طراحی سایت
تاريخ انتشار: 23 بهمن 1398 - 10:50
دومین جلسه کمیسیون اداری مالی شورای اسلامی شهر برازجان:

دادخبر، دومین جلسه کمیسیون اداری مالی شورای اسلامی شهر برازجان حضور اعضای شورا و آقایان خدادادی پرسنل سابق شهرداری و صفدری و عبدی پور از مسئولین حوزه مالی شهرداری برگزار شد.

به گزارش دادخبر،  وحید مصدق عضو شورای اسلامی شهر برازجان و رئیس کمیسیون اداری مالی ضمن خوش آمد گویی به مهمانان و اعضای شورا سخنان خود را آغاز کرد:

 


 

 مردم باید از چگونگی بودجه ریزی و تنظیم بودجه مطلع باشند . پیشنهاد می     دهم که در جلسات مرتبط با بررسی بودجه از عموم مردم نیز دعوت بعمل آید جهت حضور . درآمدها و هزینه ها باید کاملا شفاف و مشخص باشند. اعداد و ارقام داخل بودجه که برای هزینه های جاری و عمرانی اختصاص داده شده اند باید محقق شوند و تمام تلاش نیز باید برای انجام این امر مهم باشد.

 

در حال حاضر درآمد داخلی شهرداری کم است که سبب تضعیف بنیه اقتصادی شهرداری شده است. رفع این مشکل بزرگ توسط نیروهای متخصص و پرتلاش و پیگیر که می توانند دنبال درآمدزایی و وصول معوقات باشند، مرتفع خواهد شد.

 

اتکا شهرداری باید نسبت به مالیات بر ارزش افزوده به حداقل ممکن برسد . شهرداری باید بتواند با افکار اقتصادی به درآمدهای داخلی خود متکی شود.

 

مصدق ادامه داد:

 

متأسفانه در شهرداری تلاش چندانی جهت بدست آوردن درآمدها دیده نمی شود و این علت اصلی پایین بودن مبلغ کل بودجه می باشد. بودجه واقعی این شهر باید خیلی بیشتر از رقم  پیشنهادی83 میلیارد باشد. در روزهای آینده کمیسیون اداری و مالی شورای اسلامی اقدامات و  برنامه های خوبی ارايه خواهد داد جهت بهبود وضعیت فعلی که ان شاالله اگر  دیگر اعضای شورا نیز همراهی نمایند ما شاهد برازجانی به مراتب آباد تر خواهیم بود.

 

مصدق در انتها تصریح کرد:

 

از عموم مردم بخصوص کارشناسان و متخصصین حوزه  مالی و اقتصادی تقاضا دارم که در صورت تمایل به همکاری و همفکری به یاری شورای شهر بیایند و در هر کجا هم لازم می دانند بنده خدمت خواهم رسید. درب کمیسیون اداری و مالی بر روی همه عزیزان باز هست ما هم از حضور اندیشمندانه شما اساتید استقبال خواهیم نمود. 

 


جناب آقای آقای خدادادی ارائه گزارش مالی و بودجه به شهروندان را حداقل سطح پاسخگویی شهرداری به مردم دانست.ایشان افزودند:

 

به لطف قوانین و مقررات ارزش افزوده در شهرداری ها حقوق و مزایا به راحتی به سیستم وارد که البته سبب کاهش راندمان درآمد می شود.نبود چنین شرایطی در گذشته و شرایط سخت پرداخت حقوق توسط شهرداری ها سبب می شد تا شهرداری به سمت درآمدزایی برود. اگر فردا قوانین و مقررات ارزش افزوده دستخوش تغییرات شوند شهرداری ها با چالش بسیار جدی مواجه خواهند شد.

 

باید خدمت شما عرض کنم 76 درصد درآمد خارج از شهرداری است در حالی که حداقل 40 باید چهل درصد باشد. این بدان معناست که اگر ارزش افزوده را کسر کنیم درآمدزایی خود شهرداری تنها 14 درصد است.چرا باید امروز درآمد این سازمان تنها 14 درصد باشد؟


 

محراب بنافی رئیس شورای اسلامی شهر برازجان نیز در این خصوص با ابراز نگرانی تاکید کرد که ممیزی املاک باید جدی گرفته شود. ایشان همچنین اعلام کرد باید کارگروه اقتصادی درشهرداری برازجان تشکیل شود تا میزان درآمد از سطح فعلی افزایش یابد.

 

رئیس شورای اسلامی با مثبت خواندن این جلسه تصریح کرد حضور تیم شهرداری در شورا و پاسخگویی آنها سبب بر طرف شدن ابهامات می شود. من روند بررسی و اصلاح بودجه ارسالی را مثبت می خوانم و جا دارد از زحمات اعضای شورا به خصوص جناب مصدق در حوزه اداری مالی تشکر کنم.

 

سیده خدیجه حسینی عضو دیگر شورای اسلامی نیز وجود بخش هایی برای درآمد زایی بیشتر شهرداری در بودجه سال آینده را ضروری خواند و تصریح کرد باید بتوانیم از داشته هایمان درآمد زایی بیشتری کنیم چراکه سال های آینده چنین سیستمی نمی تواند پاسخگوی نیاز شهروندان ما باشد.

 

 

 


جناب آقای صفدری از مسئولین حوزه مالی شهرداری ضمن تشکر از دعوت به این جلسه، اعلام کرد دستور العمل بودجه امسال تغییرات زیادی داشته و برای تفسیر بعضی از قسمت ها جلسات متععدی از طرف استانداری برگزار شد. تلاش ما ارائه یک بودجه واقعی به شورا بود و هرآنچه نیاز به اصلاح داشته باشد را اعمال خواهیم کرد.

 

این جلسه حدود چهار ساعت به طول انجامید و اعضا بند به بند بودجه ارسالی را بررسی کرده، برخی موارد نیز با توضیح مهمانان جلسه رفع ابهام گردید  و قسمت هایی که نیاز به اصلاح داشت را شناسایی و به مسئولین مالی حاضر در جلسه اعلام کردند.

 

لازم به ذکر است جلسات بررسی بودجه ارسالی همچنان ادامه خواهد داشت و جدید ترین اخبار در این خصوص به اطلاع شهروندان خواهد رسید.

برچسب ها:
شورا , شهرداری

نظرات کاربران
محمد منصوری 6 ماه قبل گفت:
سلام. تشکر از سایت داد خبر و شورای اسلامی شهر بویژه کمیسیون مالی شورا که شفاف اطلاعات را در اختیار مردم قرار می دهند. به شخصه تا کنون خیلی از بودجه دانش چندانی نداشتم و این اخبار باعث کنجکاوی بنده شد تا در خصوص بودجه شهرها مطالعاتی نمایم و متوجه شدم که واقعا بودجه شهرمان پایین می باشد و شهرداری دارای اختیارات خوبی جهت بالا بردن بودجه می باشد . نمی دانستم که شهرداری می تواند کار اقتصادی انجام دهد اما متوجه شدم شهرداری می تواند کارهای اقتصادی برای بدست آوردن درآمد انجام دهد. و کار شهرداری تنها هزینه بودجه شهر نیست .و از طریق بودجه باید در آمد کسب نماید.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار