طراحی سایت
تاريخ انتشار: 31 ارديبهشت 1399 - 10:07

داد خبر؛ استادکمالی گذرگاهی چهل ساله از معبر تاریخی ما را تا قرن‌ها بعد چراغانی نمود. او داربست بلند نام و مفهوم ملتی‌ست که می ماند. نام بلندش تداعی کننده‌ی بخش عمیقی از فرهنگ و ادب ماست. سایه‌ی خدمات فرهنگی او آنقدر سنگین و پرشوکت است که ایستادن در زیر  آن  برای هر خردمندی تفاخرآمیز است.

به گزارش داد خبر، پس از استقبال بی نظیر فرهنگ دوستان، هنرمندان و عموم مردم از به سوگ نشستن در فقدان استاد کمالی، دوستداران ایشان پیام تقدیر و تشکری منتشر نمودند که در زیر می آید:
مرگ او را از کجا باور کنیم؟!

فرهیختگان زنده‌ی جاویدند. مردن‌چراغ، مرگ نور است.

پس او درنگذشتنی‌ست. حضورش درسپهر ادبیات جنوب همیشگی‌ست. اگر او بمیرد شعر می‌میرد.

 

استادکمالی گذرگاهی چهل ساله از معبر تاریخی ما را تا قرن‌ها بعد چراغانی نمود. او داربست بلند نام و مفهوم ملتی‌ست که می ماند. نام بلندش تداعی کننده‌ی بخش عمیقی از فرهنگ و ادب ماست. سایه‌ی خدمات فرهنگی او آنقدر سنگین و پرشوکت است که ایستادن در زیر  آن  برای هر خردمندی تفاخرآمیز است.

 

مرگ او عدم نیست، سرچشمه‌ی جویباری است که در دیگران جریان پیدا می کند

پس به سوگش نمی نشینیم، چون روحی است که تا ابد برجهان ما به حرمت سایه دارد. 

او تندیس فروتنی بود با رفتاری بی پیرایه و برخوردی فروتنانه.

سادگی ظاهریش هر نوع مخاطب را به خود جذب می‌کرد.  حتی در میان خیل انبوهی که او را در آخرین سفر زندگیش بدرقه می‌کردند شماری از کسان بودند که روزگاری خشونت و صعوبت و تندمزاجی علیه او  بر مزاجشان حاکم بود ولی در تشییع  به وضوح پیدا بود که دامنشان از اشک ندامت پرآتش است.

 

  درود بر مردمی که علی رغم همه موانع مصنوعی  نگذاشتند که استاد کمالی در غبار ناسپاسی و قدر ناشناسی سر بر بالین خاک نهد و همگی یادش را در خاطر نیک و سپاس انگیز داشتند.

 

 ما جمعی از همرهان شادروان کمالی در برابر قدردانی مردم با این همه شور و معرفت‌ سپاسگذاریم  و در برابرشان برمی‌خیزیم و کلاه از سر بر می‌داریم. کرنش کرده و سر بر آستین شما مردم قدردان می ساییم.

 

جمعی از دوستداران استاد فرج‌الله کمالی


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان