طراحی سایت
تاريخ انتشار: 07 مرداد 1397 - 09:44
دومین نشست ادبی ـ فرهنگی برازجان +عکس

دات نیوز؛ دومین نشست از سلسله نشست های ادبی ـ فرهنگی در فرهنگسرای ارشاد برازجان با موضوع «سیری در خاطره نویسی از گذشته تا کنون» با حضور عبدالخالق عبدالهی، نویسنده و روزنامه نگار برگزار گردید.

عبدالهی: با قلم بیگانه ایم؛ فرهنگ مکتوب نزد ایرانیان جایی ندارد

به گزارش دات نیوز، شنبه ششم مردادماه، به همت مدیریت فرهنگسرای ارشاد و انجمن اهل قلم برازجان، نشست «سیری در خاطره نویسی از گذشته تا کنون» با محوریت «قاجار و پهلوی» با حضور عبدالخالق عبدالهی، نویسنده و روزنامه نگار برگزار گردید.

 

بنا به این گزارش، عبدالهی با بیان اینکه فرهنگ مکتوب نزد ما ایرانیان جایگاهی ندارد گفت: از جمله دلایل این موضوع را می توان تکیه به ذهن، ترس از لو رفتن و رعایت نکردن حریم خصوصی برشمرد.

 

وی با اشاره به تاریخ و مشکلات خاطره گویی اظهار داشت: ما با قلم و کاغذ بیگانه ایم، ترس از لو رفتن خاطرات خود را داریم و اینگونه است که در گذشته برای راحتی کار خود خاطرات بصورت شفاهی گفته شده است.

 

ایشان از دیگر مشکلات خاطره نویسی را بار حقوقی آن دانست و گفت: کسی چه می داند شاید سعدی هم که در گلستان وقتی که می گوید «شنیدستی که....» از سانسورهای زمان خودش بوده است!

 

خالق عبدالهی دیدگاهش پیرامون تاریخ را اینگونه بیان کرد که: بسیاری تاریخ را بی رحم می دانند ولی از نظر من تاریخ بسیار مظلوم واقع شده است چرا که هر کسی تاریخ را به نفع خودش تفسیر و برداشت خودش را از آن نوشته است.

 

گزارش: ریحانه دباغ


عکس: کامبیز کشاورز، فاطمه خاکسار، رضا بازدار 

 

نظرات کاربران
مطلع حدود 1 سال قبل گفت:
درود بر آقای عبدالهی بزرگ.مثل همیشه فرمایشات جدید وبکر بودند.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان