش بنیان موضوعی حائز است که در این زمینه باید از ظرفیت‌های ملی استفاده شود.

 

گراوند افزود: استان ساحلی بوشهر دارای ظرفیت‌های مهم در بخش دریا و ساحل است که باید از این ظرفیت و فرصت در تولید محصولات دریایی بیشتر بهره برد.

 

وی افزود: استان بوشهر در عرصه شرکت دانش بنیان و مرکز رشد از ظرفیت بالایی برخوردار است که این حوزه‌ها مورد حمایت و پشتیبانی قرار می‌گیرد.

 

 

ایرنا


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار