طراحی سایت
تاريخ انتشار: 11 شهريور 1397 - 22:10
در نقد نیروهای غیربومی؛

دات نیوز؛ استاندار محترم جناب گراوند, همه مردم دشتستان می دانند که آوردن شخصی غیر بومی به عنوان فرماندار در این برهه زمانی که این شهرستان بیشترین مشکلات را دارد کاملأ اشتباه است و مرتفع کردن مشکلات را چندین سال به تعویق می اندازد.  تقاضا دارم تصمیم اشتباه دکتر روحانی در انتخاب استانداران غیر بومی را شما در انتخاب فرماندار بزرگترین شهرستان استان بوشهر تکرار نکنید.

 

استان بوشهر یک مستعمره شده است

دات نیوز ـ مجتبی خدادادی: از استان بوشهر در تاریخ منطقه با مردمانی استعمار ستیز به نیکی یاد شده است. از غضنفرالسلطنه برازجانی, مجاهد برازجانی و رئیسعلی دلواری گرفته تا شیر زنان استعمار ستیز دشتستان بزرگ که حماسه ی لرده را رقم زدند. اینک ما را چه شده است؟ در حالی که استان بوشهر قطب اقتصاد کشور و خاورمیانه, دارنده ی نیروگاه اتمی( تولید برق) , قطب اشتغال کشور ( پارس جنوبی) و ببشترین مرز دریایی کشور را دارا هست اما مردمانش یکی از فقیر ترین استان های کشور از نظر سطح معیشت و رفاه اجتماعی هستند.

 

دل هر انسان آزاده ای به درد می آید وقتی در کنار دریای همیشه فارس قرار داشته باشی و از بی آبی به بحران و جنگ آب برسی، در حالی که شیخ نشین های عرب در همین حوالی استفاده های لازم را در جهت حل مشکل بی آبی سال هاست که از این دریا می برند اما استان بوشهر بحرانی ترین استان از نظر آب و برق در کشور است. آیا انصاف است با این همه ذخایر گاز و نفت، مجتمع عظیم پارس جنوبی و سایر پتانسیل های این استان مردمان این سرزمین زرخیز در فقر و بیکاری و دست و پنجه نرم کردن با انواع بحران ها گرفتار باشند؟ آیا بدین معنا نیست که استان بوشهر مستعمره است؟ البته  شکل استعمار ففط تغییر کرده که هرجا را به استعمار در می آوردند والی آنجا را تغییر نمی دادند و تنها خراج, امکانات و ... می گرفتند ولی الآن والی هم تغییر می کند و شخصی را به‌عنوان والی انتخاب می کنند که بومی استان نیست و آشنایی کامل با استان بوشهر ,شهرستانها, شهرها و ... ندارد.

 

سال گذشته در جلسه با استاندار محترم جناب گراوند مشکل آب دشتستان بزرگ و شهر برازجان را مطرح کردم و خواستار پیگیری و مرتفع نمودن این مشکل شدم زیرا چنین روزهایی را پیش بینی می کردم, حالا که طاقت مردم شریف دشتستان و به خصوص برازجان از بی آبی لبریز شده است یادشان آمده است البته هنوز هم به مردم نگفته اند که چه پیگیریهایی کرده اند و به چه راه حلی رسیده اند که در دست اجراست. 

 

اخیرأ شنیده ام فرماندار دشتستان جناب دکتر ارسلان زارع را قرار است بردارند و یک فرماندار غیر بومی بیاورند. بگذریم از اینکه دکتر زارع چقدر زحمت می کشیدند و پیگیر مشکلات دشتستان بودند و تا آنجایی که بنده اطلاع دارم  برای حل مشکل آب به سدی در سطوح بالایی برخورد کردند که دیگر کاری از دستشان بر نمی آمد. از آن جا که دکتر زارع بومی استان ,با دانش و دلسوز بودند و بیشترین تعامل را با نخبگان و دلسوزان و فعالان مدنی دشتستان داشتند و تعصب به این دیار داشتند حضورشان مثمر ثمر در این شهرستان بوده است. اینکه اینجانب مجتبی خدادادی عضو شورای مرکزی مجمع اصلاح طلبان دشتستان و عضو چارت ستاد دکتر روحانی در دشتستان بوده ام دلیل نمی شود چشمانم را روی مشکلات شهرستان ببندم و خاموش باشم. خداوند را شاکرم که وام دار و جیره خوار هیچ حزب, جناح , مسئول و شخصی نیستم و نخواهم شد تا بتوانم از هر مسئولی حق مردم و رفع مشکلات دیارم را مطالبه کنم و از آنان انتقاد کنم. بر خلاف نظر خیلی ها بنده از مسئولی که خود را هم بینش سیاسیم می داند بیشتر انتظار دارم و بیشتر منتقد کارهای اشتباه او هستم.

 

استاندار محترم جناب گراوند, همه مردم دشتستان می دانند که آوردن شخصی غیر بومی به عنوان فرماندار در این برهه زمانی که این شهرستان بیشترین مشکلات را دارد کاملأ اشتباه است و مرتفع کردن مشکلات را چندین سال به تعویق می اندازد.  تقاضا دارم تصمیم اشتباه دکتر روحانی در انتخاب استانداران غیر بومی را شما در انتخاب فرماندار بزرگترین شهرستان استان بوشهر تکرار نکنید.

 

برچسب ها:
مجتبی خدادادی

نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان