طراحی سایت
تاريخ انتشار: 05 تير 1398 - 10:16
به همت اداره ورزش و جوانان دشتستان

دات نیوز؛ کارگاه آموزشی مواد مخدر به همت اداره ورزش و جوانان دشتستان 5 تیرماه 98  در سالن اداره ورزش  و جوانان برگزار گردید.

به گزارش دات نیوز؛ کارگاه آموزشی مواد مخدر به همت اداره ورزش و جوانان دشتستان 5 تیرماه 98  در سالن اداره ورزش  و جوانان برگزار گردید.

 

این کارگاه آموزشی با حضور پرشور نوجوانان  و جوانان  ورزشکار و با تدریس امید کازرونیان آغاز شد.

 

اعتیاد تنها مختص جوانان نیست

 

 امید کازرونیان با اشاره به موضوع اعتیاد افزود: اعتیاد تنها مختص  به جوانان نیست، همه افرادممکن است دچار بیماری اعتیاد و مصرف مواد مخدر شوند.

 

 کازرونیان در ادامه افزود: جوانی دوره مهم و اثر گذاری در زندگی است. اگر فردی در این دوره به مواد مخدر اعتیاد پیدا کند، در زندگی پیش رو دچار مشکلات و چالش های بیش تری نسبت به یک فرد میانسال معتاد خواهد شد.

 

همچنین دوره نوجونانی  و جوانی به دلیل شرایط روحی ، روانی و جسمانی دوره پر خطری در گرایش به اعتیاد هستند.

 

دلایل جوانان برای روی آوردن اعتیاد

 

ایشان در ادامه خاطرنشان کرد: دلایل متعددی وجود دارد که باعث روی آوردن  جوانان به اعتیاد می شود؛ دلایل فردی که به تفاوت های شخصی افراد اشاره دارد.

 

وی عنوان کرد: علاوه بر عوامل فردی که تاثیر گذار هستند، عوامل دیگری از جمله  عوامل خانوادگی و عوامل اجتماعی مثل محبت زیاد به فرزند، اعتیاد یکی از اعضای خانواده، تبعیض بین فرزندان، درگیری بین والدین، بی اطلاعی خانواده از دوستان فرزندان و سایر موارد مشابه نیز بر پدیده اعتیاد تاثیر گذار هستند.

 

مدرس کارگاه با اشاره عوامل اجتماعی موثر در گرایش جوانان افزود: از جمله عوامل اجتماعی موثر بر افزایش میزان اعتیاد در بین جوانان می توان به: دسترسی آسان به مواد مخدر، نابرابری های اقتصادی و اجتماعی، محل سكونت، گروه دوستان، مهاجرت و حاشيه نشينی اشاره کرد.

 

مهارت نه گفتن در  زندگی

 

کازرونیان در ادامه کارگاه آموزشی گفت: مهارت نه گفتن  از آن جمله مهارت هایی است که خیلی ها به دنبال آن هستند. مهارت نه گفتن یعنی اینکه قدرت  این را داشته باشیم که به درخواست دیگران جواب منفی بدهیم. با اینکه برای بعضی ها این کار ساده به نظر می رسد اما واقعا سخت است.

 

چطور نه بگوییم

1- رک و صریح باشید

2- پیشنهاد نرم تری بدهید

3- به وقت دیگری موکول کنید

4- از خود فروتنی نشان دهید

5- بی پرده باشید

وی در پایان خاطرنشان کرد: وقتی چیزی را دوست ندارید حتما بگویید نه. فقط مراقب باشید که این نه گفتن به این صورت نباشد که به درس ، شغل یا زندگیتان آسیب نزند.

 

 
نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان