طراحی سایت
تاريخ انتشار: 13 مهر 1398 - 04:13
سخنراني چهره‌هاي برجسته اصلاح‌طلب و اصولگرا در همايش فصلي خانه احزاب

داد خبر؛ اعظم طالقانی: «از ابتداي انقلاب به ما گفته‌اند كه نبايد از قدرت و حاكميت نقد شود چون باعث تضعيف مي‌شود. حال اينكه اگر از ابتدا اجازه نقد داده مي‌شد اين اختلاس‌ها، دزدي‌ها و خيانت‌ها راه نمي‌افتاد. اگر از ابتدا اجازه نقد صادقانه و مشفقانه را مي‌دادند مي‌توانستيم ارايه طريق كنيم.»

فصلِ انتخابات

به گزارش داد خبر، روزنامه اعتماد نوشت: فصل انتخابات كم‌كم از راه مي‌رسد و نسيم آن، بار ديگر احزاب را به تكاپو انداخته تا هر طور شده بتوانند در جريان كارزار اسفندماه 98، گوي سبقت را از رقيب بربايند. درست در شرايطي كه شيپور آماده‌باش احزاب به صدا درآمده، «خانه احزاب» نيز با برگزاري همايشي با حضور دبيران‌كل احزاب و همچنين چهره‌هاي شاخص سياسي و حزبي زمينه‌ساز بحث‌هاي داغ انتخاباتي و سياسي شد.

 

در اين همايش فصلي خانه احزاب از رحماني‌فضلي، وزير كشور تا اعظم طالقاني دختر آيت‌الله طالقاني و همچنين محمدرضا باهنر حضور داشتند. در اين ميان اما يك‌ چهره آشناي ديگر هم به چشم مي‌خورد؛ چهره‌اي كه پس از حضور در اين مراسم بار ديگر بازار گمانه‌زني‌ها را داغ كرد، هرچند او براي آنكه بتواند شخصا در اين انتخابات كانديدا شود بايد يكي، دو ماه پيش از سمتش در مجمع تشخيص مصلحت نظام كناره‌گيري مي‌كرد اما هنوز صحبت از ليست‌هاي جرياني نقل هر محفلي است و به اين اعتبار، شايد نتوان تاثير رضايي را در معادلات انتخاباتي ناديده گرفت.

 

از حضور محسن رضايي در اين همايش كه بگذريم، حواشي ديگري نيز جلب‌توجه مي‌كرد؛ حاشيه‌هايي از خاطرات محمدرضا باهنر، دبيركل جبهه پيروان خط امام و رهبري درباره اخبار فضاي مجازي كه او را سلطان چاي معرفي كرده بودند تا اظهارات اعظم طالقاني دختر آيت‌الله طالقاني كه سخن از نقد حاكميت به ميان آورده و گفته است: «از ابتداي انقلاب به ما گفته‌اند كه نبايد از قدرت و حاكميت نقد شود چون باعث تضعيف مي‌شود. حال اينكه اگر از ابتدا اجازه نقد داده مي‌شد اين اختلاس‌ها، دزدي‌ها و خيانت‌ها راه نمي‌افتاد. اگر از ابتدا اجازه نقد صادقانه و مشفقانه را مي‌دادند مي‌توانستيم ارايه طريق كنيم.» در اين ميان، اعتراض دبيركل حزب مردم‌سالاري به ابطال مصوبه هيات‌وزيران درخصوص تعيين مكان‌هايي براي برگزاري تجمعات اعتراضي، آن هم ازسوي ديوان عدالت اداري، از آن دست سخناني بود كه نتوان آن را به‌ويژه در روزهايي كه بسياري، به هر بهانه و گاه و بي‌گاه از لزوم شنيدن صداي اعتراض شهروندان مي‌گويند، ناديده گرفت. مصطفي كواكبيان گفت: «خانه احزاب بايد به ديوان عدالت اداري به‌خاطر ابطال مصوبه دولت براي برگزاري تجمعات مسالمت‌آميز شكايت كند. وقتي اجازه داده نمي‌شود كه كارگران تجمع برگزار كنند، آنها مي‌روند راه‌آهن را مي‌بندند.» جمال عرف، رييس ستاد انتخابات كشور و پروانه مافي عضو كميسيون ماده 10 احزاب نيز ازجمله ديگر سخنرانان اين همايش حزبي بودند و هر دو بر لزوم افزايش مشاركت انتخاباتي گفتند. احمد مازني، كاظم اكرمي، علي صوفي، شهاب‌الدين صدر و احمد حكيمي‌پور نيز از ديگر چهره‌هايي بودند كه در اين مراسم سخنراني كردند؛ سخناني كه در ادامه مهم‌ترين بخش‌هاي آن را مي‌خوانيم.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار