طراحی سایت
تاريخ انتشار: 14 دي 1398 - 10:21
به همت انجمن دیده بان زیست بوم

داد خبر؛ در این همایش که به میزبانی شورا و دهیاری روستای سمل شمالی و انجمن دیده بان زیست بوم و اداره منابع طبیعی استان و شهرستان های تنگستان و دشتستان برگزار گردید تعداد 200 اصله نهال در وسعتی بالغ بر یک و نیم هکتار کشت گردید. 

 

دومین همایش نهال کاری به میزبانی روستای سمل شمالی برگزار شد +عکس

داد خبر ـ زهرا رزم آزما: انجمن دیده بان زیست بوم دومین همایش نهال کاری خود را با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدسردار قاسم سلیمانی و شهدای روستای سمل شمالی در تاریخ 13 دی ماه 1398 با حضور تعدادی از مسئولان و مردم برگزار کرد.

 

در این همایش که به میزبانی شورا و دهیاری روستای سمل شمالی و انجمن دیده بان زیست بوم و اداره منابع طبیعی استان و شهرستان های تنگستان و دشتستان برگزار گردید تعداد 200 اصله نهال در وسعتی بالغ بر یک و نیم هکتار کشت گردید. 

 

گونه های کشت شده در این منطقه شامل کهورایرانی،اکاسیا، ویکتوریا، کهور پاکستانی، گز و استبرق بودند، لازم به ذکر است که از بین گونه های کشت شده گونه استبرق برای اولین بار در استان  توسط مهندس محمد حسن غریبی فعال زیست محیطی و عضو انجمن دیده بان زیست بوم تولید و کشت گردیده است.

 

گونه های کشت شده از گونه های بومی منطقه و مخصوص هوای گرم و خشک ومقاوم به خشکسالی و کم آبی میباشند.

 

با توجه به اینکه مهمترین مرحله جنگل‌کاری پس از کشت تیمار و مرحله داشت میباشد و این گونه ها حداقل یک تابستان نیاز به آبیاری کامل دارند جناب مهندس غریبی از مسئولان استانی و شهرستانی درخواست کمک و همیاری جهت آبیاری در فصول گرم سال را داشتند. 

 

در اين مراسم مهندس دانش پور معاون فني، مهندس نصراللهيان رييس اداره جنگداري و جنگلكاري اداره كل منابع طبيعي و آبخيزداري استان و سركار خانم قاسم زاده رييس اداره منابع طبيعي شهرستان تنگستان پس‌ از ایراد سخنانی پیرامون جنگل‌کاری و تشویق و حمایت ایشان از نهادهای مردم نهاد و علاقمندان زیست بوم با درخواست جناب غریبی و انجمن جهت همکاری در آبیاری نهال ها در فصول گرم سال موافقت و قول مساعدت دادند.

 

جهت ترویج فرهنگ نهال کاری و آموزش نسل جدید به منظور حفظ و حراست از منابع طبیعی و درختکاری سعی شد در این مراسم نسل آینده حضور فعال داشته و در امر نهال کاری آموزش های لازم به ایشان منتقل گردد. 

 

در حاشیه این مراسم از جناب مهندس محمد حسن غریبی سملی فعال محیط زیست ومنابع طبیعی سمل و عضو انجمن دیده بان زیست بوم، جناب حسن غریبی سملی دهیار روستا و جناب خدارحم کهنسال رییس شورای روستای سمل با اهدا لوح تقدیر قدر دانی به عمل آمد. همچنین اعضای انجمن دیده بان زیست بوم نیز به صورت ویژه از جناب مهندس محمد حسن غریبی بابت تلاش های مستمر ایشان در عرصه های طبیعی با اهداء لوح تقدیر قدردانی نمودند.

 

با توجه به برنامه ریزی قبلی انجمن بابت نهال کاری و مصادف شدن این روز با روز شهادت سردار بزرگ اسلام جناب قاسم سلیمانی، با حضور مادر شهید امین الله غریبی سملی، جهت گرامیداشت یاد و خاطره سرداران شهید روستای سمل، شهیدان غلامرضا غلام زاده، نامدار مسیح گل، جانباز شهید علی حیدری و شهید امین الله غریبی به نام هر یک از شهدای روستا و همچنین به یاد سردار شهید قاسم سلیمانی نهال هایی کاشته شد و نام شهدای گرانقدر بر روی نهال ها ثبت گردید.
نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار