طراحی سایت
تاريخ انتشار: 15 مرداد 1398 - 04:52
چشم سبزقباها به بازی برگشت؛

داد خبر؛ شاگردان منصوریان برابر الاتحاد شکست خوردند ولی به دلیل گل زده در بازی رفت، امیدوار به صعود در مسابقه برگشت هستند.

الاتحاد 2- ذوب‌آهن 1؛ امیدوار با سوپرگل قاسم

به گزارش "ورزش سه"، ذوب‌آهن ایران در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا فوق‌العاده ظاهر شد و با کسب سه تساوی و سه پیروزی، با 12 امتیاز بالاتر از تیم‌های النصر عربستان، الزوراء عراق و الوصل امارات در صدر جدول گروه A قرار گرفت تا به‌عنوان تنها نماینده فوتبال ایران در مرحله یک هشتم نهایی این رقابت‌ها در فصل 2019 قلمداد شود.


سبزقباها امشب که در بازی رفت مرحله یک هشتم نهایی به مصاف الاتحاد عربستان رفتند، شروع خوبی داشتند و در دقیقه 7 با ضربه ایستگاهی استثنایی قاسم حدادی‌فر به گل رسیدند ولی سه دقیقه بعد با گلزنی لوئیز خیمنز دروازه خود را باز شده دیدند؛ شاگردان علی‌منصور که نمایش چندان هجومی ارائه نکرده و به دنبال تساوی بودند، در دقیقه 72 روی یک ارسال کرنر و ضربه سر زیاد المولد دومین گل را دریافت کردند و در نهایت با نتیجه 2 بر یک شکست خوردند؛ با این وجود ذوبی‌ها به دلیل زدن یک گل، امیدوار به جبران این باخت در بازی برگشت و صعود به جمع هشت تیم برتر آسیا هستند.


مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا
دوشنبه: 98/05/14 ؛ ساعت 20:30
استادیوم: زعبیل دبی- امارات/ تماشاگر: ؟؟؟؟
داور: ما نینگ(چین)؛ کمک‌ها: شی ژانگ و کائو یای؛ داور چهارم: فو مینگ/ نماینده مسابقه: طلال محمدعلی(اردن)؛ ناظر داوری: اسماعیل الحافی(اردن).

 


الاتحاد عربستان
فواز القرنی
عبدالمحسن الفلاته
زیاد المولد
سعود عبدالحمید
حمدان الشمرانی
عبدالله المالکی
خالد السمیری(68- عبدالعزیز البیشی)
امیلیانو وکیو
کارلوس ویلانوئوا
لوئیز خیمنز(84- عصام المولد)
رومارینهو
سرمربی: خوزه لوئیز سیرا

 


ذوب‌آهن ایران
محمدباقر صادقی
محمد نژادمهدی
وحید محمدزاده
میلاد فخرالدینی
مسعود ابراهیم‌زاده
قاسم حدادی‌فر
حمید بوحمدان
رضا حبیب‌زاده(60- محمدرضا عباسی)
دانیال اسماعیلی‌فر
محمدزبیر نیک‌نفس(71- مهدی مهدی‌پور)
امیرارسلان مطهری(80- احسان پهلوان)
سرمربی: علیرضا منصوریان

 

 

اخطار

محمد نژادمهدی(35)، محمدزبیر نیک‌نفس(40)، میلاد فخرالدینی(50)، قاسم حدادی‌فر(84) از ذوب‌آهن

لوئیز خیمنز(81)، حمدان الشمرانی(86) از الاتحاد

شرح گل‌ها:


الاتحاد عربستان صفر- ذوب‌آهن ایران 1 (دقیقه 7: قاسم حدادی‌فر): اولین ضربه آزادی که در این مسابقه به سود ذوب‌آهن اعلام شد را قاسم حدادی‌فر با شوت پای چپ استثنایی به کنج دروازه الاتحاد فرستاد تا نماینده ایران خیلی زود پیش بیافتد.


الاتحاد عربستان 1 - ذوب‌آهن ایران 1 (دقیقه 10:  لوئیز خیمنز): ارسال امیلیانو وکیو از جناح راست زمین را مسعود ابراهیم‌زاده با دفع ناقص به تیرک افقی دروازه خودی زد تا توپ بعد از دو بار اصابت به تیرک، در شلوغی محوطه 6 قدم مقابل پای لوئیز خیمنز بیفتد و این بازیکن به راحتی دروازه ذوب‌آهن را باز کند.

الاتحاد عربستان 2 - ذوب‌آهن ایران 1 (دقیقه 72: زیاد المولد): کرنری که فخرالدینی نصیب الاتحاد کرده بود، توسط کارلوس ویلانوئوا به مقابل دروازه ذوب‌آهن فرستاده شد که زیاد المولد با ضربه سر دومین گل تیمش را به ثمر رساند.

 

 

لحظات حساس:


دقیقه 14: رومارینهو توپ ارسالی از جناح چپ زمین را نتوانست استفاده کند تا توپ به شکل خطرناکی از کنار دروازه ذوبی‌ها به بیرون برود.

دقیقه 18: ارسال خطرناک ویلانوئوا از روی ضربه آزاد به مقابل دروازه ذوب‌آهن را مهاجمان الاتحاد نتوانستند تبدیل به گل کنند تا توپ راهی اوت شود.

دقیقه 24: سماجت مطهری در گرفتن توپ از زیاد المولد نتیجه داد و با دخالت مهاجم ذوبی‌ها، توپ به اسماعیلی‌فر رسید که ارسال خوب او را حبیب‌زاده نتوانست استفاده کنند تا با تعلل این بازیکن، مدافعان الاتحاد توپ را دراختیار بگیرند.

دقیقه 29: پاس در عمق وکیو و شوت داخل محوطه رومارینهو را صادقی به راحتی دراختیار گرفت.

دقیقه 36: شوت راه دور ویلانوئوا از روی ضربه ایستگاهی با فاصله زیادی از دروازه ذوب‌آهن به بیرون رفت.

دقیقه 44: چرخش و شوت ناگهانی رومارینهو از پشت محوطه جریمه از روی دروازه ذوب‌آهن به اوت رفت.

 

دقیقه 61: رومارینهو در موقعیت تک به تک با صادقی قرار گرفت، اما در زدن ضربه آخر ناموفق بود و شوت پای راست او از کنار دروازه ذوب‌آهن به بیرون رفت.

دقیقه 68: ضربه سر مهاجم الاتحاد به کنج دروازه ذوب‌آهن می‌رفت که صادقی با شیرجه بلند توپ را بیرون کشید.

 


در حاشیه:


* میلاد فخرالدینی با بخشش محرومیت از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا به ترکیب ذوب‌آهن بازگشته و در سمت راست خط دفاعی بازی می‌کند.
* مهدی مهدی‌پور و احسان پهلوان، دو بازیکن سرباز ذوب‌آهن در بازگشت به این تیم روی نیمکت برابر الاتحاد قرار گرفتند ولی دانیال اسماعیلی‌فر به‌عنوان وینگر راست برابر الاتحاد به میدان رفته است.
* محمدباقر صادقی به‌عنوان دروازه‌بان اول ذوب‌آهن انتخاب شده و یوسف بهزادی نیمکت‌نشین است.

 

بهترین بازیکن

 

کارلوس ویلانوئوا، ستاره شیلیایی الاتحاد پُر تلاش‌ترین بازیکن این تیم مقابل ذوب‌آهن بود؛ او که با پاس‌های دقیق و زیاد نظم زیادی به بازی تیمش داده و حملات خطرناکی ایجاد کرده بود، چهار سانتر نیز به سمت محوطه جریمه ذوب فرستاد که یکی از آنها تبدیل به گل دوم سعودی‌ها شد؛ ویلانوئوا با زدن یک شوت و دریبل‌های موفق نیز تاثیرگذاری زیادی در برد تیمش داشت تا بهترین بازیکن زمین لقب بگیرد.

 

اتفاق ویژه

 

ذوب‌آهن بعد از دو برد در مرحله پلی‌آف و شکست‌ناپذیری در 6 مسابقه دور گروهی، امشب نتوانست به این روند ادامه دهد و برابر الاتحاد عربستان شکست خوردند، اما با این وجود شاگردان منصوریان به دلیل زدن یک گل در بازی رفت، امیدوار هستند در مسابقه برگشت حریف سعودی خود را مغلوب کنند تا به‌عنوان تنها نماینده ایران به مرحله یک چهارم نهایی آسیا برسند.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار