طراحی سایت
تاريخ انتشار: 07 مهر 1398 - 05:06
اولین جلسه کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر برازجان +عکس

داد خبر؛ قصد نداريم تنها به برخوردهای همایشی در حوزه اجتماعی و فرهنگی اكتفا كنيم و با كمك اعضا، سازمان هاي مردم نهاد و اداره فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شهرداري به سمت بررسي و تصويب لوايح زير ساختي فرهنگي نيز خواهيم رفت.

به گزارش داد خبر، شنبه، ششم مهرماه، نخستین جلسه رسمی کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر برازجان با حضور اعضای این کمیسیون و کمیته مشاهیر و مفاخر شورای برازجان با حضور اصحاب رسانه در محل شورای اسلامی این شهر برگزار گردید.

 

هادی دشتی رئیس کمیسیون فرهنگی شورا، با اشاره به نگاه ویژه ای که شورای شهر برازجان به مقوله فرهنگ دارد گفت: رویکرد کمیسیون، کمک به نهادینه کردن نگاه فرهنگی به شهر و توسعه پایدار انسان محور است که از طریق سیاستگذاری و نظارت صحیح بر عملکرد فرهنگی اجتماعی و ورزشي شهرداري دنبال خواهد شد. شاید لازم باشد تغییراتی جدید ایجاد شود که از جمله آن در روش های نظارت و ارزیابی عملکرد شهرداری به ویژه در حوزه فرهنگی اجتماعی خواهد بود.

 

دشتی ساختن فضایی نشاط انگیز را یکی از اهداف مهم کمیسیون خواند و اظهار داشت: تلاش خواهیم کرد تا با جلب مشارکت مردم و احترام به شهر و شهروندان در مسیر کاستن از رنج و زحمت مردم و بالا بردن شادی و رضایتمندی مردم گام به گام پیش برویم.

 

وی در ادامه افزود: قصد نداريم تنها به برخوردهای همایشی در حوزه اجتماعی و فرهنگی اكتفا كنيم و با كمك اعضا، سازمان هاي مردم نهاد و اداره فرهنگي، اجتماعي و ورزشي شهرداري به سمت بررسي و تصويب لوايح زير ساختي فرهنگي نيز خواهيم رفت.

 

سیده خدیجه حسینی رئیس سابق کمیسیون فرهنگی شورا گزارشی از عملکرد گذشته این شورا ارائه داد و با حساس خواندن این کمیسیون از مطبوعات خواست که در کنار شورا و مکمل کمیسیون فرهنگی در شهر باشند.

 

وحید مصدق دیگر عضو کمیسیون فرهنگی شورا با ذکر اینکه کار فرهنگی با توصیه و سفارش پیش نمی رود، گفت: کار فرهنگی بسیار گسترده است. تئوری نیست و باید اجرایی شود تا اربرد داشته باشد. این کار سفارشی نیست و باید حقیقی و واقعی باشد.

وی خبر از تشکیل شورای فرهنگی با دعوت از نمایندگان سمن ها داد و اظهار داشت: در شورا به روی همه باز است و امید داریم ارتباط مردم مخصوصا در زمینه فرهنگی با شورا بیشتر شود.

 

مهراب بنافی رئیس شورا نیز با نگاهی به عملکرد مطبوعات نوشتاری و مجازی شهر درخواست تعامل بیشتر بین سایتها و ارگانها را داشت.

 

اعضای کمیته مشاهیر و مفاخر شهر برازجان نیز که در این جلسه حضور داشتند از پتانسیل های موجود برای کار فرهنگی در شهر گفتند و با ارائه راهکارهایی خواهان کار عملیاتی در این زمینه شدند.

 

بنا به این گزارش در پایان جلسه حکم اعضای کمیته ی مشاهیر و مفاخر شورای شهر برازجان که توسط رئیس شورا و رئیس کمیسیون فرهنگی امضا شده بود به افراد داده شد:

رئیس: دکتر عباس قاسمی

نائب رئیس: حبیب قاسمی

دبیر: اسفندیار فتحی

منشی اول: سید ناصر شهبازی

منشی دوم: مهراب شاد

منشی سوم: شیرین ماحوزی

روابط عمومی: عباس حیدری

مستند ساز: شاکر شکیبا

 

عکس: مصطفی محمدزاده
نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان