طراحی سایت
تاريخ انتشار: 03 آذر 1398 - 08:04
اخبار هواشناسی ایران

داد خبر؛ براساس نقشه‌های ماهواره‌ای سازمان هواشناسی امروز یکشنبه ۹۸/۹/۰۳ آسمان ۱۲ استان کشورمان ابری همراه با بارش‌های پراکنده است که در ارتفاعات این بارش‌ها به صورت برف پیش بینی شده است، اما از روز چهارشنبه شاهد موج تازه‌ای از بارش هستیم .

چهارشنبه سامانه جدید بارشی وارد کشور می‌شود

طبق اعلام سازمان هواشناسی امروز یکشنبه سوم آذر 1398 آسمان 12 استان کشور ابری همراه با بارش‌های پراکنده پیش بینی شده و در سایر نقاط کشور پدیده‌خاصی گزارش نشده است. این درحالی است که با توجه به برودت هوا و ایجاد پدیده وارونگی در کلان‌شهرها شاهد افزایش غلظت آلاینده‌ها هستیم که رفته رفته این شرایط در نیمه روز به حداکثر خود می‌رسد.

 

🔹سردترین و گرمترین نقطه ایران: اطلاعاتی که از ایستگاه‌های مختلف هواشناسی در سراسر ایران مخابره شده نشان دهنده این نکته است که امروز گرمترین نقطه ایران جزیره ابوموسی با 23 درجه سانتی‌گراد بالای صفر و سردترین نقطه زنجان با منفی 7 درجه زیر صفر است.

 

🔹 وضعیت هوای استان ها: کارشناسان سازمان هواشناسی طبق برآوردهایی که از نقشه‌های ماهواره‌ای داشته‌اند برای این استان‌ها امروز یکشنبه آسمانی ابری همراه با بارش‌های پراکنده که این بارش‌ها در ارتفاعات به صورت برف است پیش بینی کرده‌اند؛ این استان‌ها عبارتند از: آذربایجان‌غربی، زنجان، اردبیل، گیلان، گلستان، خراسان رضوی، قزوین، البرز، قم، همدان، مرکزی، سمنان، چهارمحال و بختیاری، اصفهان، یزد، خوزستان. این درحالی است که در سایر نقاط کشور پدیده خواصی نداریم و طبق معمول فصل زمستان کلانشهرها نیز به دلیل پدیده وارونگی هوا آسمانی غبارآلود همراه با افزایش غلظت آلاینده‌ها را تجربه می کنند که به همین دلیل کارشناسان هواشناسی تاکید دارند گروه‌های حساس از تردد غیرضروری در سطح شهر طی روز بهتر است خودداری کنند. لازم به یادآوری است که از روز چهارشنبه هفته جاری پیش‌بینی‌ها اینگونه است که با ورود سامانه بارشی جدید از شمالغربی و غرب ایران دوباره شاهد افزایش بارش‌ها به ترتیب از همین منطقه هستیم.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار