طراحی سایت
تاريخ انتشار: 04 تير 1398 - 06:45
آنچه در نشست مطبوعاتی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتستان گذشت +عکس

داد خبر؛ شاید مهمترین قسمت این نشست گزارش از جذب بودجه در این دو ماه حضور عبدالرضا شنان پور بعنوان سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتستان بود که گفت...به گزارش دادخبر، صبح روز دوشنبه سوم تیرماه، نشست خبری سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتستان برگزار گردید.

عبدالرضا شنان پور ضمن بیان اینکه هدف همه ی مجموعه ی ارشاد و هنرمندان در جهت پویایی فرهنگ می باشد گفت: فرهنگ و هنر بزرگترین و قدرتمندترین اهرم برای کم کردن ناهنجاری در یک جامعه می باشد و این موضوعی قابل انکار نیست. بنابراین تقاضا دارم که با هم افزایی در جهت پویایی فرهنگ شهرستان دشتستان قدم برداریم.

 

شنان پور با بیان اینکه زبان گویای هر جامعه مطبوعات است اظهار داشت: ما وارثان کسانی چون علی پیرمرادی هستیم که شاید امروز کار ایشان ساده به نظر برسد ولی یادمان باشد ایشان بودند که سنگ بنای کارهای بزرگی در زمینه ی مطبوعات گذاشتند. اگر امروز راهی به نسبت هموار در این حوزه می بینیم بی شک مدیون امثال علی پیرمرادی ها هستیم.

 وی پیرامون سوال خبرنگار «داد خبر» مبنی بر حضور بخش خصوصی در مجموعه های هنری دشتستان و سردرگمی انجمنهای هنری با بیان اینکه این سردرگمی مشکل تمامی شهرستانها می باشد افزود: طی نشست و گفتگوهای متعددی که با مدیر کل ارشاد استان داشته ایم، اکنون در این زمینه کمیته ای تشکیل شده است که شامل مدیر کل، مدیر حراست اداره کل، رییس دفتر واحد عمرانی و رییس ادارات شهرستانها می باشد و این کمیته با سفر به هر شهرستان، در نشستی با انجمنهای هنری، حوزه ی اختیارات بخش خصوصی را مشخص نماید.

شنان پور در ادامه از سفر این کمیته به گناوه در روز گذشته خبر داد و اظهار امیدواری کرد که سفر بعدی این کمیته به برازجان باشد و به زوی این مشکل مرتفع خواهد شد.

 

به گزارش «دادخبر» شاید مهمترین قسمت این نشست گزارش از جذب بودجه در این دو ماه حضور عبدالرضا شنان پور بعنوان سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دشتستان بود که گفت: در این مدت با تلاش و همکاری مسئولین توانسته ایم پروژه های عمرانی در زمینه ی فرهنگ را از مسکن و شهرسازی گرفته و خود متولی آن شویم که با تلاش بیشتر می توانیم در این حوزه فعالیت بیشتری داشته باشیم.

شنانپور اعتبارات عمرانی در امسال را کم نظیر خواند و افزود: ما توانسته ایم یک میلیارد و دویست و پنجاه میلیون تومان اعتبار در زمینه ی پروژه های عمرانی، تعمیر و تجهیز کسب نماییم و در هفته ی دولت بعد از سالها، سالن شهید شاهینی، بزرگترین سالن اجتماعات برازجان، افتتاح می شود و همچنین کلنگ ساخت پلاتو در این هفته زده می شود.

 

مشکل مالی در زمینه کارهای فرهنگی از جمله مشلات همیشگی هنرمندان و اداره ارشاد بود که شنان پور در این زمینه از رایزنی با دیگر ارگانها در جهت برگزاری مشارکتی این برنامه ها خبر داد.


در ادامه عباسعلی میرزایی کارشناس در حوزه مطبوعات اداره فرهنگ و ارشاد ضمن تقدیر وتشکر از حضور دوستان خبر نگار و اصحاب رسانه با انتقاد از دو تصمیم در حوزه ی کلان مدیریتی و با بیان اینکه، اگر تصمیم گیران در تهران، از کارشناسان و خبرنگاران و فعالان رسانه مشاوره می گرفتند این تصمیمات با این چنین کیفیتی نازل اخذ نمی شد. گفت: اولین تصمیم تشکیل حسابی جامع نزد پست برای اخذ پول اگهی های تغییر تاسیس و انحلال شرکت ها بود که با توجه به اختلاف پرداخت گاها چند ماه از زمان وصول پول از کاربر تا پرداخت به مطبوعات دارای سود آوری فوق العاده بالا و قابل تاملی درسطح ملیست که چنانچه متعلق به وزارت ارشاد می بود می توانست  درمانگر بسیاری از دردها، نابسامانی ها و کمبود های مالی این وزارتخانه، هنرمندان و صاحبان قلم و مطبوعات گردد.

دوم با توجه به صراحت تعیین تکلیف قانون مبنی براینکه آگهی های ابلاغ غیر حضوری می باید از طریق چاپ در مطبوعات صورت گیرد وب ا عنایت به اینکه هنوز مجلس شورای اسلامی هیچ مصوبه و قانون  جدیدی مبنی بر تغییر و یا الغای مصوبه اسبق خود نداشته است، متاسفانه شاهدیم که قوه قضاییه آگهی های ابلاغ خود را از طریق بار گذاری برروی سامانه اینترنتی که متعلق به خود است انجام میدهد که موجب تاثیر شدید بر درآمد مطبوعات که عمدتا مبتنی برهمین درآمد آگهی هاست گردیده که انتظار می رفت قوه قضاییه با توجه به صراحت قانون بر نحوه انجام ابلاغ های غیر حضوری و اعلان رای در اینگونه موارد همچنان حامی و اسپانسر مطبوعات باقی می ماند.نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان