طراحی سایت
تاريخ انتشار: 23 مرداد 1398 - 10:30

داد خبر؛ صالحی در آخرین توئیت خود پیش از برکناری‌اش نوشته بود: «هرچه امور صندوق بازنشستگی را شفاف‌تر می‌کنیم، فشارها و تخریب‌ها نیز بیشتر می‌شود. گام مهم بعدی، انتشار جزئیات پرونده‌ها و پروژه‌های چندصد و چندهزار میلیارد تومانی است».

مدیر جوان، قربانی شفاف‌سازی یا انتصاب غیرقانونی؟

به گزارش داد خبر، روزنامه خراسان نوشت: مدیرعامل جوان صندوق بازنشستگی کشوری که به دنبال پیاده سازی شفاف سازی در مجموعه تحت مدیریت خود بود، صبح روز گذشته و تنها پس از گذشت چهار ماه از آغاز فعالیت، برکنار شد.به گزارش خراسان، سید میعاد صالحی مدیرعامل ۳۷ ساله صندوق بازنشستگی کشوری، بعد از چهار ماه فعالیت در صندوق بازنشستگی، دیروز از سمت خود برکنار شد و با حکم شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نعمت‌ا... ایزدی رئیس هیئت مدیره این صندوق با حفظ سمت به عنوان سرپرست منصوب شد. با حکم وزیر کار، صالحی نیز مشاور علمی و فناوری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شد. معارفه تودیع و معارفه دیروز پشت درهای بسته و بدون حضور خبرنگاران برگزار شد.صالحی، 10 فروردین امسال به عنوان مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری منصوب شد. طبق اعلام برخی خبرگزاری ها، بر مبنای اخبار رسیده، این برکناری به دستور رئیس‌جمهور بوده است.وی در مدت چهار ماه حضور خود در صندوق بازنشستگی، برای اولین بار مدارک تحصیلی مدیران صندوق و شرکت‌های تابعه را منتشر کرد. او همچنین برای اولین بار جمع حقوق و مزایای مدیران صندوق و شرکت‌های تابعه‌اش را منتشر کرد.وی در قدم بعدی‌اش صورت‌های مالی شرکت‌های صندوق بازنشستگی کشوری را منتشر کرد و در تدارک انتشار جزئیات پرونده‌ها و پروژه‌های چند هزار میلیاردی زیرمجموعه‌های این صندوق بود که عمر مدیریت اش بر صندوق به پایان رسید.


صالحی در آخرین توئیت خود پیش از برکناری‌اش نوشته بود: «هرچه امور صندوق بازنشستگی را شفاف‌تر می‌کنیم، فشارها و تخریب‌ها نیز بیشتر می‌شود. گام مهم بعدی، انتشار جزئیات پرونده‌ها و پروژه‌های چندصد و چندهزار میلیارد تومانی است».


اعلام پایان حیاط خلوتی در صندوق بازنشستگی کشور
مدیرعامل سابق صندوق بازنشستگی کشوری یک ماه پیش نیز اعلام کرده بود، امروز پایان حیاط خلوتی صندوق بازنشستگی است و شفافیت، فسادستیزی، جوان گرایی و نخبه گزینی و شایسته گزینی چهار محور رویکرد جدید این صندوق است.حدود یک ماه است که تعدادی از نمایندگان مجلس به بی ارتباط بودن مدرک تحصیلی صالحی با مسندی که اختیار کرده معترض بودند.همچنین به گزارش تابناک، برخی نمایندگان مجلس، صالحی را برای اداره امور مجموعه بزرگ اقتصادی که با معیشت بازنشستگان در ارتباط است، مناسب نمی دانستند و حالا ظاهرا به خواسته خود رسیده اند. نمایندگانی که برخی اسلافشان در زیرمجموعه های صندوق بازنشستگی مشغول کار بوده، هستند و احتمالا خواهند بود!ماه گذشته نیز سازمان بازرسی، انتصاب میعاد صالحی را غیرقانونی اعلام کرده و خواستار برکناری وی شده بود. به تازگی اخباری منتشر شده بود که حکایت از پول پاشی مدیر جوان صندوق بازنشستگی کشوری بعد از طرح ایرادات قانونی در خصوص نصب اش داشت. پول پاشی‌هایی که صالحی تأکید داشت از جیب بازنشستگان و صندوق متعلق به ایشان نیست و پاداشی است که بابت تلاش‌های شبانه روزی کارکنان صندوق و نتیجه این تلاش‌ها یعنی کاهش میلیاردی مالیات صندوق، به ایشان تقدیم شده است.مواردی که نشان می‌دهد، مدیر ۳۷ ساله صندوق نه صرفا بابت شفاف سازی هایش در این مجموعه که به دلایل دیگر نیز در کانون توجه‌ها قرار داشته و عزلش بعد از چند ماه حضور در این مجموعه، اتفاقی دور از انتظار نبوده است. عزل مدیری که با انتشار برخی مستندات نشان داد، هنوز حقوق‌های نجومی از بین نرفته و وجود دارد، بنابراین عزل و نصب‌هایی پر سر و صدا داشت.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار