طراحی سایت
تاريخ انتشار: 30 تير 1398 - 05:48
در شهرداری برازجان چه خبر است؟

داد خبر؛ در جلسه شورای اسلامی شهر برازجان اعضای شورای معتقد به تخلفات گسترده و متعددی بودند که در قرارداد بین شهرداری برازجان به نمایندگی محمدحسن محمدی و شرکت تعاونی مسکن سلحشوران به نمایندگی و امضا مجاز آقایان قلندر ترک زاده و عبدالحسین شوکتی اتفاق افتاده است. 

عضوی از تعاونی سلحشوران: اگر تخلفی می باشد، شهرداری تخلف نموده است

به گزارش داد خبر، سه شنبه 25 تیرماه، شورای اسلامی شهر برازجان طی جلسه ای فوق العاده با حضور اعضای دوره گذشته ی شورای این شهر، دو موضوع مهم و حساس به ارزش چندین میلیارد را در دستور کار خود قرار داد.

 

بنا به این گزارش، موضوع اول تفکیک پلاک 3320/1077 الی 3320/1009 متعلق به شرکت تعاونی مسکن سلحشوران استان بوشهر توسط شهرداری برازجان بود که اعضای شورای معتقد به تخلفات گسترده و متعددی بودند که در قرارداد بین شهرداری برازجان به نمایندگی محمدحسن محمدی و شرکت تعاونی مسکن سلحشوران به نمایندگی و امضا مجاز آقایان قلندر ترک زاده و عبدالحسین شوکتی اتفاق افتاده است. 

از آنجایی که تفکیک پلاک مذکور در تاریخ 96/5/29 یعنی آخرین روز کاری شورای اسلامی چهارم و اولین روز کاری شورای اسلامی پنجم صورت گرفته بود، اعضای شورای چهارم نیز به جلسه دعوت شده بودند تا جوانب کار روشن تر و شفاف تر بیان شود.
جلسه بعد از خیر مقدم توسط مهدی نیکنام رئیس شورای اسلامی شهر، با نظریات و صحبتهای اعضای دوره ی چهارم شروع و افراد نظرات خود را پیرامون این موضوع بیان کردند.

در این میان، همگی اظهار بی اطلاعی و معتقد به تخلف در این زمینه از طرف شهرداری بودند که قسمتهایی از نظرات اعضای شورای دوره چهارم به شرح زیر بود:

 

ـ ما هیچ اطلاعی از این موضوع نداریم و این کار نیاز به مجوز داشته است که در شورای چهارم چنین مصوبه ای تصویب نشده است. بنابراین قطعا تخلف صورت گرفته است.

ـ ما با یک متر اضافه بر محدوده ی شهر نیز موافقت نکرده ایم و اگر چنین شده تخلف صورت گرفته است.

ـ اعضای شورا و شهرداری باید در اول در تعامل با هم و این تعامل باید همراه با احترام متقابل باشد.

ـ عضو شورا نمی تواند چشم و گوش بسته تمامی عملکرد شهردار و کارمندان شهرداری را تائید کند و بگوید چون این افراد از نظر من فرد سالمی می باشند، پس هر کاری انجام می دهند صحیح است.

ـ عضوی از تعاونی سلحشوران معتقد است هیچ تخلفی صورت نگرفته است و اگر تخلفی می باشد، شهرداری تخلف نموده است که به ما ربطی ندارد.

ـ تاریخ توافق بین شهرداری و تعاونی سلشوران که در خلا بین دو شورا می باشد، خود نشان از تخلف و فرار از نظارت شورا دارد.

 

در این جلسه بنا به دعوت شورا، دکتر افشین عدالت وکیل پایه یک دادگستری که حدود ده سال نماینده حقوقی شهرداری شهر بوشهر و مشاور حقوقی شورای اسلامی شهر بوشهر را در کارنامه خود دارد نیز حضور داشت که معتقد بود منشا قراردادها طبق تاریخ آنها مورد ایراد است و اینکه چرا باید قرارداد در دفترخانه ای در بوشهر ثبت گردد جای سوال دارد. مگر برازجان دفترخانه ندارد یا اینکه ملک مورد معامله در بوشهر است؟

وی ضمن بیان اینکه هر چند کل قراردادها باید به تصویب شورا برسد باز هم شهردار چنین اجازه ای را نداشته است، گفت: چیزی بالاتر از تخلف صورت گرفته که با برنامه بودن آن کاملا مشخص است و این مدارک نشان از تخلف سازمان یافته می باشد.

 

 

به گزارش داد خبر، موضوع دوم، تفکیک پلاک ثبتی 2015 به مساحت 28500 متر مربع توسط شهرداری بود که اصولا این پلاک در محدوده ی شهر نبوده و حتی بخشی از آن به مساحت 4254 متر مربع در حریم خط انتقال برق فشار قوی بوده و در نقشه طرح تفضیلی با رنگ سبز مشخص شده است.

بنا به گفته ی اعضای شورا، این موضوع به نوعی از قرارداد تعاونی مسکن سلحشوران حساس تر و تخلفات صورت گرفته بسیار گسترده تر و مشهود می باشد.

 


نظرات کاربران
شهروند 5 ماه قبل گفت:
حجت بر شورای پنجم تمام است و هرگونه اغماض در قبال این تخلف توهین به شهروندان محسوب میشه و باید جوابگوی شهروندان باشند.
یک شهروند 4 ماه قبل گفت:
لطفا اون عضو شرکت که گفته تخلف شهرداری بوده را هم معرفی کنید!
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان