طراحی سایت
تاريخ انتشار: 06 آذر 1398 - 06:17

داد خبر؛ سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت، «مالکیت واحد مسکونی»، «مالکیت خودرو»، «دریافت تسهیلات» و «کارفرما بودن» را از جمله شاخص‌های حذف سبد حمایتی معیشتی ذکر کرد.

هفت شاخص حذف یارانه حمایتی +عکس

به گزارش داد خبر، حسین میرزایی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا اظهار داشت: هفت ملاک برای حذف سبد معیشتی خانوار تعیین شده است.

وی شاخص‌های حذف سبد حمایتی را به این ترتیب اعلام کرد:

شاخص اول: اعضای خانواده دارای واحد مسکونی، شغل و خودرو به طور همزمان باشند یا خانواری که دارای دو واحد ملکی باشد.

 

شاخص دوم: خانوارهایی که ارزش ملک آنها در تهران و کلان‌شهرها ۱۲ میلیارد ریال و در سایر شهرستان‌ها ۹ میلیارد ریال باشد.

 

شاخص سوم: خانوارهایی که دارای خودروی سواری بیش از ۳۰۰ میلیون تومان یا خودروی عمومی به ارزش بیش از ۴۰۰ میلیون تومان باشند.

 

شاخص چهارم: کارفرمایانی که سه یا بیش از سه بیمه پرداز داشته باشند.

حسین میرزایی در توضیح حذف سبد معیشتی کارفرمایان گفت: کارفرمایی که سه بیمه پرداز دارد اولا باید شرکت و کد کارگاهی داشته باشد.

وی افزود: با توجه به اینکه حداقل حقوق و دستمزد سازمان تامین اجتماعی برای هر فرد یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و بهای تمام شده هر نیروی انسانی برای یک کارفرما حدود ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

 

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی گفت: با توجه به اینکه هزینه پرداختی کارفرما برای سه نیرو حدود هفت میلیون تومان است، یعنی فرد آنقدر درآمد دارد که می‌تواند این هزینه‌ها را پوشش دهد و دیگر جزو مشمولان سبد حمایت معیشتی نیست.

 

شاخص پنجم: خانواری که سه سفر خارجی غیرزیارتی داشته باشد.

 

شاخص ششم: گیرندگان تسهیلات بانکی با ارزش بیش از سه میلیارد ریال.

میرزایی توضیح داد: هنگامی که افراد تسهیلات می‌گیرند باید از فیلتر اعتبارسنجی بانک‌ها مبنی بر اینکه توان پرداخت اقساط تسهیلات را دارند عبور کنند.

وی افزود: برای وام ۳۰۰ میلیونی، فرد ماهیانه ۱۰ تا ۱۱ میلیون تومان قسط می‌پردازد و براین اساس توان مالی خوبی برای پرداخت آن دارد حتی اگر این تسهیلات برای بدهی فرد باشد.

 

شاخص هفتم: مجموع درآمدهای اعضای خانوار برای خانوار یک نفره چهار میلیون، خانوار دو نفره پنج میلیون تومان، خانوار سه نفره ۶ میلیون تومان، چهار نفره هفت میلیون تومان و خانوار پنج نفره و بیشتر هم هشت میلیون است.

 

میرزایی در ادامه درباره بررسی حساب بانکی افراد،‌گفت: افرادی که می‌خواهند درخواست دریافت سبد حمایت معیشتی خود را در کد دستوری #۶۳۶۹* و یا سامانه‌های اعلامی ثبت می‌کنند باید تایید کنند که شاخص‌های مالی آنها به طور سیستمی - استعلام سیستمی - از بانک مرکزی انجام می‌شود.

وی افزود: این به معنی دسترسی به حساب، شخم زدن، ممیزی کردن و ورق زدن اسناد مالی افراد نیست. بلکه درخواستی به سیستم بانک مرکزی ارسال می‌شود که مجموع واریزی‌های فرد بیش از این مبلغ است یا کمتر است؟

 

درخواست در کمتر از یک ماه بررسی می‌شود

سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی درباره زمان پاسخگویی به درخواست‌ها گفت: شیب ثبت و درصد قابل توجهی از ثبت درخواست‌ها در روزهای اول بوده است و براساس آخرین آمار تا کنون چهار میلیون درخواست ثبت شده است.

وی افزود: پس از ثبت درخواست‌ها در زمان کمتر از یک ماه نتایج بررسی‌ها اعلام می‌شود.

 

میرزایی در ادامه درباره سامانه ثبت درخواست بررسی دریافت سبد حمایت معیشتی گفت: افراد می‌توانند برای ثبت درخواست به سامانه hemayat.mcls.gov.ir مراجعه و درخواست خود را ثبت کنند.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار