طراحی سایت
تاريخ انتشار: 27 مهر 1398 - 17:21
در پی برگزاری جلسه برای روز برازجان، بدون حضور کمیسیون فرهنگی

داد خبر؛ گرچه فرماندار بدرستی بر مشارکت مردم تاکید داشتند، ولی آیا با اتخاذ این روش، مردم مشارکتی در کاری که غریبه فرض شده اند خواهند داشت؟!  آیا رغبتی برای مشارکت گسترده باقی مانده است؟! 

چهار سوال از کسانی که در هر کاری دخالت می کنند

سال قبل همین روزها بود که زمزمه ی برگزاری روز برازجان بر سر زبانها افتاد. بنا شد از دوازدهم اسفند به مدت یک هفته روز برازجان یا هفته برازجان برگزار گردد.

یک هفته ی سردر گم و شلوغ که در پایانش هم چیزی عاید نشد.

رویدادی که به چند برنامه ی فشل و کسل کننده بسنده شد‌. 

از این موضوع بگذریم که به موسسه گردشگری صدای چرخاب دشتستان فقط دوازده ساعت قبل از اجرا خبر دادند و جز برنامه ی بازدید از چرخاب تا امام زاده ابراهیم که برگزار کردیم، از سر و پای دیگر برنامه های اصلی، اینقدر زدند تا هیچ چیزی از شاکله ی اصلی آن نماند و به همان برنامه هم مجوز اجرا داده نشد.

 

اما سخن من با سال گذشته نیست. دیروز جلسه ای بنام تصمیم در مورد روز برازجان ابتدا در اصناف و بعد در فرمانداری تشکیل شده که خبرش را همه  شنیده ایم.

ما بعنوان یک شهروند برازجانی حق داریم در مورد آنچه مربوط به شهرمان می باشد، نظر دهیم و حتی دخالت کنیم. از همین رو‌ نکات و سوالاتی در ذهن مخاطب شکل می‌گیرد.

 

یک) اگر بعضی افراد شرکت کننده خود را نماینده مردم می‌دانند که کمسیون فرهنگی شورا هم نماینده مردم و مرتبط با موضوع است. چینش افراد شرکت کننده بر چه اصول و ادعایی ست؟! 

چرا یک امر ساده را پیچیده و بغرنج می کنید؟! 

 

دوم) چرا به حیطه وظایف قانونی خود نمی پردازید و پا در دایره ای می‌گذارید که هیچ ارتباطی به وظایف مصرح در قانون ندارد؟! 

 

سوم) چرا جلسه در حضور فرماندار تشکیل نشده است؟! از‌ چه رو جلسه مقدماتی در بسیج اصناف گرفته شده و بعد در جلسه فرمانداری نتایج ارایه شده است؟!

 

چهارم) چرا دو جلسه گرفته شده است؟! ‌در آن جلسه اول آیا نطراتتان را یک ‌پارچه نکردید تا نماینده عالی دولت را در محضوریت بگذارید؟! 

 

گرچه فرماندار بدرستی بر مشارکت مردم تاکید داشتند، ولی آیا با اتخاذ این روش، مردم مشارکتی در کاری که غریبه فرض شده اند خواهند داشت؟!  آیا رغبتی برای مشارکت گسترده باقی مانده است؟! 

 

اما سخن آخر خطاب به شما:

یادتان باشد روز برازجان روز مردمیست که به هیچشان انگاشتید و حتی اجازه ورود نماینده اشان را هم ندادید.

بگذارید کار به اهلش که از قضا وظیفه ی قانونی اش هم هست سپرده شود. 

در هر کاری دخالت نکنید. یک مثل قدیمی خودمان میگوید، آدمی که همه جا ست هیچ جا نیست. 

به کار خودتان برسید و کار مردم را به مردم واگذارید.

 

مجید کمالی پور

مدیر عامل موسسه گردشگری صدای چرخاب دشتستان


نظرات کاربران
برازجانی 3 ماه قبل گفت:
حکایت قاشق نشسته شده!!!
borazjani 3 ماه قبل گفت:
ضمن عرض سلام، اگر سرچ بفرمایید، جلسه سوم نشست همفکری و تصمیم گیری راجع به این نکوداشت، در شهریور بوده یعنی دو جلسه هم قبل از شهریور برگزار شده، همانطور که در اخبار آمده این جلسه چهارم بوده.
borazjani 3 ماه قبل گفت:
ضمن عرض سلام، اگر سرچ بفرمایید، جلسه سوم نشست همفکری و تصمیم گیری راجع به این نکوداشت، در شهریور بوده یعنی دو جلسه هم قبل از شهریور برگزار شده، همانطور که در اخبار آمده این جلسه چهارم بوده.
f 3 ماه قبل گفت:
طبق مصوبه شورای فرهنگ عمومی شهربرازجان که امام جمعه ریاست آنرا برعهده دارد و جلساتی که تا الان برگزار شده با پیشنهاد شورای فرهنگ عمومی شهربرازجان بوده، قرار است این جلسات بطور مستمر و تا رسیدن به نتیجه مطلوب ادامه یابد
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان