طراحی سایت
تاريخ انتشار: 15 آبان 1398 - 08:05
کارگاه آموزش میراث فرهنگی به کودکان +عکس

دادخبر؛ به همت موسسه گردشگری صدای چرخاب دشتستان نخستین کارگاه رایگان آموزش میراث فرهنگی به کودکان ۷ تا ۱۰ ساله چهاردهم آبان از ساعت ۱۵ تا ۱۷ در کارونسرای مشیرالملک برازجان برگزار شد. 

به گزارش دادخبر، مجید کمالی پور مدیر عامل موسسه گردشگری صدای چرخاب دشتستان گفت : این برنامه با عنوان حافظان کوچک میراث فرهنگی در راستای طرح نشاط اجتماعی برگزار شد.

 

 

وی افزود: در این رویداد فرهنگی دانش آموزان دبستان های غیردولتی فرزانه و اردیبشهت شهر برازجان علاوه بر بازدید از کاروانسرای مشیرالملک با تاریخ بنای شهر برازجان آشنا شدند.

 

این فعال فرهنگی و گردشگری تصریح کرد: با توجه به اینکه کودکان به‌عنوان نسل نو و اثرگذار و آینده‌ساز کشور هستند، می‌توانند با شناخت دقیق آثار و اماکن ارزشمند تاریخی در حفاظت از این میراث گران‌بها و معرفی فرهنگ، تاریخ و تمدن کهن ایران به نسل‌های بعد نقش مؤثری داشته باشند. 

مدیر عامل موسسه گردشگری صدای چرخاب دشتستان گفت: حمایت از کودکان و بسترسازی مناسب در زمینهٔ آگاهی بخشی در حوزهٔ میراث فرهنگی می‌تواند در زمینهٔ حفاظت از آثار و محوطه‌های تاریخی و طبیعی استان اثرگذار باشد.

کمالی پور ادامه داد: میراث فرهنگی کشورمان تاریخچه چندهزارساله دارد؛ برای حفظ این میراث نیاز است در کودکان مان تغییر دیدگاه نسبت به میراث فرهنگی ایجاد شود.

 

 

 

 

 

 

وی با بیان اینکه شخصیت کودکان هنوز شکل نگرفته و باید خمیرمایه آنها را برای حفظ گنجینه میراث فرهنگی تغییر داد، گفت: کودکان ما باید از کودکی احساس کنند که گنجینه میراث فرهنگی برای آنهاست تا بتوانند در آینده از این میراث به خوبی حفاظت کنند. 

 

در ادمه این مراسم مهندس ذکاوت زاده رییس پایگاه کاخ های هخامنشی دشتستان در بازدید از غرفه های بازسازی شده برای کودکان از قدمت کاروانسرای مشیرالملک و همچنین کاربرد آن توضیح داد.

 

وی همچنین در خصوص باستان‌شناسی و اینکه باستان شناسان چه کارهایی انجام می دهند برای کودکان سخن گفت.

در ادامه این رویداد فرهنگی که با شور و شعف دانش آموزان همراه بود و به صورت جلسه پرسش و پاسخ با آنها ادامه داشت مهندس ذکاوت زاده از دانش آموزان درخصوص اطلاعات آنها درباره میراث فرهنگی پرسید. 

 

 

 

 

 

 

 در ادامه این کارگاه آموزشی دکتر قاسمی استاد دانشگاه، در مورد قدمت شهر برازجان و اینکه چه کسی این کاروانسرای تاریخی مشیرالملک را ساخته است برای کودکان توضیحاتی ارایه کرد.

برچسب ها:
چرخاب , میراث فرهنگی

نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان