طراحی سایت
تاريخ انتشار: 16 شهريور 1398 - 20:14
در گفتگو با حمید سعادت؛

داد خبر؛ حمید سعادت گفت: من قول می دهم اگر تا دو هفته دیگر شهردار دستور برداشتن این المان را از جلوی دژ برازجان نداد از قوه ی قهریه استفاده خواهیم کرد و بصورت قانونی شاکی خواهیم شد که نهایتا تا یک ماه آینده این المان را در این مکان نخواهید دید.

اولتیماتوم دو هفته ای میراث به شهرداری برازجان

به گزارش داد خبر، در آذرماه سال گذشته بود که مردم برازجان المانی با حروف لاتین در جلوی کاروانسرای مشیرالملک برازجان مشاهده نمودند که از طرف شهرداری نصب شده بود.

این کار که کاملا غیرکارشناسی، بدون هماهنگی با میراث فرهنگی و اخذ مجوز لازم بود، باعث اعتراض بسیاری از کارشناسان شهری و دلسوزان میراث فرهنگی در برازجان گردید.

در آن زمان خبرنگار ما به سراغ مدیریت میراث فرهنگی شهرستان دشتستان رفت و شرح آن در مطلب دهن كجي به بزرگترين اثر تاريخي منطقه از طرف شهردار برازجان منتشر گردید.

 

در آن مطلب حمید سعادت اظهار کرد که «چنانچه شورا و شهرداری در این خصوص اقدام نکند میراث فرهنگی از طریق حقوقی این جانمایی را تغییر خواهد داد.» اکنون که نه ماه از این موضوع می گذرد و عملا هیچ اتفاقی نیافتاده است، بار دیگر سراغ سعادت رفتیم تا نتیجه را جویا شویم.

 

حمید سعادت در جواب سوال ما که چرا هیچ اتفاقی نیافتاده و عملا موضع میراث در این زمینه چیست، گفت: ما در همان روزهای اول سعی کردیم با تعامل این قضیه را خاتمه دهیم ولی متاسفانه شهردار برازجان به هیچ عنوان به قانون توجهی ندارد. نامه به شورا و شهرداری زدیم و حتی چند وقت پیش با آقای لقمان زاده سرپرست فرمانداری نیز صحبت کردیم که متاسفانه نتیجه ای دربر نداشت.

وی در ادامه افزود: من قول می دهم اگر تا دو هفته دیگر شهردار دستور برداشتن این المان را از جلوی دژ برازجان نداد از قوه ی قهریه استفاده خواهیم کرد و بصورت قانونی شاکی خواهیم شد که نهایتا تا یک ماه آینده این المان را در این مکان نخواهید دید.

 

شایان ذکر است طبق ماده  ۵۶۴ قانون مجازات اسلامی: «هر کس بدون اجازه سازمان میراث فرهنگی و بر خلاف ضوابط مصوب اعلام شده از سوی سازمان مذکور به مرمت یا تعمیر، تغییر،‌‌ تجدید و توسعه ابنیه یا تزئینات اماکن فرهنگی – تاریخ ثبت شده در فهرست آثار ملی مبادرت نماید، به حبس از شش ماه تا دو سال و پرداخت‌ خسارت وارده محکوم میگردد.» که البته تشخیص این بر عهده نهاد قضایی است.نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان