طراحی سایت
تاريخ انتشار: 14 آبان 1398 - 23:06
در روز فرهنگ عمومی و جلسه هم اندیشی سمن ها:

دادخبر؛ جلسه کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر برازجان با موضوعیت هم اندیشی برای چگونگی تشکیل شورای هماهنگی سمن ها برگزار شد.

هادی دشتی: کار فرهنگی با انحصار در تضاد است

به گزارش دادخبر، این جلسه  در تاریخ سه شنبه 14 آبان ماه و در روز فرهنگ عمومی برگزار شد و حاضرین جهت رسیدن به یک راهکار مشترک برای همکاری بیشتر با شورا به بحث و تبادل نظر پرداختند.

 

كار فرهنگي با واژه انحصار در تضاد است و چنانچه پاي انحصار به ميان آمد از كيفيت كار كاسته مي شود


هادی دشتی رئیس کمیسیون فرهنگی ازحضور پر شورنمایندگان سمن ها در شورای اسلامی شهر برازجان تشکر کرد سخنان خود را با خواندن چند بیت از اشعار فردوسی آغاز نمود.

 

ز دانا بپرسید پس دادگر 

كه فرهنگ بهتر بود یا گهر 

چنین داد پاسخ بدو رهنمون 

كه فرهنگ باشد ز گوهر فزون 

گهر بی هنر زار و خوار است و سست 

به فرهنگ باشد روان تندرست

 هادی دشتی افزود: ايجاد فضاي مناسب كاري در كنار واگذاري امور به سمن ها جزو برنامه هاي اولويت دار شوراي شهر در حوزه تشكل هاي مردم نهاد است.تشكل ها مصداق كامل تحقق جامعه مدني و فعاليت آنها به معناي عدم انحصار است و اميدواريم با تشكيل اين شورا  سمن ها بيش از پيش رشد كرده و فعال تر شوند.


كار فرهنگي با واژه انحصار در تضاد است و چنانچه پاي انحصار به ميان آمد از كيفيت كار كاسته مي شود. از اين رو در فضاي دوستانه و صميمي گرد هم آمديم تا با تشكيل اين شورا در افزايش برنامه هاي فرهنگي و البته افزايش كيفيت برنامه هاي فرهنگي گام برداريم.


 

یکی از دلایل عقب افتادگی دستگاههای اجرایی درحوزه های فرهنگی و اجتماعی بی توجهی و عدم حمایت کافی و لازم سمن ها است

 


 

وحید مصدق عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر برازجان شهر برازجان ضمن خوش آمد گویی به نمایندگان سمن ها، اعلام کرد از شما ممنونیم چرا که هرگاه از شما دعوت کردیم با جان و دل آمدید.

مصدق توسعه شهرها در همه ابعاد را بدون مشارکت سمن ها امکان پذیر ندانست و افزود: جلسه امروز در راستای تقویت هرچه بیشتر ارتباط شورا با سمن ها است. یکی از دلایل عقب افتادگی دستگاههای اجرایی درحوزه های فرهنگی و اجتماعی بی توجهی و عدم حمایت کافی و لازم سمن ها است.


 شورای شهر قصد دارد برای انجام کارهای فرهنگی و اجتماعی در سطح شهر اقدامات را تمامأ به دست سمن ها واگذارنماید. از تهیه و تنظیم محتوای برنامه های فرهنگی گرفته تا تخصیص بودجه و اجرا همه باید  به وسلیه ی خود سمن ها انجام گیرد. اینطور شورا شفاف سازی هم نموده است زیرا خود سمن ها درجریان تمامی کارها هستند و اینکه کارهای فرهنگی منسجم تر و تخصصی تر انجام می شوند.حال دراین جلسه ی هم اندیشی دورهم جمع شده ایم تا درخصوص چگونگی و نحوه تشکیل شورای هماهنگی سمن ها بحث و گفتگو نماییم.

 

 

همه تلاشمان بر حمایت از سمن ها است/شورای پنجم یکی از عوامل اصلی تحرک در ورزش شهر است

 محراب بنافی رئیس شورای اسلامی شهر برازجان و عضو کمیسیون فرهنگی برگزاری چنین جلساتی را نیاز شورا دانست. ایشان اعلام کرد تمامی تلاشمان از ابتدای تشکیل این شورا حمایت از سمن ها بوده و ما نه فقط در عرصه فرهنگی که در زمینه وزشی نیز ورود کرده ایم. حمایت گسترده شورا در عرصه ورزشی سبب شده تا امروز شورا یکی از اصلی ترین عوامل تحرک در ورزش شهر برازجان باشد. چالشی بودن جلسه امروز نشان از پیشرفت کار می دهد چرا که بیان چالش ها عامل حرکت به سمت پیشرفت می باشد.

 


 


 

 

 

 

 

 


 

در این جلسه نمایندگان سمن ها به بحث در خصوص چگونگی همکاری با شورا پرداختند از شورای اسلامی شهر برازجان جهت برگزاری این جلسه تشکر کردند. در نهایت خروجی این جلسه دو روش تشکیل شورای هماهنگی 5 نفره و یا حضور کلیه نمایندگان سمن ها به صورت ماهانه در جلسه کمیسیون فرهنگی و بیان برنامه هایشان جهت بررسی و تصویب بود. پس از پایان این جلسه مقرر شد تا نشستی در خصوص بررسی و در نهایت انتخاب یکی از این دو روش برگزار شود تا همکاری سمن ها با شورا تسهیل یابد.

 

برچسب ها:
شورا , شهرداری

نظرات کاربران
سلام. این شد کار. آفرین بر شورای شهر
درود بر افكار خوب شورا. قبلي ها فقط ....
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان