طراحی سایت
تاريخ انتشار: 15 آبان 1398 - 17:04
با حضور معاونین سیاسی اجتماعی و عمرانی فرمانداری گناوه؛

داد خبر؛ از نقاط قوت این نشست برگزاری آن به شکل مونولوگ و با مشارکت همهٔ حاضرین بود که دامنهٔ بحث را گسترده‌تر می‌کرد و تصمیم جمع را بر این امر قرار داد که بررسی تاریخچه محلات در چند جلسه دیگر و به شکل «هر محله یک برنامه»، مفصل‌تر برگزار شود.

 آئین شب تاریخچه محلات گناوه برگزار شد

محله بنیادی‌ترین نهاد برای توسعه شهری است و در محلات است که هویت فرهنگی و تعلق خاطر شهروندان به شهر شکل می‌گیرد؛ امروزه اکثر جوامع توسعه‌یافته به فکر حفظ بافت و هویت محلات در شهرها هستند.

از این رو انجمن هوای‌تازه در برنامه‌ای تحت عنوان «شب محلات گناوه» با دعوت از غلامرضا کرمی مدیرمسئول هفته نامه دریادلان، شاعر و نویسنده و خلیل مظفری از مطلعین در تاریخِ شفاهی گناوه به بررسی تاریخچه محلات گناوه پرداخت.

 

به گزارش داد خبر، با حضور معاونین سیاسی اجتماعی و عمرانی فرمانداری گناوه، رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان گناوه و جمعی از هنرمندان و شهروندان آئین شب تاریخچه محلات گناوه در محل کتابخانه عمومی ولایت گناوه برگزار شد.

برنامه در دو بخش بود که قسمت نخست با مقدمهٔ مجری برنامه، سجاد ابراهیمی شروع شد و سپس غلامرضا کرمی با همراهی مظفری تاریخچه‌ای از سه محلهٔ عبدامام، نوروزآباد و سرخور را در چند بُعد تاریخی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی برای حاضرین تشریح کردند.

 

قسمت دوم برنامه نیز به همین شکل به محلاتِ باباعلیشاه، امامزاده و مال سادات اختصاص داشت و بخشی از ابعاد این محلات نیز مورد بررسی قرار گرفت.

بررسی تاریخچهٔ راه‌های مواصلاتی، بازار و تجارت، مسئلهٔ آب شرب و چاه‌های گناوه، مدارس و مکتب‌خانه‌ها، کدخداها، حضور شرکت نفت و ادارات دولتی، مردم‌شناسی، نخستین‌ها در گناوه و... از دیگر موضوعاتی بود که توسط مهمانان و حاضرین مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

از نقاط قوت این نشست برگزاری آن به شکل مونولوگ و با مشارکت همهٔ حاضرین بود که دامنهٔ بحث را گسترده‌تر می‌کرد و تصمیم جمع را بر این امر قرار داد که بررسی تاریخچه محلات در چند جلسه دیگر و به شکل «هر محله یک برنامه»، مفصل‌تر برگزار شود.
نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان