طراحی سایت
تاريخ انتشار: 27 خرداد 1398 - 04:56
به بهانه ی کار بی اخلاقی و غیر حرفه ای یکی از سایتهای استان

نیم خون؛ دیروز خبری مبنی بر انصراف یکی از نامزدهای احتمالی انتخابات پیش رو، به حمایت از نامزدی دیگر در سایتی منتشر شد که کذب بودن، تخریب کردن و بی اخلاقی در آن موج می زد. تا جایی که بعد از تماس با آنها کلمات و گفته هایی بکار رفت که چیزی جز شرمساری برای قشر رسانه در پی نداشت.

پولهای کثیف رسانه ای

نیم خون ـ مسلم یوسفی: خبرنگاران و رسانه ها چشم بیدار مردمند. آنها مصلحان جامعه می باشند که در اولین قدم، اخلاق را در جامعه نهادینه می کنند.

اعتماد مردم به نشریات برخواسته از اخلاق روزنامه نگاری و حقیقت گویی آنهاست. اما زمانی که بعضی از افراد و رسانه ها بخاطر منافع شخصی و زیاده خواهی دست به کارهای غیراخلاقی می زنند دیگر نباید امید داشت مردم همچنان به آن افراد و نشریات اعتماد کنند.

دیروز خبری مبنی بر انصراف یکی از نامزدهای احتمالی انتخابات پیش رو، به حمایت از نامزدی دیگر در سایتی منتشر شد که کذب بودن، تخریب کردن و بی اخلاقی در آن موج می زد. تا جایی که بعد از تماس با آنها کلمات و گفته هایی بکار رفت که چیزی جز شرمساری برای قشر رسانه در پی نداشت.

دیگر از نتیجه ی معکوسی که درج خبر در جامعه داشت و باعث تخریب نامزد مورد حمایت خودشان شد می گذریم...

 

باری
از این مقوله که بگذریم باید گفت در جامعه ای که مردمش می‌روند در بانک‌ها فیش نوبت می خرند و آن را به دیگران می فروشند می شود از هر راهی پول درآورد و حتی خبری را نشر داد و برای نشر تکذیب همان خبر تقاضای پول کرد و حتی اگر جواب نگرفتند تهدید به تخریب نمود!!!!.....

 

هر چند باید افرادی که مسئولیت رسانه را به عهده دارند بر قوانین کاملا واقف باشند ولی از آنجایی که نوع نگارش در درج خبر حاکی از بی سوادی نویسنده می باشد باید توجه ایشان را به نکته ای جلب کنم:

نمایندگان مجلس در جلسه بیست و ششم فروردین ماه نود و هشت، طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس را به تصویب رساندند که براساس آن، ماده ۶۴ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی به شرح زیر اصلاح گردید:

ماده ۶۴- درج آگهی یا مطلب علیه نامزدهای انتخاباتی یا اعلام خلاف واقع انصراف نامزدها توسط رسانه های دیداری، شنیداری، مکتوب، الکترونیکی و سایر شبکه های مجازی ممنوع است و در این صورت، ضمن معرفی مرتکب به مراجع مربوط، نامزدها حق دارند، پاسخ خود را به رسانه مربوط اعلام کنند و رسانه یادشده طبق قوانین و مقررات مربوط موظف به چاپ یا نشر فوری آن حداکثر ظرف مدت بیست و چهار ساعت و قبل از اتمام زمان تبلیغات انتخابات می‌باشد. عدم رعایت مفاد این ماده جرم است و مرتکب به مجازات درجه شش قانون مجازات اسلامی به استثنای حبس محکوم می شود.

 

خداوند عاقبت همه ی ما را ختم به خیر کند و ما را از جاده ی انصاف و اخلاق خارج نگرداند. 

 

مسلم یوسفی

۲۷ خرداد ۹۸


نظرات کاربران
علی حدود 1 ماه قبل گفت:
سلام
هنوز که نامزدی معرفی نشده ، خیلی مانده تا انتخابات و شروع تبلیغات خیلی مانده که آقای یوسفی به مصوبه مجلس در مورد نشر اطلاعات خلاف واقع نامزدهای انتخاباتی استناد می کنند.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان