طراحی سایت
تاريخ انتشار: 04 آذر 1398 - 08:16
در نشست هم اندیشی کمیسیون فرهنگی با اصحاب رسانه مطرح شد:

دادخبر؛ جلسه هم اندیشی کمیسیون فرهنگی شورای اسلای شهر برازجان با اصحاب رسانه در تاریخ 25 آبان ماه برگزار شد و طرفین در این نشست به بیان دیدگاه ها و انتظاراتشان پرداختند.

به گزارش دادخبر، جلسه با سخنان هادی دشتی رئیس کمیسیون فرهنگی آغاز شد. دشتی رسانه ها را یکی از اصلی ترین عوامل رشد فرهنگی جوامع خواند و افزود؛ 

 

 

 

رسانه های جمعی اعم از روزنامه ها، مجلات، رادیو و تلویزیون، گاه از انحرافات اجتماعی، نظیر تجاوز، خشونت و قتل پرده برمی دارند و با اطلاع رسانی به موقع و مناسب برای اعضای جامعه، در پیشگیری از انحرافات اجتماعی نقش مؤثری ایفا می كنند.

 

رسانه ها از طریق برجسته كردن نیازهای توسعه ای چراغ راهی را به مسئولین نشان می دهند، كه سرآغاز بالندگی در جامعه است. همچنین از رسانه ها دعوت می کنیم نظرات سازنده خود را ارائه دهند تا از نظرات آنها در توسعه شهر استفاده شود، درب شورا بر همه باز است.

 

 

وحید مصدق عضو شورای اسلامی شهر برازجان نیز اعلام کرد: بناي كار ما در حوزه فرهنگي امسال بر دو اصل مي باشد: ١- سپردن كارها و اقدامات فرهنگي به متخصصين و افراد دلسوز٢- شفاف سازي

 

شوراي شهر از نگاه نقادانه و تاثير گذار رسانه ها در امور شهري استقبال مي كند. يكي از مهمترين اركان تاثير گذار در رشد هر جامعه و يا تمدن بدون شك رسانه مي باشد و اگر امروز ما ميبينيم در شهر توفيقي حاصل شده، بدون رسانه ها هرگز ميسر نبود.

 


 

اگر اين شورا به طور مداوم بر شفاف سازي در اقدامات فرهنگي تاكيد مي كند علت آن است كه مي خواهد جاي هيچ شك و ترديدي براي كسي باقي نگذارد كه مبادا اين ذهنيت را داشته باشد كه شوراي شهر سليقه اي يا تبليغاتي عمل مي كند.

 

يكي ديگر از مواردي كه شورا روي آن تاكيد ويژه اي دارد استفاده از ظرفيت كارشناسان كاردان، دلسوز و جوان شهر  در حوزه فرهنگي است. ما مي خواهيم صحنه فرهنگي شهر توسط اين افراد اداره  شود و اينكه تا حد توانمان ياري رسان فعالين فرهنگي شهر هستيم به معناي آن است كه بودجه فرهنگي شهر به دست انجام دهنده واقعي آن برسد.

 

فعاليت هاي فرهنگي بايد به طور مستمر رصد و نتايج اقدامات فرهنگي در شهر بايد مورد بررسي قرار گيرد تا اگر جايي ديده شود يك برنامه فرهنگي بازدهي مطلوبي ندارد از تكرار آن جلوگيري شود.

 

مصدق در انتها تاکید کرد؛ : در دفاع از حقوق رسانه ها، در شورای شهر برازجان مصوب شده که شهرداری نباید به منظور اطلاع رسانی از طریق رسانه ها گزینشی عمل کند، همچنین توزیع عادلانه آگهی ها نیز باید در دستور کار شهرداری باشد، به نحوی که در راستای حمایت شهرداری از رسانه ها، به تمامی رسانه ها بطور یکسان آگهی داده شود.

 

محراب بنافی رئیس شورای اسلامی و عضو کمیسیون فرهنگی  بر حفظ ارزش دو جایگاه شورا و رسانه تا کید کرد و افزود؛ 

در مواردی که ضرورت ندارد یک دیگر را متهم نکنید.

 

عزیزان بزرگوار اگر میخواهید به هم نزدیک باشیم به عنوان پیشنهاد یک گروه شورا و اصحاب رسانه تشکیل بدهیم و اخبارمان را نشر بدهیم و در برنامه هایمان از رسانه ها دعوت کنیم.

از اقای کوهکن تقدیر ویژه می کنیم که انصافا در کارهای فرهنگی بازوی شورا و شهرداری بوده اند و فردی منحصر به فرد می باشند.

 

 

محمدرضا کوهکن افزود: در حوزه فرهنگی شهرداری به فعالیت هایی اعتقاد داشته و در این راستا از اصحاب رسانه و سازمان های مردم نهاد کمک گرفته ایم، کارگاه های مهارت های زندگی را هفته به هفته در نقاط کم برخوردار برگزار می کنیم.

وی اضافه کرد: برنامه های محله پویا را در راستای توسعه نشاط اجتماعی هر هفته اجرا کرده که امروز این برنامه ها مورد الگوبرداری سایر شهرداری ها قرار گرفته است، این ویژه برنامه در محله های مختلف با حضور و حمایت شورا در حال انجام است، در هر برنامه نیز از حضور یک انجمن و یا سمن استفاده می شود.

رئیس اداره فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری برازجان اذعان داشت: چاپ و توزیع چهار عنوان کتاب در حوزه حقوق شهروندی، در کنار پازل، منچ و مار و پله و طرح نه به پلاستیک را داشته ایم، مسابقه شطرنج، پیاده روی خانوادگی، جشنواره قرآنی و... نیز از جمله اقدامات فرهنگی شهرداری در این ایام است.

 کوهکن خاطرنشان کرد: ایجاد باغ کودک را به شورا پیشنهاد داده و طرح آن، مصوب شده است، در خصوص احداث فرهنگسرا نیز با معاون فرهنگی شهرداری یزد و شیراز جلساتی داشته و دوست داریم قدمی تاثیرگذار در این زمینه برداریم.

همچنین رسانه ها نیز به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود در این جلسه پرداختند. یکی از اصلی ترین دغدغه رسانه ها که در این نشست مطرح شد توزیع یکسان آگهی ها بود که بر آن تاکید کردند و از اصلی ترین مصوبان این جلسه، توزیع عادلانه آگهی ها از سوی شهرداری بود که با توافق اعضای شورا و اصحاب رسانه به تصویب رسید.

برچسب ها:
شورا , شهرداری

نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان