طراحی سایت
تاريخ انتشار: 16 تير 1398 - 09:28
طی جلسه ای در شورای شهر؛

دادخبر؛ در جلسه شب گذشته مورخ 15 تیر ماه با حضور فعالان فرهنگی شهر برازجان، کمیته ی مشاهیر و مفاخر شورای شهر برازجان تشکیل شد.

 

 

به گزارش داد خبر، شنبه پانزدهم تیرماه با حضور اعضای شورای شهر و تعدادی از فعالین فرهنگی شهر برازجان جلسه ای جهت تشکیل کمیته ای بنام «معرفی مشاهیر و مفاخر برازجان» در شورای سلامی شهر تشکیل شد.

 

مهدی نیکنام رییس شورای اسلامی شهر برازجان، با بیان اینکه باید از تمامی ظرفیتهای شورای شهر جهت کارهای فرهنگی استفاده کنیم، بر وجود چنین کمیته ای تاکید و از آن به عنوان نیاز شهر برازجان نام برد.

 

 

وحید مصدق عضو شورای اسلامی شهر برازجان در ابتدای جلسه ضمن خوش آمد گویی و تشکر بابت قبول دعوت شورای اسلامی اعلام داشت؛

 

امروز مفاخر شهر برازجان به کم رنگی گراییده شده اند و نیاز است تا نسل امروز و حتی آیندگان مفاخر و مشاهیر شهرشان را بدانند چراکه مفاخر و مشاهیر یک شهر سند و هویت شهر به شمار می روند و نسلی که تنواند با هویت شهر ارتباط برقرار کند بدون شک دچار بی هویتی خواهد شد.

 

امروز و باتوجه به پتانسیل ها و امکانات شورای اسلامی شهر برازجان، وجود چنین کمیته ای ضروری است و ما کلیه اقدامات و برنامه های این کمیته را به خود اعضای آن واگذار خواهیم کرد و آنها می توانند با بهره گیری از امکانات شورا در جهت شناسایی مفاخر ملی مذهبی، ملی ادبی و فرهنگی، ورزشی، هنری گام های موثری بردارند. لذا در همین جلسه هیئت رئیسه تشکیل خواهد شد. حضور نخبگان فرهنگی و ادبی شهر در کنار شورا یک اقدام بسیار مهم و ارزنده است.

 

همچنین مهندس کوهکن رئیس اداره فرهنگی و اجتماعی شهرداری برازجان نیز وجود چنین کمیته ای را به فال نیک گرفت و اعلام کرد شهرداری برازجان نیز در کنار این کمیته خواهد بود و حمایت های خود را دریغ نخواهد کرد.

 

پس از صحبت های عضو شورای اسلامی شهر برازجان، حاضرین در جلسه به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات و درد دل های خود پرداختند و با اعلام حمایت خود از این اقدام شورای شهر برازجان، رضایت خود را از تشکیل چنین کمیته ای ابراز داشتند.

 

 

 

 

 

حاضرین پس از بیان نقطه نظرات خود، هیئت رئیسه این کمیته را به شرح زیر تعیین کردند:

 

رئیس: دکتر عباس قاسمی

نائب رئیس: حبیب قاسمی

دبیر: اسفندیار فتحی

منشی اول: سید ناصر شهبازی

منشی دوم: مهراب شاد

منشی سوم: شیرین ماحوزی

روابط عمومی: عباس حیدری

مستند ساز: شاکر شکیبا

 

در انتهای جلسه اسفندیار فتحی دبیر کمیته معرفی مشاهیر و مفاخر شهر برازجان تاکید کرد کار فرهنگی یک کار سخت و زمانبر است و فعالین فرهنگی باید بتوانند کار سخت را در زمان و مکان سخت انجام دهند. ما نباید منتظر حمایت از ارگان های دولتی باشیم  و باید بدانیم که کار فرهنگی تنها کاریست که رقابتپذیر نیست چرا هرگاه رقابت پذیری به میان آمده ـ با توجه به محدود نمودن آن ـ شاهد نابودی گروهها و کار فرهنگی بوده ایم. پس لازم است تا همگی در کنار هم این پروژه را پیش ببریم.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان