طراحی سایت
تاريخ انتشار: 15 بهمن 1396 - 06:20
در گفتگو با هنرمند حاضر در وركشاپ تخصصي جشنواره بين المللي تئاتر فجر

دات نیوز؛ مجتبی حیدری نمايشنامه نويس و كارگردان با استعداد برازجانی که سالهاست بصورت تخصصی این هنر را دنبال می کند.

مجتبی حیدری: هنرمندان تئاتر خود را محدود به استان نکنند +عکس

به گزارش دات نیوز، سي و ششمين جشنواره بين المللي تئاتر فجر هفته ي قبل به پايان رسيد و مجتبي حيدري نمايشنامه نويس و كارگردان برازجاني هم در يكي از وركشاپ هاي تخصصي اين جشنواره شركت كرده بود به همین مناسبت  گفتگویی کوتاه با وی انجام داده ایم که در زیر می خوانیم:

 

وركشاپي كه شما در آن شركت كرديد در چه زمينه اي بود و در كجا برگزار گرديد؟ 

 اسم اين وركشاپ « تمرينات غيرممكن تئاتر» بود كه در تاريخ 5 تا 8 بهمن ماه در پلاتو شماره 2 تئاتر شهر زير نظر خانم كارولينا مندونكا از كشور برزيل برگزار شد.

تمرينات غيرممكن! ميشه در مورد اين وركشاپ بيشتر توضيح بديد؟

بله. تمريناتي كه ما توي اين وركشاپ سه روزه انجام داديم به نوعي كاربرد تله پاتي در تئاتر و درك حضور پارتنر يا شخصيت مقابل  روي صحنه ي تئاتر بود. انجام اين تمرينات به بازيگر كمك شاياني مي كنه تا از لحاظ ذهني آماده ي حضور روي صحنه ي تئاتر بشه.

نحوه ي انتخاب و ورود شما به اين وركشاپ چگونه بود؟

با توجه به اينكه ظرفيت اين وركشاپ محدود بود، ‌دبيرخانه جشنواره حدودا 2 ماه قبل اقدام به انتشار فراخوان كرد. پس از ثبت نام و ارسال رزومه ي هنري، تعداد محدودي از طرف دبيرخانه جشنواره انتخاب شدن،‌كه دوستاني از شهرهاي سنندج، ايلام،‌اصفهان،‌خرمشهر، تهران و مشهد هم توي اين وركشاپ حضور داشتن.

شما دفعه ي اولي بود كه توي يكي از بخش هاي جشنواره بين المللي تئاتر فجر حضور داشتيد؟

 خير. سال قبل هم همراه با گروه يوناني تئاتر النيكو در سالن اصلي تئاتر شهر منظومه خواني اوديسه رو انجام دادم،‌ كه تجربه ي بسيار جالب و متفاوتي بود.

و حرف آخر...

 با توجه به استعدادي كه هنرمندان تئاتر برازجان دارند اميدوارم خودشون رو فقط محدود به استان بوشهر نكنند و شاهد درخششون توي جشنواره هاي تئاتر در سطح كشور باشيم.

و اينكه،‌جا داره تشكر كنم از اعضاي محترم شوراي شهر برازجان به خاطر حمايتهاي مادي و معنويشون از جشنواره تئاتر دشتستان و همچنين تشكر كنم از سر كار خانم سيده خديجه حسيني عضو محترم شوراي شهر به خاطر حمايتهايي كه از بنده داشتن. و سپاس از شما به خاطر انجام اين مصاحبه. پيروز و سربلند باشيد.

 

 
 

 

 

 

 

 

 


نظرات کاربران
رسول استانزاده بيش از 2 سال قبل گفت:
منم برای تیم داوری این مسابقه آرزوی موفقیت میکنم
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان