طراحی سایت
تاريخ انتشار: 16 دي 1398 - 09:07
در راستای حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان؛

داد خبر؛ رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: در راستای حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان اجرای پویش‌های «بی‌قیمت نخریم» در جهت جلوگیری از تخلفات اقتصادی در حال اجرا است.

 پویش‌های «بی‌قیمت نخریم» در استان بوشهر در حال اجراست

به گزارش داد خبر و به نقل از مهر، سید حسین حسینی یکشنبه‌شب در نشست با مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر اظهار داشت: یکی از مؤثرترین راهکارهای تنظیم بازار و فراهم ساختن شرایط سالم برای انتخاب کالا و خدمات برای مصرف‌کنندگان، نصب برچسب قیمت توسط فروشندگان است.

 

وی بیان کرد: برای اجرای هر چه‌بهتر این پویش نیازمند کمک مصرف‌کنندگان هستیم که بر همین اساس بازرسان ما واحدهای متخلف را به تعزیرات معرفی می‌کنند.

حسینی افزود: شهروندان عزیز باید نسبت به خریدن کالاهای بدون قیمت خودداری کرده و تخلفات مربوطه را به این سازمان گزارش کنند.

 

وی تصریح کرد: رعایت نصب برچسب قیمت توسط فروشندگان بسیار حائز اهمیت بوده و این امر توسط قانون‌گذار در قوانین متعدد نظیر ماده شش قانون تعزیرات حکومتی، ماده شصت‌وپنج قانون اصلاح قانون نظام صنفی، ماده پنج قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و غیره به‌منظور یادآوری درج قیمت، الصاق برچسب یا اتیکت روی کالا یا نصب تابلو و نرخ نامه در محل کسب یا حرفه به‌نحوی‌که قیمت واحد کالا یا دستمزد خدمت به سهولت و روشنی برای همگان قابل‌رؤیت باشد تأکید می‌شود.

 

حسینی اظهار داشت: در راستای حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان اجرای پویش‌های «بی‌قیمت نخریم» با همکاری شهروندان استان بوشهر در جهت جلوگیری از تخلفات اقتصادی در حال اجرا است.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر خاطرنشان کرد: شهروندان استان بوشهر در صورت مشاهده هرگونه تخلف ازجمله عدم درج قیمت کالا و هرگونه خدمات با شماره تلفن ۱۲۴ ستاد خبری رسیدگی به شکایات مردمی این سازمان گزارش کنند.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار