طراحی سایت
تاريخ انتشار: 23 خرداد 1398 - 04:36
در پی بی حرمتی به فعالین اجتماعی برازجان از طرف فرمانداری

نیمخون؛ اگر دیروز به درستی جواب آن معاونت استانداری که درمقابل اعضای شورای شهرما مردم این شهر را «بچه خورده ای» خطاب کرد و دیگری که می گوید «لحظه شماری می کند برای رفتن ازاین استان»! داده می شد و می دادیم، امروز شاهد بی حرمتی به شکل دیگر نبودیم!

هزینه های این نوع رفتار را به زودی خود شما پرداخت خواهید کرد

در پی دعوت بدون امضا، دیرهنگام، عجولانه و خارج از تشریفات معمول فرمانداری محترم دشتستان از فعالین اجتماعی جهت شرکت در جلسه‌ای با حضور معاون سیاسی و امنیتی استانداری بوشهر، دو تن از مدیران کل استانداری و سرپرست فرمانداری دشتستان، فعالین اجتماعی این شهر طی  بیانیه ای عدم شرکت خود در این جلسه را اعلام نمودند.

و اکنون یادداشتی از یکی از این فعالین:

 

نیمخون ـ کامبیز کشاورز: چند روز پیش نشستی در فرمانداری برازجان با معاون سیاسی امنیتی استانداری بوشهر و چند تن از مسئولان برگزار گردید که مورد تحریم جمع کثیری از فعالان و دغدغه مندان سیاسی، فرهنگی و اجتماعی این شهر قرار گرفت.

تا جای که مسئولین امر مجبور شدند به طریقی دیگر صندلی های خالی را پرکنند. آنهم به علتی مشخص!

 

دراین دعوت یهویی" نه اصول وچهارچوب های اداری رعایت شد ونه به شأن شخصیت افراد پاک اندیش ومطالبه گر این شهر، که مطالبات مردم وشهرشان را دنبال می کنند احترام گذاشت اند.

و اما

از قدیم الایام برخی رسم و رسومات ریشه در فرهنگ این مردم داشته و همواره مورد احترام ورعایت عموم مردم جامعه بوده است. که متاسفانه امروزه می بینیم در مناصب دولتی و آنچه مربوط به مردم یک شهر و شهرستان می باشد، برخی از دولت مردان که باید الگو شایسته و درست رفتاری در فرهنگ و فرهنگسازی یک شهر باشند، یا آداب و رسوم فرهنگی این دیار را نمی دانند و یا به عمد با عدم رعایت آن تیشه به ریشه فرهنگ ما می زنند و موجب یک بی نظمی و بی بندوباری و ایجاد رسمی غلط و ساختگی در ادارات و جلسات کاملا رسمی!،یا  همان شوهای نمایشی اشان می شوند.

(خوب لابد اینهم یک نوع شایسته سالاری است که از آن دم می زنیم و دم می زنید)

 

از نظر حقیر شاید اینگونه ناهنجاری ها دراین شهر علل دیگری داشته باشد!

ممکن است یکی از دلیل های  آن، به عنوان مثال نبود یک فرماندار کار آمد در جایگاه مدیریتی این شهرستان و شهر بزرگ باشد.

که چندین ماه است با سرپرست می چرخد!

به راستی ماه هاست از تودیع فرماندار سابق می گذرد و اما نمی دانیم باید چندماه دیگر بگذرد تا بر تخت فرمانداری و این منصب شخصی لایق و کاردان تکیه زند.

چرا ؟؟

بگذریم!!

چونکه این یک سیاست است و اندیشه ها ودست های پنهانی که تا اراده خود مسند نشینان نباشد، ما نتیجه ای نخواهیم گرفت و به منزلگاه نخواهیم رسید!!

 

و اما

علت دیگر آن ممکن است ضعف درمدیریت و یا بی توجه ای استاندار به این شهر یتیم و بلاصاحب، با حال مشخص سیاسیونش" و نجابت بیش از حد مردم نجیبش باشد.

زیرا عدم گوشزد و خواست رفتار و کردار درست از پرسنل در یک مجموعه نیز، باعث بروز همچنین مشکلات وناهنجارهایی می گردد.

 

جناب استاندار ازشما می پرسم! 

شما به عنوان بزرگترین مدیر استان، آیا تا کنون از پرسنل و مدیران مجموعه های تحت امرتان، رعایت فرهنگ و رسوم این دیار و احترام به حقوق من شهروند را در جلسات خواسته اید؟!

 

به هرحال نمیدانم چرا گاهی وقت ها مسئولین شهرستانی و استانی که لقب نوکر، چاکران و خدمت گزاران این مردم را برخود نهاده اند، فعالان مدنی و افراد دغدغه مند این شهر را با رمه اشتباه می گیرند؟!!

 لطفا مشخص کنید شما خدمتگزار مردم هستید یا من شهروند نوکر شما؟

 

علت هرچه باشد، قطعا یک سرش ما مردمی هستیم که با سکوت به شما اجازه این حد بی حرمتی و بی توجه ای به شأن ومنزلت خود داده ایم.

اگر دیروز به درستی جواب آن معاونت استانداری که درمقابل اعضای شورای شهرما مردم این شهر را «بچه خورده ای» خطاب کرد و دیگری که می گوید «لحظه شماری می کند برای رفتن ازاین استان»! داده می شد و می دادیم، امروز شاهد بی حرمتی به شکل دیگر نبودیم!

 

به عنوان یک شهروند دغدغه مند لازم می بینم که ضمن گوشزد نکاتی سوالاتی نیز مطرح کنم تا هم برای بار دیگر جایگاه شهروندی خود را به شما مسئولان خام گوشزد نمایم و هم اینکه شما میزبانان لحظه ای مناصب دولتی را متوجه اشتباهات و وارفتگیتان در امور و حوزه مدیریتی تحت امرتان کنم.

 

اول: وظیفه روابط عمومی اداره مطبوع شما چیست؟!

قطعا" تنها فرستادن عکس، عکس نوشته، ارسال اطلاعیه، بیانیه، نطق و مطالب شخص شما به حالت های متفاوت از جمله نشسته و ایستاده درحال رکوع و سجود با کت و شلوارهای شیک و مجلسی در سایت ها خبری وفضای مجازی نیست و وظایف دیگری نیز دارد!

(به عنوان مثال دعوت گرفتن از مهمانان یک نشست در حداقل زمان هفتاد دوساعت قبل از آغاز و برگزاری نشست ها)

 

دوم: آیا برای یک سرپرست یا مدیر جالب است که به صورت کاملا غیر حرفه ای و نامتعارف از طریق یک شخص خاص مهمانان خود را به جلسه دعوت نماید؟ 

مگر فعالان مدنی این شهر در خدمت آن دوست عزیز هستند؟! 

یا تنها به افرادی خاص و محدود این موضوع ختم می شود؟!

البته ببخشید غیر حرفه ای خواندم، چونکه فکر نمی کردید این جلسات تحریم شود و به این مقدار طبعات برای شما داشته باشد!

ولی در حقیقت با این شکل غلط دعوت گرفتن جلسات خارج از چهارچوب، اخلاق و حرفه ای عمل کرده اید. گرچه نتیجه ای کاذب برای شما محافظه کاران در آینده نزدیک دارد

((فاصله بیش از حد وغیر متعارف شهروندان به واسطه فعالان مدنی ازشما ))

 

نکته دیگر عدم موضوع مشخص این جلسات است

۱. شخص دعوت شده آمادگی ازقبل برای طرح سوال مناسب با وجود نداشتن موضوعیت مشخص نشست های ازاین قبیل در دایره بزرگ کمبودها ومشکلات این شهر را نخواهد داشت.

 

٢. در چنین ساعتی از روز، یعنی ساعت ۱۵:۰۰ با گرمای بیش از  ۵۰c درجه شاید فرد دعوت شده، امکان حضور در نشست را با توجه به گرفتاری ها و مشغله های امروزی، که خود مسئولین مسبب اش هستند، را نخواهد داشت.

 

مسئولان عزیز
دیگر دست شما برای فعالان اجتماعی شهر ـ حداقل از سه سال یش تا کنون ـ با توجه به عدم نتیجه گیری از این نشستها، و رفتار غیرحرفه ای شما حرفه ای ها،  رو شده و پس کشیده اند.

 

اما،اما،اما

این حجم نارضایتی! در انتخابات پیش رو هزینه هایی خواهد داشت که به زودی خود شما پرداخت خواهید کرد.

پس مردم داری کنید!!!

 

 

 


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان