طراحی سایت
تاريخ انتشار: 24 تير 1396 - 12:40
جواب منتخبین شورای شهرها به سوالات پایگاه خبری ـ تحلیلی «دات نیوز» (قسمت اول)

دات نیوز؛ شورای شهر، مجلسی محلی در شهرهاست که نمایندگان آن توسط مردم همان شهر انتخاب می شوند. افرادی که قرار است به شور بنشینند باید احساساتشان تحریک نشود و در مورد یک مسأله با قدرت فکری ٬ رأی قاطعی که در سرنوشت یک محل یا یک شهر مؤثر است اتخاذ کنند. به همین منظور پایگاه خبری ـ تحلیلی «دات نیوز»، سعی دارد اهداف و برنامه های مهم شوراهای جدید در شهرها را جهت آگاهی بیشتر افکار عمومی به اطلاع هم استانیها برساند.

اعضای شورای شهرهای جم، امام حسن، وحدتیه، برازجان و سعدآباد پاسخ گفتند

 بنابر قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ٬ شورا یکی از ارکان نظام می باشد که مستقیما از طرف مردم انتخاب شده و به معنای تصمیم گیری مردم برای خود و آینده شان می باشد.
ویکی از ویژگی های خاص شهرداری ها حضور شورای شهر با این امکانات در کنار شهرداری هاست. این نهاد یک مرجع تصمیم گیری و نظارتی است و در این موارد دارای اختیارات وسیعی است. شورای شهر، مجلسی محلی در شهرهاست که نمایندگان آن توسط مردم همان شهر انتخاب می شوند. افرادی که قرار است به شور بنشینند باید احساساتشان تحریک نشود و در مورد یک مسأله با قدرت فکری ٬ رأی قاطعی که در سرنوشت یک محل یا یک شهر مؤثر است اتخاذ کنند. به همین منظور پایگاه خبری ـ تحلیلی «دات نیوز»، سعی دارد اهداف و برنامه های مهم شوراهای جدید در شهرها را جهت آگاهی بیشتر افکار عمومی به اطلاع هم استانیها برساند بنابراین جدا از هر گرایش و سلیقه ای سراغ بعضی از اعضای شوراها در استان رفته ایم تا به دو سوال، هدف از حضور در شورا و همچنین اهداف و برنامه ها پاسخ گویند:

 
منتخب شورای شهر جم ( چمران رفیعی پور)
هدف اينجانب از ورود در عرصه ی انتخابات شوراي شهر جم كه ديار بزرگان و انديشمندان و فاضلان بوده و می باشد در وهله ي اول خدمت به شهروندان عزيزم بوده است ،كه حس كردم با اندك تجربه ی علمي كه دارم مي توانم در راستاي پيشبرد اهداف شهرم ،در كنار ديگر عزيزان خدمتگزار عضو كوچكي باشم ،مهمترين موضوعي كه هميشه در زندگي اجتماعي و فردي و در سطح كلان مديريت شهري بايد مدنظر قرار گيرد شاخصه ي نظم است ،كه اگر در رأس امور قرار نگيرد ، قطعا هدف مورد نظر به سر منزل مقصود نخواهد رسيد ،واين نظم نمي تواند جلوه گري كند مگر اينكه عجين شود با قانون و تفاسير آن ،لذا با توجه به اينكه هميشه حضور يك حقوقدان در امر مديريت شهري لازم و ضروري بوده است و شهر جم ازاين تخصص بي بهره و بي نصيب بوده است ،اينجانب با سطح دانشي دكتري حقوق خصوصي و تجربه سالها وكالت در محاكم قضايي و اداري و تدريس در دانشگاه با دعوت دوستانم كه در عرصه اجتماعي حرفي براي گفتن دارند در اين انتخابات كانديدا شدم و با لطف خداوند و محبت همشهريان عزيزم به عنوان منتخب چهارم شهرم انتخاب شدم .و در حال حاضر با توجه به اينكه بايد در مسير خدمت به مردم كوله بار چهار ساله خود را ببنديم و همگام و همفكر با ديگر منتخبين وظايف محوله را بخوبي راهبردي كنيم ،اهداف و نظرات شخصي جهت خدمت و توسعه شهر بايد در جلسات شورا مورد چكش كاري قرار گيرد تا هدفي كه مورد نظر است به نتيجه برسد.در رابطه با سوال ديگري كه مطرح شد مبني بر اهداف منتخبين و برنامه ها ،قطعاً اولين برنامه و وظيفه اي كه مد نظر است انتخاب شهردار است كه اينجانب در حال حاضر بدليل عدم اتخاذ تصميم توسط منتخبين در اين زمينه نميتوانم پاسخي بدهم كه انشاالله در يوم مقرر از طرف منتخبين به اطلاع عموم و پایگاه خبری تحلیلی  شما خواهد رسيد و در رابطه با برنامه ها همانطور كه در فوق به آن اشاره كردم هر منتخبي اهدافي را مدنطر قرار داده و حضورش را منوط به آن برنامه ها كرده است كه بايد همه برنامه ها به اطلاع ديگر منتخبين برسد و در جلسه شورا به بحث و گفتگو كشيده شود تا برنامه واحدي مشخص گردد و مسير چهار ساله شورا تعيين گرددو قطعا در پايان اعلام ميكنم كه همه منتخبين هدفي جز خدمت به مردم شهري كه از لحاظ علمي ،فرهنگي ،سياسي،اجتماعي ،جايگاهي بس والا دارند ،ندارند و اميدوارم در اين مسير شرمنده خدا و مردم نشويم.
 
منتخب شورای شهر امام حسن ( آقای خدری)
 هدف اول من مشکلاتی که درشهر وجود داشت بنده را دراین دو دوره وادار به ورود در این عرصه کرد که بانیروی جوانی و پیگیری مستمری که در خود می بینم پیگیر مشکلات همشهریان خود باشم و با کمک دیگر اعضا ، شهرمان را به جایگاه واقعی خود برسانیم. درمورد سئوال دوم باید بگویم اهداف و برنامه های زیادی مد نظر منتخبین هست که پی گیری جهت بهبود درمانگاه شهر امام حسن و پیگیری جهت راه اندازی گمرک ، ساماندهی خیابانهای شهر،،پیگیری جهت کمبود ادارات مستقر در شهر مثل اتفاقات برق و ارتقا خانه ی هنرمندان به خانه ی فرهنگ شهر و دیگر کمبودها که به صورت جدی همه باهم پی گیری خواهیم کرد.

منتخب شورای شهر وحدتیه (مهدی فاطمی )
هدفم از حضور در انتخابات شورای شهر اینکه فردی باشم تاثیرگذار در پیشرفت شهرم و آینده آن و افراد تحصیل کرده اهداف و برنامه های نیز مواردی که از قبل پیگیری شده ولی هنوز به هدف نرسیده است در زمینه هایی مثل ورزش و بهداشت و بخشداری و...مشکلات بهداشتی و درمانی نمایندگی اداره های دولتی ، ورزش جوانان نداشتن پزشک و تجهیزات لازم همچنین در زمینه ی کشاورزی با توجه به موقعیتی که مناطق و کشاوزران ما دارند کمتر مجوز سردخانه و امکانات  لازم برای کشاوزران ما وجود دارد با توجه به اینکه پتانسیل بالایی در این شهر وجود دارد نزدیک به چند سال هست که در زمینه بخشداری در شهر وحدتی کوتاهی شده با توجه به موقعیتی که دارد.همچنین موضوع مهم و حساس این روزها بحث آب و مشکلات آن در شهرهایی مثل وحدتیه که آموزش خاصی در زمینه ی مصرف بهینه و ارائه ی راه کاری از سوی عوامل آب استان صورت نگرفته که نه تنها در شهر وحدتیه در کل استان در زمینه ی جوانان که باید گفت شهر وحدتیه در حالیکه از لحاظ ورزش در منطقه و شهرستان حتی استان فعالتیهای چشمگیری داشته  که در زمینه ها یی مثل کاراته مقام استان و کشور را داریم ولی آنطور که باید امکانات خاصی تعلق نگرفته که انشالله با همت و همکاری همه ی دوستان شورا امکانات ارتقا پیدا کند. همچنین  در یک دهه ی  قبل  در امر فوتبال بسیار کم کاری شده در این شهر .

 منتخب شورای شهر برازجان ( مهدی نیکنام)
هدف وبرنامه های شورای جدید بااستعانت از ایزدلایزال پس از تعامل و انسجام بین خوداعضاء ،این مهم دربین مسئولین شهرستان ،استان وحدالامکان کشوری وهمچنین بین مردم وشورا برقرارخواهدشد. درایجاد واحقاق حقوق قانونی شهروندان آنچه درتوان خواهیم داشت بااستفاده از تجارب گذشتگان و مشاوره های متخصصینی خدادوست و عام پسند به انجام خواهیم رساند.البته این امر با مشارکت صمیمانه مردم با شورا در قالب برنامه های کوتاه مدت ،میان مدت و بلند مدت، و در زمینه های فرهنگی وورزشی ، اجتماعی ، اقتصادی و...محقق خواهد شد.انشاءالله

 

منتخب شورای شهر سعدآباد ( ابراهیم ابراهیم زاده)

تاريخ بيانگر آن است ، شهر سعدآباد بدليل موقعيت جغرافيايي مناسب و با داشتن سابقه تاريخي و فرهنگي و وجود شخصيت ها و بزرگان علمي و ادبي و همينطور با داشتن 3 شهيد در پیروزی انقلاب اسلامي همواره در سطح كشور بعنوان يكي از مهمترين شهرها از آن ياد مي شود. ديرگاهيست كه متاسفانه شهر متمدن و انقلابي سعدآباد به دلايلي مورد بي مهري هايي قرار گرفته است ولي با اين وجود با داشتن مردماني آگاه، صبور و فهيم همچنان محكم و استوار در برابر كم لطفي برخي معلوم الحال ايستادگي مي كند. بنده هم با توجه به شناخت از پتانسيل هاي موجود در شهر و شناخت از استعدادها و ظرفيت هاي جوان در اين شهر بر خود احساس مسئوليت و تكليف دانستم كه براي پيشرفت و توسعه شهرم و دفاع از حقِ به ناحق خورده ی مردم مظلوم سعدآباد بويژه قشر جوان و بانوان ،قدم بردارم و تصميم به شركت و حضور در اين عرصه گرفتم. هدف اصلي اينجانب در شوراى پنجم ؛ گفتمان نو ، ايجاد روحيه وحدت و همدلي و نشاط اجتماعي در بين مردم و جوانان عزيز سعدآبادي است .مجدداً تقدير و تشكر عرض مي كنم محضر بزرگواراني كه با تلاش و همت خود حقير را بعنوان نماينده خود در شوراي شهر عزيزمان سعدآباد برگزيده اند و مدال پر افتخار خدمتگزاري مردم شريف و نوع دوست و هميشه در صحنه سعدآباد بزرگ بر گردنم آويخته شد.اميدوارم با حمايت و پشتيباني مردم بتوانم بار مسئوليت مهمي كه در قبال اين عزيزان دارم را به نحو احسنت به مقصد برسانم. با تشكر از شما و سايت خوب دات نيوز. شاد و تندرست باشيد ان شاءالله
 

 

گزارش و گفتگو: منیژه دریسی


نظرات کاربران
امید دریسی بيش از 4 سال قبل گفت:
بارک الله ددم.
بردبار بيش از 4 سال قبل گفت:
درود بر مهربانو دریسی گرامی لذت بردم
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار