طراحی سایت
تاريخ انتشار: 11 خرداد 1399 - 10:07

دادخبر؛ یک فعال عربستانی از برنامه‌ای برای تشکیل شورای هماهنگی مخالفان برای کنار زدن محمد بن سلمان از ولیعهدی خبر داد.

عربستان| تشکیل شورای هماهنگی مخالفان برای کنار زدن «بن سلمان»

به گزارش دادخبر و به نقل از  شبکه تلویزیونی قطر، «عبدالرحمن السهیمی» فعال عربستانی گفت که یک شورای هماهنگی از مخالفان رژیم سعودی متشکل از 18 نفر از جمله سه نفر از اعضای خاندان سعودی برای کنار زدن محمد بن سلمان از ولیعهدی درحال طراحی است.

 

وی همزمان از سلمان بن عبدالعزیز شاه سعودی خواست تا به نقشه برخی از مسئولان سعودی برای ضربه زدن به قطر توجه کند.

 

السهیمی در فایل ویدئویی در سایت یوتیوپ گفت: این شورا خواهان تحصن یا نافرمانی مدنی یا بدست گرفتن سلاح نخواهد شد و فعالیتش محدود به نامه نگاری با کشورهای جهان و نهادهای رسمی و دولتی خواهد بود.

 

وی افزود: با پارلمان‌های اسلامی و کشورهای عرب حوزه خلیج فارس و نیز اعضای کنگره آمریکا و اعضای پارلمان اروپا گفت‌وگو شده است.

 

السهیمی تصریح کرد که آنها در مسیر حمایت از احمد بن عبدالعزیز آل سعود برای ولایتعهدی بر مبنای اینکه عربستان یک کشور نهادی و مشروطه سلطنتی با پارلمانی منتخب باشد، حرکت می‌کنند.

 

این فعال گفت: ما از ملک سلمان می‌خواهیم که فرزندش را از همه مناصب از جمله ولیعهدی کنار بگذارد و احمد بن عبدالعزیز را ولیعهد کند.

 

وی تصریح کرد: 17 کشور اسلامی رویکرد ما را تایید می‌کنند اما منتظریم که سرآغاز با ملک سلمان باشد.

 

وی افزود: اگر ملک سلمان می خواهد حکومت را برای فرزندش به ارث بگذارد، باید بگویم که ما برده او نیستیم زیرا این یک کشور است و نه یک بازی.

 

این فعال عربستانی گفت: احساس می‌کنیم که کشور در وضعیت خطرناکی قرار دارد زیرا حکومت با توجه به جنگ‌های بی فایده‌اش در یمن و حمایت از گروههای مسلح در عراق و سوریه و هزینه‌های میلیاردی ناشی از آن، شهروندان را از نظر معیشتی در تنگنا قرار داده است.

 

وی افزود: ولیعهد سعودی عربستان و روابط آن با سایر کشورها را ویران کرده و علما و آزادگان و دهها فلسطینی و همه مخالفانش و حتی بستگانش را بازداشت کرده است. او برخی از علما و مخالفان را حذف فیزیکی کرده است.

 

السهیمی از زندگی کردن حدود 900 هزار شهروند عربستانی در خارج از این کشور اشاره کرد و از اعضای خاندان حاکم و همه مخالفان خارج نشین خواست تا متحد شده و یک شورای هماهنگی بین خودشان تشکیل دهند.

 

وی همچنین از تحرکات قبایل داخل عربستان علیه سیاست محمد بن سلمان خبر داد.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان