طراحی سایت
تاريخ انتشار: 08 بهمن 1398 - 18:40

دادخبر؛فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح کشور گفت: در سال جاری ۲۰۰ هزار سرباز وظیفه در نقاط مختلف کشور، آموزش‌های مهارتی را فرا می‌گیرند.

۲۰۰ هزار سرباز آموزش‌های مهارتی را فرا می‌گیرند

 سید مهدی فرحی ظهر سه‌شنبه در حاشیه برگزاری نخستین دوره رقابت‌های مهارت‌آموزی سربازهای مستقر در استان بوشهر اظهار داشت: در راستای ارتقای مهارت‌های سربازان تلاش‌های گسترده‌ای صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه ۶۰ هزار سرباز در سال جاری آموزش فنی و حرفه‌ای را گذرانده و گواهینامه دریافت کرده‌اند افزود: ۴۰ هزار نفر در رشته‌های مرتبط با جهاد کشاورزی آموزش دیده‌اند که تا پایان سال به ۵۰ هزار نفر می‌رسد.

فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح کشور با اشاره به اینکه ۲۴ هزار نفر نیز مهارت‌های مربوط به ورزش و جوانان را فراگرفته‌اند خاطرنشان کرد: تعداد افراد آموزش دیده در این حوزه امسال به ۴۰ هزار نفر خواهد رسید.

وی با بیان اینکه ۵۰ هزار سرباز در حوزه هلال احمر آموزش امداد و نجات را فرا گرفته‌اند، اضافه کرد: در سال جاری آموزش‌ها و مهارت‌های کاربردی ۱۴ گانه آی سی تی برای ۱۰ هزار نفر از سربازان ارائه شود.

فرحی با اشاره به اینکه با برنامه‌ریزی صورت گرفته ۲۰۰ هزار نفر از سربازان وظیفه در سال جاری آموزش‌های مهارتی را فرا می‌گیرند افزود: بر اساس برنامه ابلاغی برنامه مهارت‌آموزی با کیفیت و اثربخشی مناسب بخوبی در دست اجرا است.

وی با اشاره به اینکه تا سال ۱۴۰۱ همه سربازان پس از یادگیری حداقل یک مهارت ترخیص می‌شوند تصریح کرد: از دو هزار سربازی که در استان بوشهر آموزش مهارتی را فرا گرفتند ۵۸ درصد وارد مشاغل آموزش‌دیده‌شده شدند.

فرمانده قرارگاه مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح کشور مقابله با بیکاری را از مهمترین اهداف توسعه مهارت‌آموزی دانست و بیان کرد: ۵۱۲ مهارت برای سربازان تعریف شده‌است که در هر استان مهارت‌های خاصی ارائه می‌شود.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار