طراحی سایت
تاريخ انتشار: 11 دي 1398 - 07:30

 دادخبر؛ رئیس جمهور آمریکا بار دیگر در یک پیام توئیتری ایران را مسئول اصلی وقایع اخیر در بغداد دانست و مدعی شد که تهران بهای سنگینی خواهد پرداخت!

ترامپ بار دیگر ایران را تهدید کرد!

به گزارش داد خبر نقل از مهر، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه در پیامی توئیتری بدون اشاره به تجاوزهای اخیر نیروهای آمریکا به مواضع حشد شعبی در عراق و گردهمایی اعتراضی معترضان عراقی در مقابل سفارت آمریکا در بغداد نوشت: «مسئولیت کامل جان‌های از دست رفته، یا خسارت وارده، در هر کدام از تأسیسات ما برعهده ایران است. آنها بهای بسیار سنگینی خواهند پرداخت. این یک هشدار نیست، این یک تهدید است. سال نو مبارک!»

وی در یک پیام توئیتری نوشت: «سفارت آمریکا در عراق اکنون و از ساعتها قبل امن بوده است! بسیاری از جنگجویان عالی ما به همراه مرگبارترین تجهیزات نظامی در جهان فوراً به محل اعزام شدند. ممنون از رئیس جمهور و نخست وزیر عراق بابت واکنش سریع به درخواست [نیرو]».

گفتنی است که ساعاتی پیش، دونالد ترامپ در یک پیام مضحک توئیتری دیگر اعلام کرد: «خطاب به میلیون‌ها نفری که در عراق به دنبال آزادی بوده و نمی‌خواهند تحت سلطه و کنترل ایران باشند، [می گویم] اکنون وقت شماست!»

این موضع گیری خصمانه ترامپ علیه ایران ساعاتی پس از آن اعلام شد که سفارت آمریکا در بغداد صحنه اعتراضات ضدآمریکایی مردم عراق شد.

لازم به ذکر است که معترضان عراقی که در واکنش به بمباران و تجاوزهای اخیر جنگنده‌های آمریکایی علیه نیروهای حشدشعبی دست به تظاهرات روبروی سفارت آمریکا در بغداد زده اند، خواستار لغو پیمان امنیتی با آمریکا و اخراج نیروها، سفرا و دیپلمات‌های امریکایی از خاک عراق هستند.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان