طراحی سایت
تاريخ انتشار: 03 خرداد 1399 - 11:02

دادخبر؛  نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: فتح خرمشهر به ملت‌های جهان جان دوباره داد و امیدی برای ناامیدان و ممکن برای ناممکن‌ها شد.

فتح خرمشهر ناممکن‌ها را ممکن کرد

به گزارش دادخبر و به نقل از ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی روز شنبه در همایش گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزادی خرمشهر در تیپ مردم پایه سپاه انصارالرضا (ع) خراسان جنوبی افزود: فتح خرمشهر طلسم استکبار جهانی را باطل کرد و پس از آن شرایط را برای مظلومان جهان طور دیگری رقم زد.

 

وی گفت: بعد از جنگ جهانی اول و دوم غربی‌ها در جای جای جهان میلیون‌ها انسال را کشتند، آواره کردند و بر مردم مظلوم تسلط یافتند.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: استکبار از همان دوران حکومت باج‌ سبیل را در بسیاری از کشورها به راه انداخت، در ایران هم سرنوشت کشور به دست فردی بی‌سواد به نام رضا شاه افتاد و شعبان بی‌مخ‌ها باج سبیل می‌گرفتند.

 

وی افزود: کشورهای غربی با سوء‌استفاده و وحشتی که بر دل مردم انداخته بودند از آنها باج می‌گرفتند طوری که دخالت آمریکا در حکومت بیش از ۵۰ کشور را بعد جنگ جهانی می‌توان نام برد.

 

حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: این روند طوری گذشت که هرجا برخلاف میل آمریکا بود کار تبلیغاتی انجام می‌داد، ناوها را به ساحل کشور نزدیک می‌کرد تا به اهدافش برسد و عوامل دلخواه استکبار جهانی امور را به دست گیرند.

 

وی اضافه کرد: فتح خرمشهر بطلان سحر استکبار بود، یعنی بر دوران استعمارگری استعمارگران خاتمه داد.

 

امام جمعه بیرجند گفت: دفاع مقدس ما در مقابل یک کشور و صدام نبود بلکه بسیاری از کشورهای دنیا در خدمت صدام بودند و با انواع خباثت او را یاری کردند.

 

وی افزود: دنیای استکبار همه سرمایه‌هایش را گذاشت تا خرمشهر را برای خود نگه دارد و موانع طبیعی، نظامی، نیروی انسانی و تسلیحاتی را به عنوان یک طلسم ناشکستنی تعریف می‌کردند اما وقتی نیروهای باایمان، انقلابی، مسلمان و مومن آن طلسم را شکستند، سحر استکبار را باطل کردند و به ملت‌های جهان جان دوباره دادند.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه ایجاد اختلاف کار اصلی استکبار جهانی است گفت: دشمنان در یک کشور بین طیف‌های مختلف و در چند کشور بین مرزها، اختلاف ایجاد و نیروهای مردمی را به وسیله خودشان خنثی می‌کنند، وقتی راه هموار شد، ورود پیدا می‌کنند.

 

وی گفت: امروز هم یک عده دزد و غاصب قدس به پشتیبانی کشورهای به اصطلاح متمدن، سازمان ملل و شورای امنیت هر ظلمی را انجام می‌دهند و توجیه می‌کنند.

 

حجت الاسلام و المسلمین عبادی بیان کرد: بطلان اصلی طلسم استکبار در فتح خرمشهر، شعار ما می‌توانیم بود که امروز ارتش پرادعای استکبار را در مقابل غزه هم به زانو در می‌آورد و ادعای آن را خفه می‌کند.

 

وی اظهار داشت: فتح خرمشهر فتح خاک نبود بلکه زمینه‌ساز اجرای عدل شد و امروز نه فقط کشورهای غربی و اروپایی در چشم ملت‌ها هیچ ارزشی ندارند بلکه در چشم مردم خودشان هم منفور هستند.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: آنها بر قیافه یک وحشی بی‌مایه لباس تمدن پوشیده‌اند اما دفاع مقدس پرده‌ها را روز به روز می‌درد و چهره واقعی استکبار جهانی را نمایان می‌سازد.

 

وی افزود: یقین بدانید دنیا به نحو دیگری رقم خواهد خورد و براساس عقل و عدالت‌طلبی مردم به هم خواهند پیوست، ناشایست‌ها را کنار خواهند زد و وحدتی براساس وجدان، دین و وحی حاصل خواهد شد که زمینه‌سازی ظهور حضرت مهدی (عج) خواهد بود.

 

سوم خرداد سال ۱۳۶۱ شهر خرمشهر که پس از ۳۵ روز پایداری و مقاومت در چهارم آبان ۱۳۵۹ به اشغال دشمن درآمده بود، در عملیات بیت المقدس آزاد شد و در تقویم رسمی کشور روز مقاومت، ایثار و پیروزی نام گرفت.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان