طراحی سایت
تاريخ انتشار: 22 اسفند 1398 - 18:08
داریوش محبی؛

داد خبر؛ فقط و فقط در ۲ بازه زمانی ۱۵ روزه با اقدام های سختگیرانه کنترلی و مراقبتی از هر گونه خروج و ورود به شهر جلوگیری و ضدعفونی کردن شهر بصورت مستمر در دستور کار قرار گیرد. 

نامه سرگشاده به رئیس شبکه بهداشت و درمان دشتستان

بسـم اللـــه الرحمــن الرحیـــم


ریاست محترم شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان

با درود و پیشکش مهر

 

همانگونه که بیش و پیش از همگان از وجود و گسترش ویروس کرونا آگاه بوده اید و امروز کرونا دیگر همه گیر شده و جان هموطنان را می گیرد و فضای روانی سنگینی بر جامعه حاکم کرده است و نقش و مسئولیت شما و همکاران تان بیش از سایرین است چون متولی سلامت و بهداشت و درمان هستید و شوربختانه از نخستین ساعات فراگیری این ویروس جهان گیر تا به امروز هر چند تلاشهایی داشته اید اما هرگز راهگشا نبوده و شفاف و صریح بگویم برای مهار کرونا درمانده اید و کارهایی که صورت گرفته سطحی و ناکارآمد بوده و پیشنهاداتی  خدمت تان تقدیم می گردد امید آنکه به کار بندید:

 

۱- مبارزه بیولوژیکی یک سویه، تک جانبه یا یک وجهی نیست و باید همزمان و از همه زوایا بدان پرداخت و از کارهای احساسی و بدون منطق و کپی برداری از دیگر مناطق خودداری کنید و برنامه جامع مهار کرونا را تدوین و اعلام و اجرایی نمایید.

 

۲- یکی از روش های مبارزه، ایزوله کردن شهر و روستا ها است و برای رسیدن به این هدف باید از همه ی ورودی ها و خروجی ها جلوگیری شود نه اینکه تنها در ورودی استان آن هم بصورت موقتی و با حداقل نیروهای آموزش دیده و امکانات اقدام شود و کنترل و پایش و غربالگری باید شامل همه شود نه فقط مسافران شماره پلاک های غیر استانی.

 

۳- فقط و فقط در ۲ بازه زمانی ۱۵ روزه با اقدام های سختگیرانه کنترلی و مراقبتی از هر گونه خروج و ورود به شهر جلوگیری و ضدعفونی کردن شهر بصورت مستمر در دستور کار قرار گیرد و تا وضعیت عادی فقط مراقبت بهداشتی توسط مردم صورت گیرد.

 

۴- یکی ازمهمترین عوامل انتقال و فراگیری کرونا، خودروها هستند و دستور بازگشایی همه ی ماشین شویی ها را صادر و حتی ماشین شویی های سیار در تمامی محلات و در کنار پارک های محله ای قرار دهید تا همه ی خودروها بصورت دو یا سه روز یکبار با مواد ضدعفونی کننده شستشو و ضدعفونی شوند و از مردم بخواهید تا از رفت و آمد خودروها خودداری کنند و در خانه بمانند.

 

۵- بصورت روزانه و همه ی شبها با همکاری نهادها و فعالان مدنی تمامی سطح شهر به ویژه آسفالت ها و بستر خیابان ها و کوچه ها را ضدعفونی کنید چرا که آسفالت ها بدلیل ترسیب آلودگی بالاترین نرخ آلودگی دارند و انتقال توسط کفش و لباس و خودروها اثراتی را در ورودی های منازل ایجاد می کند که می تواند مخاطره ساز باشد و از عوامل تشدید در همه گیری کروناست.

 

۶- ترکیب و درصد و چگونگی مواد ضدعفونی کننده با آب را به شدت کنترل و نظارت فرمایید تا از مسمومیت های ناشی از آن جلوگیری شود و همچنین زمان مناسب برای شستشوی کف خیابان ها و کوچه ها شب هنگام است که هوا اندکی سردتر از روز و زمان باز تولید شدن این ویروس می باشد.

 

۷- با فراخوان از دانشجویان پزشکی و پرستاری و نیروهای آموزش دیده هلال احمر و تهیه دستگاههای تب سنجی به اندازه کافی، پایش محله ای را آغاز کنید و بصورت خانه به خانه سلامت شهرونان را پایش و مبتلایان به کرونا را شناسایی و برای درمان ایشان اقدام شود و این کار باید در بازه زمانی ۳ روز یکبار در محلات انجام شود تا بصورت میدانی و دقیق آمار محلات مبتلا شده و چگونگی وضعیت گستردگی و پراکنش ویروس کرونا در سطح شهر پایش و غربالگری و برای کنترل و مهار و جلوگیری از همه گیری آن شود.

 

۸- یکی از مهمترین وظایف متولیان حوزه‌ی بهداشت در جبهه‌ی رویارویی با کرونا را باید تهیه‌ی اقلام بهداشتی همچون الکل، دستکش، ماسک و دیگر اقلام بهداشتی برای شهروندان و نظارت بر توزیع آن از طریق داروخانه ها دانست.

آنچه در این روزهای کرونایی شاهد بوده‌ایم، بحران مدیریت در تامین این اقلام و نظارت بر قیمتها بوده که دچار بی تدبیری در حد فاجعه است!

آنچه ضروری است، تجدیدنظر جدی در این زمینه و آغاز یک حرکت جهادی جهت تامین اقلام بهداشتی و نظارت مستمر و دقیق بر قیمتها و چگونگی دسترسی شهروندان به چنین اقلامی است.


         کنشگــــر مدنــــی

         داریــــوش محبـــی

رونوشت:

استاندار محترم بوشهر

دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر

فرمانداری محترم شهرستان دشتستان

فرماندهی محترم نیروی انتظامی شهرستان دشتستان

فرماندهی محترم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان دشتستان

نماینده محترم ولی فیقه در استان بوشهر و امام جمعه بوشهر

امام جمعه محترم شهر برازجان

شورای اسلامی شهر برازجان

شهردار محترم شهر برازجان


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان