طراحی سایت
تاريخ انتشار: 31 ارديبهشت 1399 - 07:38
لزوم استفاده از فرصت دریا

دادخبر؛  استاندار بوشهر ظرفیت دریا برای توسعه اقتصادی و افزایش تولید در استان بسیار مهم دانست و گفت: استفاده از ظرفیت‌های دریا یکی از اولویت‌های استان بوشهر در زمینه جهش تولید است.

شرکت‌های دانش بنیان بوشهر تقویت می‌شوند

به گزارش دادخبر و به نقل از مهر، عبدالکریم گراوند عصر سه‌شنبه در نشست اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید استان بوشهر اظهار داشت: به منظور حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در استان بوشهر تلاش گسترده‌ای صورت گرفته است.

 

وی با اشاره به پیشتازی شرکت‏‌های دانش بنیان در تولید اقلامی مانند ماسک، دستکش، الکل و مایع ضدعفونی اضافه کرد: شرکت‌های دانش بنیان استان بوشهر با شیوع ویروس کرونا به تولید انواع محصولات و تامین نیازهای اساسی کشور پرداختند

 

استاندار بوشهر به افزایش میزان تولید اقلام ضد کرونایی در استان اشاره کرد و افزود: اکنون  تولید شرکت‌های دانش بنیان در تولید انواع محصولات ضد کرونایی به مرحله‌ای رسیدند که وارد فاز صادرات شدند.

 

وی بر لزوم تغییر نگاه‌ها به شرکت‌های دانش‌بنیان تاکید کرد و ادامه داد: شرکت‌های دانش بنیان باید تقویت شوند و در همین راستا این شرکت‌ها خارج از چرخه قانونی و با اولویت حمایت می‌شوند تا جوانان با انگیزه مضاعف در توسعه استان ایفای نقش کنند.

 

گراوند با تاکید بر تکمیل فاز دوم پارک علم و فناوری خلیج فارس بوشهر تا پایان سال عنوان کرد: درباره مرکزهای رشد دشتستان، گناوه، دشتی انتظار است با فراهم شدن شرایط حمایتی مناسب فعالیت دانش بنیانی این شهرستان‌ها شتاب گیرد.

 

وی با بیان اینکه جوشش علمی خوبی برای استفاده از ظرفیت‌های استان ایجاد شده است خاطرنشان کرد: این جهش در حوزه‎های دانشی مرهون حمایت معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری است.

 

استاندار بوشهر بهره جستن از اقتصاد دریا با استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان را یک ضرورت دانست و گفت: استفاده بیشتر از ظرفیت دریا در سال جهش تولید  مورد توجه ویژه این شرکت‌ها قرار داشته باشد.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان