طراحی سایت
تاريخ انتشار: 14 تير 1398 - 11:26
مهراب شاد :

داد خبر؛ اما اوج فاجعه آنجايي است كه در چند روز گذشته خبرهايی از عدم پرداخت حق و حقوق پرسنل اوتی یا ساعتی بيمارستان به گوش رسيد و این موضوع با واكنش تاسف بار علوم پزشكی استان روبرو شد كه اين پرسنل حتی قرارداد هم ندارند! واقعا مگر امکان دارد که جان هزاران انسان را به دست تعدادی افراد سپرد كه هيچگونه تعهدی به سيستم علوم پزشكی ندارند و يا نداشته اند!؟ در قبال بی مسئوليتی اين افراد چه اهرم برخوردی وجود دارد؟ اصلا چه كسی پاسخگوی این مسئله است؟!

بيمارستانی كه از كفر ابليس مشهورتر است!

داد خبر ـ مهراب شاد: شرایط نابسامان بيمارستان شهيد صادق گنجی شهر برازجان هر روز خبرساز می شود و فريادرسی هم نيست، نبود مديريت و ضعفی كه مسئولين متولی دارند باعث شده شهروندان يک شهرستان بزرگ را از ساده ترين حق شهروندی محروم بدارند و ديد يک جامعه را نسبت به جامعه پزشكان و پرستاران متزلزل نمایند.

 

اين مسئولين كه گويا مريض نمي شوند! و يا اگر هم می شوند قطع به يقين پزشک خصوصی دارند و يا اين احتمال هم وجود دارد که فورا به مركز استان و يا استان های همجوار برای درمان انتقال می یابند وگرنه این مشکلات را با چشم دیده و لمس می کردند. 

 

البته بعضی از مسئولين هم كه خود مركز نشينند و نيازی به اين كار نمي بينند، و صد البته اميدواريم كه هيچ فردی به بيماری دچار نشود تا مجبور شود به این بیمارستان با چنین اوصاع نابسامانی مراجعه کند، با این حال از بدی روزگار اتفاقی است كه لاجرم خواهد افتاد که سلامت و بیماری همسایه دیوار به دیوار هستند.

 

گويا اين عزيزان مسئول هنوز درک درستی از عظمت و وسعت دشتستان پيدا نكرده اند كه بايد يادآور شد دشتستان هفت بخش دارد كه از دورترين تا نزديک ترين نقطه هيچگونه جای درمانی برای نجات جان شهروندانش وجود ندارد و تنها يک بيمارستان است كه در زمان نياز هم دكتر ندارد. آن وقت اين گوی ميماند و شهروندانی كه بايد هزينه های سرسام آوری را بپذيرند تا عزيزان بیمارشان را برای نجات جانشان به استان های همجوار انتقال دهند.

 

 

اما اوج فاجعه آنجايي است كه در چند روز گذشته خبرهايی از عدم پرداخت حق و حقوق پرسنل اوتی یا ساعتی بيمارستان به گوش رسيد و این موضوع با واكنش تاسف بار علوم پزشكی استان روبرو شد كه اين پرسنل حتی قرارداد هم ندارند، واقعا مگر می شود؟

مگر امکان دارد که جان هزاران انسان را به دست تعدادی افراد سپرد كه هيچگونه تعهدی به سيستم علوم پزشكی ندارند و يا نداشته اند!؟ در قبال بی مسئوليتی اين افراد چه اهرم برخوردی وجود دارد؟ اصلا چه كسی پاسخگوی این مسئله است؟!؟

 

در پايان فكر می كنم مردم بايد همانند عصرهای پیشین باز به جادو و خرافات روی آورند تا خلاء مديريتی و علم پزشكی كه در شهرستانشان از آن محروم هستند پُر شود! و اين هشدار هم به مسئولين خواهم داد كه با اين روند عاقبت كار خودتان هم پس از اتمام مسئوليت به همین سیستم بیمار خواهد افتاد كه به اين هم نمی شود اميدوار بود چون معمولا انقدر از این عرصه مستفیض می شوند و از حق اين مردم به جایی می رسند كه مركزنشين شوند.

 

امیدوارم راه نجات و راهکاری برای حل مشکلات عدیده بیمارستان شهید صادق گنجی و کارکنان آن پیدا شود و این وضعیت نابسامان، سامان یابد.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار