طراحی سایت
تاريخ انتشار: 18 فروردين 1399 - 22:13
رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان:

داد خبر؛ رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان معتقد است که حداقل باید یک سال را با کروناویروس سر کنیم.

حداقل باید یک سال را با کرونا سر کنیم

دکتر نوید دانایی در کمیته پدافند زیستی ستاد مبارزه با کرونا استان سمنان اظهار کرد: کرونا ویروس، بیماری‌زایی بسیار گسترده‌ای دارد و شاید در یک دوره طولانی چند ساله، ۷۰ درصد از مردم در کره زمین به این ویروس مبتلا شوند.

 

وی با بیان اینکه زمان مشخصی برای اتمام ویروس کرونا در جهان وجود ندارد، تصریح کرد: باید بپذیریم که شاید با این ویروس حداقل برای مدت یک‌سال زندگی کنیم.

این پزشک متخصص گفت: هنوز درمان قطعی برای جلوگیری از شیوع کرونا ویروس وجود ندارد و باید با پذیرفتن این ویروس در بطن جامعه ، رویکردهای فرهنگی، اجتماعی ، اقتصادی و ... را با کرونا منطبق کنیم.

 

وی از تجربه سه موج کروناویروس در این مدت در استان سمنان خبر داد و افزود: در این مدت سه موج کوتاه شیوع کرونا ویروس با تجربه‌های مختلف را در استان سمنان شاهد بودیم و در تمامی این مراحل نکات مهمی برای مقابله با شیوع کرونا حاصل شد.

 

دانایی با بیان اینکه در حال حاضر با اقدام‌های انجام‌ شده در مرحله کنترل و مدیریت کرونا ویروس در استان هستیم ادامه داد: اگر مردم رعایت نکنند شاید دوباره به عقب برگردیم و میزان شیوع کرونا در استان افزایش یابد.

 

وی با بیان اینکه کووید19 می‌توانست شرایط دشوارتری در استان ایجاد کند اضافه کرد: در بدبینانه‌ترین حالت، می‌بایست بیش از ۴۰ هزار نفر از مردم استان سمنان در ماه‌های گذشته به کرونا ویروس مبتلا می شدند اما با تمهیدات اندیشیده شده تاکنون تنها ۴۴۰ نفر در حوزه شهرستان‌های تحت‌پوشش علوم پزشکی سمنان به کرونا ویروس مبتلا شدند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان معتقد است که برای مقابله با کرونا ویروس از الان به بعد باید برنامه‌های بلند مدت داشته و می‌بایست این برنامه آینده‌نگرانه با محوریت احتمال فعالیت کروناویروس در جامعه باشد.

 

وی با بیان اینکه رفتار ویروس کرونا به رفتار اقشار مردم بستگی دارد خاطرنشان کرد: با رعایت نکات بهداشتی و اجرای طرح‌های بلند مدت می‌توان برای مقابله با کرونا ویروس در استان سمنان اقدام کرد.

 

این عضو هیئت علمی علوم پزشکی سمنان با بیان اینکه از نظر فرهنگ رفتاری ، استان سمنان باید استانی الگو برای مقابله با کرونا ویروس در کشور باشد اظهار کرد: با اقدامات مهم و کاربردی در قالب‌های بلند مدت، می‌توان برای جلوگیری از شیوع این ویروس برنامه‌ریزی کرد.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار