طراحی سایت
تاريخ انتشار: 27 آذر 1396 - 05:32
هم نوردان سرزمین مهر یلدا را پاس داشتند؛

دات نیوز؛ هم نوردان سرزمین مهر برنامه ویژه یلدا را در کنار ساحل خلیج‌پارس برگزار کردند.

دات نیوز ـ یوسف آذرکشت: این برنامه با هدف نکوداشت آیین چند هزار ساله یلدا ، پوشش بومی محلی ، قصه های بومی محلی ، ترویج ورزش همگانی و بازی های بومی محلی و دیدار صمیمانه همنوردان خصوصا آن دسته از عزیزانی که بعلت ناراحتی زانو و کمر ، بارداری ، نگهداری از دلبند خردسال و ..... مدتیست امکان حضور در جمع همنوردان مهر را نداشتند همه ساله در یکی از شبهای نزدیک به یلدا برگذار میشود.

صبح زود روز پنجشنبه بیست و سوم آذرماه سعید و رضا با همان وانت معروف به روشی خواص غالب امکانات کمپ را بار زدند و تا قبل از ظهر به محل کمپ در نزدیکی بندر دلوار رسیدند.
کمپ مهر و مهربانی برپا شد ، اندک اندک جمع یاران از جم و کنگان ، عسلویه ، خورموج ، گناوه ، برازجان و بوشهر رسیدند و خیمه گاه های خود را برپا نمودند .
تا ساعت هفت شب که هنگامه صرف شام بود دوستان آزادانه ساحل نوردی نمودند و با لذت عکس عای زیبایی از پارس دریا این زیبای آبی خفته در کنار سرزمین مادریمان شکار کردند .


آتش گرم رفاقت هم با ساز استاد رفعت نژاد ، استاد محمدیان و استاد زنگویی روشن بود.
ساعت هشت نیم همنوردان پر مهر در هیئت ایل مردان و ایل دختان سرزمین مادری زیبا تر از همیشه بودند.
محفل قصه گویی توسط مجری توانمند برنامه مهربانو شمشیری از جم شروع شد ، استاد بزرگوار مهربان باباعلی در روز تولد فرزندش رخصت گرفت و باز هم در جمع دوست دارانش آمد که چون برهان دوستشان داشت.


استاد بزرگوار مهربان دکتر فولادی و مهربانو مهاجر هم دیگر اعضا سه نفره هیئت داوران را تشکیل میدادند .
مهربانو تزم از بندر گناوه و برنده محفل سال گذشته باز هم در اوج بود و قصه زیبایی گفت ، عروس گل استان بوشهر مهربانو فرجی هم مثل همیشه بهترین بود ، اما بنا به نظر هیئت محترم داوران مهربان اسپندیار فتحی و مهربانو مرضیه حسینی با نمره مساوی در صدر قرار گرفتند و نهایتا تصمیم بر آن شد که چون تعداد نمره بیست مهربان اسپندیار فتحی بیشتر بود ایشان بعنوان نفر اول امسال انتخاب شد تا محفل قصه گویی یلدا سال ۹۶ بدین سان بسته شود . (البته بعدها داورها گفتن که اگر بهار خانم پوشش محلی لازم را رعایت کرده بود قطعا تنها پیروز میدان بود)
طبق رسم همه ساله محفل ما توام بود با جشن شادباش دو زوج همنورد تازه به هم رسیده که امسال مهربان کریم صادقی و مهربانو مصدق عروس و داماد گل ما بودند.پس از آن از بزرگواری مهربان میلاد حیاتی که علیرغم عذادار بودنش بابت درگذشت یکی از نزدیکترین و بهترین اقوامش اجازه تعطیلی جمع و محفل شادی یاران را نداد با اهدا قاب عکسی مزین به وجود نازنینش تقدیر شد.
کم کمک جمع یاران با لالایی امواج پارس دریا به خواب رفتن و حدود سحر بود که رگباری از قطرات نقره ای باران پگاه نیلوفرین آدینه را بخیر کرد 😍
بعد از صرف صبحانه برابر اعلام قبلی ساعت هشت و نیم صبح همگی بر روی ماسه های ساحل زیبای خلیج فارس از ترس برخورد شده در بازی محلی گل بگیر میدویدیم و نهایتا پس از یک مجموعه رقابت سنگین تیم مهربانو تفته به مقام اول رسیدند .


در بخش پایانی برنامه مسابقه سازه های شنی با موضوع خانه ای که بوی عشق میداد برگذار شد که پس از یکساعت هیئت محترم داوران شامل مهربان سجاد برازجانی ، مهربانو شیرین و مرضیه سروری با وجود سه تار زیبای مجتبی مصدق و همسرش ،  سازه شنی مهربان اسپندیار فتحی را بعنوان برنده اعلام نمودند .
بدین سان محفل اهورایی یلدا سال ۹۶ به پایان رسید و همنوردان جان با دلی خوش همدیگر را بخدای مهربانی ها سپردند و بامید دیدار.


نظرات کاربران
منصوری بيش از 2 سال قبل گفت:
احسنت درود برپیشکسوتان وبرگزارکنندگان اینگونه مراسم اریایی چه خوب بود درسطح گسترده تری وقبلش به اطلاع عموم رسانیده شود.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان