طراحی سایت
تاريخ انتشار: 15 بهمن 1398 - 22:21
كميسيون اداري مالي شوراي اسلامي شهر برازجان:

دادخبر، جلسه كميسيون اداري مالي شوراي اسلامي شهر برازجان با موضوعيت بررسی، تنظيم بودجه و ارائه آمار هاي مالي شهرداري برگزار شد.

 

به گزارش دادخبر؛ این جلسه با حضور جناب آقای خدادادی از پرسنل سابق شهرداری برازجان در حوزه اداری و مالی، دوشنبه 14 بهمن برگزار شد.

 


 

وحيد مصدق رئيس كميسيون اداري مالي شوراي اسلامي شهر برازجان در ابتداي جلسه اعلام كرد: 

 

ایام دهه ی فجر را خدمت همشهریان خود تبریک عرض می کنم و به مسئولان و مدیران در مقام یک شهروند توصیه می کنم که همچنان که به سن انقلاب افزوده می شود مردم از کارگزاران و مدیران هم توقعات بیشتری جهت ارائه خدمات دارند که به حق می باشد.لازمه ی حصول رضایت مردم اخلاص در عمل و عمل گرایی به جای شعار پردازی می باشد. مسئولان نباید از مردم فاصله بگیرند نباید مردم را نامحرم بنگرند. 

 

وحید مصدق تصریح کرد: ما در فصلی قرار داریم که شهرداری باید کاهش هزینه ها، بخصوص هزینه های جاری را در دستور کار خود قرار دهد. در روزهای آینده شورای شهر باید یکی از مهمترین وظایف خود یعنی تعیین حسابرس جهت انجام حسابرسی از شهرداری را انجام دهد.

 

متاسفانه این مهم که هرساله باید انجام می پذیرفته تاکنون طی سال های اخیر انجام نشده که نقص بسیار بزرگی محسوب می شود.

رئیس کمیسیون اداری مالی شورا در ادامه جلسه به بیان آمار و ارقام بودجه پیشنهادی پرداخت:

 

بودجه پیشنهادی 83میلیارد می باشد که مبلغ تقریبا 48.5میلیارد از آن یعنی بالغ بر 58/35% از بودجه پیشنهادی بابت حقوق و دستمزد و هزینه های جاری در نظر گرفته شده و مبلغ 34.5 میلیارد باقی مانده که 41.65% از بودجه را شامل می شود جهت پروژهای عمرانی و خدمات شهری در نظر گرفته اند.


منبع تامین یا تحقق 83 میلیارد بدین شرح پیش بینی شده است:

 

 تقریبا 63 میلیارد آن از عوارض موضوع قانون مالیات بر ارزش افزوده است  که شامل 76% بودجه از کل بودجه می شود که این مبلغ توسط اداره دارایی وصول و از طریق استانداری تخصیص می یابد. 

تقریبا9.5% از کل بودجه یعنی چیزی معادل 7 میلیارد و هشتصد و نود میلیون تومان بابت عوارض بر پروانه های ساختمانی پیش بینی شده است که مربوط به مراجعه مردم به شهرداری می باشد.

 

14 درصد از کل بودجه نیز که معادل تقریبا 11.5 میلیارد می باشد باید از طریق واحد درآمد شهرداری وصول شود.

 

اگر در حوزه مالی و درآمد شهرداری نیروهای پرتلاش و متعهد و متخصص که مسلط بر راه های درآمدزایی در شهرداری باشند قطعا درآمد خود شهرداری باید از این مبلغ بیشتر شود.که از آن بتوان پروژه های بیشتر و خدمات بهتری تعریف کرد. ما به دنبال اصلاح بودجه هستیم نه مچ گیری

 


 

در ادامه اعضای این کمیسیون به همراه جناب آقای خدادادی، پرسنل سابق حوزه اداری و مالی شهرداری برازجان به بررسی بودجه پیشنهادی سال 99 پرداختند.

 

بودجه بصورت کلی بررسی گردید اما از آنجا که به جهت ورود به جزییات،  نیاز به اطلاعات بیشتری از شهرداری مانند؛ لیست پرداخت حقوق پرسنل شهرداری بود مقرر گردید یکشنبه آینده جلسه کمیسیون اداری و مالی مجددا با حضور جناب خدادادی و پرسنل حوزه مالی شهرداری به برگزار گردد.

مصدق در انتها اعلام کرد: 

تمام سعی ما بر این هست که بودجه شهرداری به واقعیت نزدیک باشد. 

 

برچسب ها:
شورا , شهرداری

نظرات کاربران
جواد 6 ماه قبل گفت:
سلام. تشکر از ارائه اطلاعات . آمار داده شده جالب بود.
احسان رضایی 6 ماه قبل گفت:
سلام و درود بر مهندس که پیگیر مسائل و مشکلات شهر هستن،تشکر،تشکر
تشکر از جناب مهندس مصدق بزرگوار بابت زحماتشون
علی ناصری 6 ماه قبل گفت:
با سلام

واقعا چرا باید حسابرسی چند سال صورت نگیرد ؟؟؟علت این ماجرا چی بوده؟؟؟شفاف سازی در این امر که حق مردم هست لازم و ضروری . که من از سهم شهروندی خودم , خواهان بررسی هستم
نوید دریایی 6 ماه قبل گفت:
بودجه شهر باید به اطلاع عموم مردم برسد. تا حالا که ما ندیدیم. اما این شروع خوبی بوده .تشکر از اعضای شورا.
عباس مقدس 6 ماه قبل گفت:
سلام. لطفا در خصوص بودجه دقت فرمایید تا بیشتر بودجه صرف کارهای عمرانی شود. شهرداری بیشتر بودجه را حقوق نیروهای خودش میکند.
خادمی 6 ماه قبل گفت:
سلام. شهرداری برازجان باید ظرفیت های درآمدزایی شهر را شناسایی و بودجه شهر را افزایش دهد تا کارهای عمرانی بیشتری در شهر انجام پذیرد. وابستگی شدید شهرداری به ارزش افزوده باعث کاهش درآمد خود شهرداری شده که در آینده قطعا به مشکل برخورد خواهند کرد و در نهایت شهر آسیب خواهد دید.
حسین نظری 6 ماه قبل گفت:
درود بر دوستان. یعنی هفتاد میلیارد شایدم بیشتر پول به حساب شهرداری واریز شده از ارزش افزوده فقط؟ بعد شهرداری خوش چقدر پول در آورده؟ این هفتاد میلیارد باهاش حقوقم پرداخت می شه؟ یا همش پروژه می شه؟ پس چرا با این پول یه پارک بزرگی نساختند؟ شایدم حقوق خوشون کردنشه. شهردارل قبلی هم این پول را داشتند؟ یا نداشتند؟
آباد.م 6 ماه قبل گفت:
سلام با این پول شهرداری باید خودش کار اقتصادی می کرده و الان از سود آن تو شهر کار انجام می داد نه اینکه فقط هزینه اش می کرد. متاسفانه افکار بلند در این شهر وجود ندارد و مدیران هم همه به امروز و دیروز نگاه میکنند.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار