طراحی سایت
تاريخ انتشار: 08 اسفند 1398 - 09:51
ما و آزمون چهارساله آقای نماینده؛

داد خبر؛ هواداران و اعضای ستاد انتخاباتی جنابعالی، شما را با برند و نشان "بیت رهبری" به عرصه انتخابات ورود دادند مبادا وارد حاشیه شوید که اگر چنین شد آن چه آسیب می بیند، تنها جنابعالی نیستید... 

جناب رضایی، شما تک دوره ای نشوید!

داد خبر ـ داریوش محبی: انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی با همه فراز و فرودها، تلخی و شیرینی ها، مهر و بی مهری هایش و حتی بداخلاقی هایش به فرجام رسید و مردم نجیب دشتستان به جناب دکتر ابرهیم رضایی برای بر تن کردن ردای وکالت خویش اعتماد کردند. ضمن عرض شادباش به جناب دکتر رضایی بابت توفیق جلب اعتماد مردم دشتستان، برای ایشان در مسیر اجرای برنامه ها و اهداف شان آرزوی توفیق دارم و امیدوارم که در پایان چهار سال وکالت مردم شاهد دستاوردهای خوبی باشیم چرا که در این شرایط ویژه نباید فرصتهای طلایی و ناب را از دست داد و مردم دیگر در برابر مشکلات فرارویشان تاب آوری ندارند و زمان برای از دست دادن نداریم.

 

در فضای انتخاباتی در کنار جناب دکتر رضایی نبودم و با کاندیدای دیگری و به عنوان رقیب فعالیت داشتم اما امروز انتخابات پایان یافته و سزاوار است همه از  فضای انتخاباتی به در آییم و به توسعه دشتستان بزرگ بیاندیشیم.

یادمان نرود که "رقابت تا روز انتخاب ادامه دارد نه تا پایان دوره وکالت" پس شایسته است از امروز همه دست در دست هم دهیم و با قلم ها و قدم های مان، با ایده ها و راهکارهای مان با وکیل مان همراه و هم گام شویم تا شاهد دشتستانی توسعه یافته باشیم.

درست است که در عرصه رقابت چند کاندیدا بالاخره باید یک نفر ردای وکالت بر تن کند اما آن گاه که بدین کسوت رسید وکیل همگان است و دیگر فضای انتخاباتی نیست که هوادار و حامی اش وی را در انحصار خود بداند و باید برای همگان وکیل باشد. شعارها و گرایش های چپ و راست سیاسی و فضای رقابتی باید تا روز انتخاب کارکرد داشته باشد و فضای پسا انتخابات نباید همچون فضای بازی شهرآورد باشد که متعصبانه بدان بنگریم!

 

 فراموش نکنیم که فضای انتخابات با فضای ورزشگاهها در بازی های شهرآورد تفاوت دارد و در پسا انتخابات، کُری خواندن و کَل کَل کردن هواداران زیبنده نیست و بایستی عقلانیت و منطق بر احساس چیره گردد و خدمت بر انتقام برتری داشته باشد که اگر چنین نباشد گرفتار خسران بزرگی خواهیم شد.

 

جناب آقای دکتر ابراهیم رضایی، منتخب مردم نجیب دشتستان بزرگ!

جنابعالی با تکیه بر شعار انقلاب و انقلابی گری وارد کارزار انتخاباتی شدید و مردم به شما اعتماد کردند؛ حال اگر به نیکی پاسخ این اعتماد را دهید ضمن خوشنامی و عزت دنیا و آخرت برای خودتان، سبب افزایش رضایتمندی مردم از نظام و انقلاب خواهید شد و در غیر اینصورت، هم خود را خسرالدنیا والآخره ساخته‌اید و هم سبب نارضایتی مردم از گفتمان انقلابی و انقلابیگری و انقلاب خواهید شد و انقلاب و گفتمان انقلابی گری را به مسلخ برده اید. پس مراقب باشید خدای ناکرده این گفتمان فدای منیت، منفعت سیاسی یا جناحی و گروهی نشود همان گونه که گفتمان های پیش از این نتوانستند رضایت مندی مردم را رقم زنند و برای جریان فکری و سیاسی خود محبوبیت آفرینی کنند بنابراین رسالت سنگینی بر دوش دارید و با وسواس و دقت فراوان این بار سنگین را به سرمنزل مقصود رسانید. 

 

هواداران و اعضای ستاد انتخاباتی جنابعالی، شما را با برند و نشان "بیت رهبری" به عرصه انتخابات ورود دادند و شما را منتسب به بیت معظم ایشان دانستند و در کارزار انتخاباتی با دو نشان بیت رهبری و جوان انقلابی به میدان آمدید پس تمام توان خود را صرف خدمتگزاری به مردم سازید تا مبادا وارد حاشیه شوید که اگر چنین شد آن چه آسیب می بیند، تنها جنابعالی نیستید بلکه نشان ها و برندهایی که صرف پیروزی جنابعالی شده نیز آسیب جدی خواهند دید.

 

نخست از همه هواداران و حامیان و همراهان شما که در شناخت و اعتماد آفرینی مردم نسبت به جنابعالی بسیار کوشیدند خواهشمندم که از فضای انتخابات برون آیند و با گفتار و نوشتار خود از سعی بر دو قطبی کردن فضا و خط کش گذاشتن و مصادره کردن وکیل مردم خودداری کنند و بر وحدت آفرینی بین توده های مردم بکوشند و وکیل مردم را وکیل همگان بدانند نه وکیل یک بخش از جامعه یا یک جریان سیاسی! 

یک جریان سیاسی برای انتخاب وکیل، پیروز گشته است اما شخص پیروز وکیل همه مردم است. در روزهای گذشته چه در فضای مجازی و چه حقیقی می بینیم که گفتار و نوشتار برخی هواداران و همراهان جنابعالی گاهی اوقات بسیار گزنده و تلخ است که شایسته گفتمان انقلابی نیست. امید می‌رود این موضوع را به خوبی مدیریت نموده و توصیه بر وحدت و همبستگی فرمایید.

 

به عنوان یک شهروند توسعه خواه و مطالبه گر با آسیب شناسی دوره های پیشین نمایندگی بر خود لازم دانستم مواردی را خدمت وکیل خود یادآوری کنم؛ امید که مفید واقع شود:

 

۱- همه کسانی که در طول تاریخ سودای وکالت مجلس داشتند بی شک داعیه پیشرفت و توسعه و خدمت به مردم داشتند؛ برخی موفق و کارآمد و شماری نیز ناکارآمد و ناتوان مانده اند که مهمترین دلیل این توفیق یا عدم توفیق ها همانا در چینش و گزینش اطرافیان و مشاوران و همراهان شان بوده است. لذا خواهشمدم با دقت حداکثری و متناسب با رویکرد برنامه ها و اهداف تان به چینش و گزیش بپردازید و تیمی قوی و کارآمد و خوشنام برگزینید. مبادا در این تیم گزینی صرفا نگاه سیاسی چیره باشد که اگر چنین شد، بدون شک به بیراهه رفته اید!

 

۲- آنچه تا کنون مرسوم بوده با آمدن هر وکیلی سیمای مدیریتی شهرستان دگرگون گشته و اصل و ملاک گزینش برای مدیریت ها، جناح سیاسی و قوم گرایی و منطقه گرایی و چینش اعضای ستادی بوده است اما امیدوارم جنابعالی به عنوان یک جوان انقلابی، پاسبان گفتمان انقلابی باشید و فرهنگی نو در وکالت مردم بنیان گذارید تا آیندگان نیز ادامه دهنده این رویه میمون و مبارک باشند.

 

۳- توسعه پایدار دشتستان بر محور صنعتی و گردشگری مبتنی بر محیط زیست است و در این حوزه ها باید مطالبات جنابعالی در سطح کلان باشد و از سطحی نگری خودداری گردد تا شاهد دشتستانی نوین و توسعه یافته باشیم.

 

۴- برنامه محوری را در ادارات و سازمان ها و ... در دشتستان نهادینه و مدیران برنامه ای را جایگزین مدیران هزینه ای نمایید و هر آنکس که لیاقت و کارآمدی دارد از هر جناح فکری که باشد را به کار گیری کنید تا به اهداف تان برسید.

 

۵- جناب دکتر رضایی! دشتستان بزرگ سرشار از سرمایه ها و نعمت های خداوندی است و مستعد توسعه پایدار و از مهمترین و ویژه ترین سرمایه های این کهن دیار همانا سرمایه های ارزشمند و والای انسانی است اما متأسفانه خود شهرستان هیچگاه به حقش در عرصه مدیریتی نرسیده و همواره مدیران ناکارآمد را بر سکان مدیریتی این شهرستان گمارده‌اند که ره‌آوردش سِیر واپسگرایی و روند قهقرایی بوده؛ از جنابعالی مجدانه می خواهم که بر این رویه و روند نامیمون پایان دهید و برجستگان دانشی و مدیریتی شهرستان را حمایت کنید تا زمام امور شهرستان را در دست گیرند و در این باره هرگز به جناح و طیف فکری سرمایه های انسانی شهرستان نپردازید و مبنای کارتان را سزاوار گزینی قرار دهید و در این امانت که مردم به دست جنابعالی سپرده اند وفاداری و امانت داری پیشهسازید.

 

۶- جناب دکتر رضایی عزیز؛ شما امروز برگزیده‌ی مردم دشتستان و چشم بینای تمام مردم رنجدیده و سختی کشیده‌ی این شهرستان هستید. نماینده‌ی همه‌ی کسانی که در شهر به شهر، روستا به روستا و آبادی به آبادی مرزهای دشتستان عزیز نفس می‌کشند. شما شاید زاده‌ی شهر زیبای آبپخش باشید اما از این پس فقط آبپخشی نیستید. ارم، بوشکان، کلمه، وحدتیه، سعدآباد، دالکی، شبانکاره، برازجان و همه‌ی روستاهای این سامان نیز همچون آبپخش ابراهیم رضایی را متعلق به خودشان می‌دانند. مراقب باشید خدایی ناکرده فردایی نرسد که یک شهروند سعدآبادی یا شبانکاره‌ای یا ارمی در دلش ذره‌ای تردید رسوخ کند که ای وای! رضایی نیز بر سبیل گذشتگان بیشتر توجهش به زادگاه خودش است!

 

نشود که این شائبه پیش بیاید که فلانی هم در دام تفکر باطل تجزیه‌ی دشتستان عزیز گرفتار شده!

یادمان نمی‌رود که دشتستان، با تمام شهرها و روستاهایش دشتستان است. نه یک روستا کم، نه یک روستا بیش!

 

امیدواریم روزی که زنگ پایان فعالیت مجلس یازدهم نواخته می‌شود مردمان همه‌ی مناطق دشتستان به احترام خدماتتان بایستند. چنانکه تفکر باطل تفرقه میان برخی شهرهای دشتستان جایش را به اعتماد بدهد و نام نیکتان از دوران وکالتتان به یادگار بماند...

 

توفیق در این دوره وکالت سبب خیر دنیا و آخرت برای جنابعالی و رفاه و آسایش مردم و محبوبیت آفرینی برای جناح فکری و سیاسی تان خواهد شد تا در انتخاب های پیش رو نیز سبب اعتماد دوباره مردم نسبت به جنابعالی و گفتمان سیاسی شما شوند و این شدنی نیست مگر اینکه از قید و بند سیاسی بازی رها شوید و جز به خدمت نیاندیشید.

آرزومندم در مسیر خدمت به دشتستان مظلوم، توفیق رفیق راهتان باشد.

 

شهــرونــــد دشتستــــانــی

    داریــوش محبــــی


نظرات کاربران
درود برجناب قائد داریوش محبی
احسنت به شما بابت این تذکرات و مواردی که اشاره داشتید
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان