طراحی سایت
تاريخ انتشار: 08 مهر 1398 - 04:06
تشریح دستاوردهای عملیات بزرگ نجران توسط سخنگوی ارتش یمن

داد خبر؛ عملیات کوبنده «نصر من ا...» یمنی ها ضربه مهلکی را به قلب متجاوزان سعودی وارد کرد و بار دیگر تغییر در معادلات قدرت و موازنه قوا به نفع مقاومت یمن را به رخ مقامات ریاض کشید. 

کارستان یمنی ها

به گزارش داد خبر، «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن دیروز طبق وعده خود در کنفرانسی خبری حاضر شد تا جزئیات بیشتری درباره این عملیات بزرگ ارائه دهد.وی گفت:ارتش یمن عملیات مذکور را از ۱۵ آگوست (۲۴ مرداد) در محورهای مختلف جبهه نجران آغاز کرد.

این عملیات با رصد دقیق و اطلاعاتی چند ماهه انجام شد و یگان‌های مختلف نیروهای مسلح یمن در آن شرکت داشته‌اند. عنصر «غافلگیری» از مهم‌ترین دستاوردها برای برتری بر دشمن در این عملیات بوده است. عناصر نفوذی در داخل صفوف «نیروهای دشمن و فریب‌خوردگان» نقشی مهم در این عملیات و موفقیت آن ایفا کردند.

 

وی افزود: عملیات‌های موشکی که در مرحله اول عملیات نصر من ا... انجام شده، ۹ عدد بوده که در آن مقرها، پایگاه‌های نظامی و فرودگاه‌های دشمن هدف قرار گرفتند. سریع تصریح کرد، یگان پهپادی ارتش یمن بیش از ۲۰ عملیات انجام داده که هدف یکی از آن ها مرکز نظامی حساسی در ریاض بوده است.

وی ادامه داد، پدافند هوایی، بالگردهای آپاچی و جنگنده‌های ائتلاف سعودی را ناچار به ترک منطقه عملیات نصر من ا... کرده است.

سریع تأکید کرد: در مرحله اولیه عملیات مذکور، ۳۵۰ کیلومتر مربع در طول و عرض منطقه عملیات آزاد شد که در داخل آن مقرها و پایگاه‌های نظامی قرار داشت. وی ادامه داد: اطلاعات اولیه ما نشان می‌دهد خسارت‌های انسانی دشمن بیش از ۵۰۰ کشته و زخمی است.سریع تأکید کرد: در این عملیات سه تیپ از نیروهای ائتلاف سعودی نابود شد و تجهیزات آن ها به غنیمت گرفته شد.

 

سخنگوی نیروهای مسلح یمن افزود: بیش از ۲۰۰ تن از کشته‌شده‌های نیروهای دشمن کسانی هستند که در پی حملات جنگنده‌های ائتلاف سعودی هنگام فرار یا تسلیم جان خود را از دست داده‌اند.

سریع گفت: نیروهای ما تلاش کردند کمک‌های اولیه درمانی را به مجروحان دشمن که در پی حملات جنگنده‌های ائتلاف زخمی شده بودند، ارائه دهند. آن چه برای مزدوران و فریب‌خوردگان اتفاق افتاد یک نسل‌کشی جمعی بود که جنگنده‌های ائتلاف با تشدید حملات خود مرتکب آن شدند.جنگنده‌های ائتلاف تلاش می‌کردند که جلوی فرار مزدوران یا تسلیم آن ها را بگیرند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن تصریح کرد: این عملیات به اسارت بیش از دو هزار نیروی دشمن منجر شد که با کمال تأسف در بین آن ها کودکان نیز حضور دارند.  دشمن، کودکان یمنی را در تجاوز خود در جبهه‌های جازان، عسیر و نجران به کار می‌گیرد. بیشتر اسرا پس از آن که محاصره شدند و مورد حمله جنگنده‌ها قرار گرفتند، خود را داوطلبانه تسلیم نیروهای ما کردند.

 

سریع در ادامه از به غنیمت گرفتن مقادیر زیاد سلاح‌های سبک و سنگین و تجهیزات و خودروهای زرهی در این عملیات خبر داد و افزود: 15 خودروی زرهی دشمن در این عملیات دچار آتش‌سوزی و نابود شدند.

وی اعلام کرد: این عملیات میزان بی‌توجهی دشمن سعودی به جان و زندگی «فریب‌خوردگان» را ثابت کرد.سریع  سپس گفت: عملیات نصر من ا... چندین مرحله دارد، مرحله اول آن با عنوان عملیات «شهید ابو عبدا... حیدر» با موفقیت و طی ۷۲ ساعت انجام شد.در این ۷۲ ساعت جنگنده‌های ائتلاف سعودی ۳۰۰ حمله هوایی انجام دادند که ۱۰۰ حمله در ۴۸ ساعت انجام شد.  وی درباره چگونگی تسلیم ده ها نفر از مزدوران سعودی تأکید کرد: بسیاری از مزدوران سعودی به صورت داوطلبانه و به دنبال محاصره همه جانبه توسط نیروهای یمنی، سلاح هایشان را روی زمین گذاشتند و خود را تسلیم کردند. 

 

منبع: روزنامه خراسان


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار