طراحی سایت
تاريخ انتشار: 01 خرداد 1399 - 10:07

دادخبر؛ با اجرای طرح های کنترل سیلاب شبانکاره و بهسازی کانال های آبیاری سعدآباد خسارت های وارده به زیرساخت های شهرستان دشتستان کاهش می یابد

کاهش خسارات به زیرساخت های دشتستان با تکمیل بندهای کنترل سیلاب
به گزارش دادخبر، نماینده مجری طرح های کنترل سیلاب شبانکاره گفت: روند پیشرفت این طرح ها مطلوب است و این شرکت آمادگی آن را دارد تا در صورت تامینِ به هنگام اعتبار، طرح ها را طبق برنامه زمانبندی به پایان برساند.

مهدی عوض زاده افزود: بند های محور 10 و 14، دو طرح از مجموع 18 سازه پیش بینی شده در مسیل های شبانکاره است که با هدف کنترل سیلاب در حال ساخت است.

وی گفت: با تکمیل این بندها، سیلاب های فصلی که موجب بروز خسارت به اراضی کشاورزی و شبکه آبیاری شبانکاره می شود، مهار خواهد شد.

عوض زاده افزود: تغذیه سفره های آب زیرزمینی، کنترل رسوب و آبخیزداری نیز از دیگر اهداف اجرای این طرح است.

وی گفت: بند محور 10 از نوع بتنی و حجم مخزن 300 هزار مترمکعب است.

عوض زاده اضافه کرد: خاکبرداری این بند با حجم 29 هزارمترمکعب به اتمام رسیده و هم اکنون پیشرفت فیزیکی 35 درصد دارد.

نماینده مجری طرح دو هزار و 400 هکتاری نخلستان  هم گفت: این طرح شامل یک ایستگاه پمپاژ و خط انتقالی به طول 5 هزار و 400 کیلومتر است.

مجید بحرانی افزود: : تا کنون کل 5 هزار و 400 متر خط لوله این طرح اجرا شده است و پیشرفت فیزیکی کلی این طرح 85  درصد برآورد می شود.

وی گفت: ساخت ابنیه، تاسیسات مکانیکال و نصب و راه اندازی 5 دستگاه الکتروپمپ به عنوان قلب تپنده این طرح از دیگر اقدامات انجام شده است.

بحرانی افزود: افزایش راندمان انتقال، توزیع و کاربرد آب، کنترل توزیع آب و مدیریت بهره برداری بهینه و همچنین تثبیت اشتغال موجود و جلوگیری از مهاجرت اهالی منطقه از مهم ترین اهداف اجرای این طرح است.
 
وی گفت: اعتبار مورد نیاز اجرای این طرح 250 میلیارد ریال است و بیش از دو هزار و 200 نفر از کشاورزان منطقه از آن بهرمند خواهند شد.

بحرانی افزود: با تبدیل این کانال ها از سنتی به مدرن، راندمان آبیاری افزایش چشمگیری خواهد یافت و موجب توزیع عادلانه آب می شود.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما مرکز بوشهر
 

نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان