طراحی سایت
تاريخ انتشار: 04 مهر 1395 - 09:40
بمناسبت روز دره پاک

دات نیوز؛ کوهنوردان استان بوشهر بمناست دوم مهرماه روز دره های پاک ، دره گردو کنک را پاکسازی نمودند.

دره گردو کنک پاکسازی شد + عکس

دات نیوز ـ یوسف آذرکشت: یکم مهرماه ساعت پنج و چهل دقیقه سی نفر از کوهنوردان شهر برازجان و خورموج به قصد پیمایش و پاکسازی دره گردو کنک عازم شدند.
ساعت یازده و سی در یاسوج با جناب نصیری از کوهنوردان و پیش کسوتان عزیز یاسوج و دو نفر از دوستان و همنوردان گرامی حاجی آباد استان هرمزگان همراه شدند.
ساعت سیزده و سی از طریق جاده یاسوج به شیراز بعد از گذشت از کارگاه سد تنگ سرخ از طریق جاده خاکی به روستای اسلام آباد رسیده .
پل فلزی ورودی روستا بسیار تنگ بود و حتی خودرو سواری هم به سختی از آن میگذشت. ساعت پانزده و بیست دقیقه با راهنمایی جناب نصیری بزرگوار و سر قدم پیش کسوت مهربان جناب باباعلی پیمایش شروع شد ، و پس از حدود پانزده دقیقه به روستای اسلام آباد رسیدیم.
خانه های قدیمی و با صفا ، روستا با حدود ده خانوار جمعیت ، غالبا گله دار و شاغل در چند واحد پرورش ماهی قزل آلا.
درختان سر به فلک کشیده گردو و صدای دلنشین آب از همان ورودی دره همراه ما بودند.
پس از یک و نیم ساعت پیمایش این زیبای سبز از عشایر ساکن در تنگه شنیدیم که جلوتر چشمه آبی که بود خشک شده ، مثل خیلی از چشمه های سرزمین تشنه من .
لاجرم پس از صرف چای آتشی و استراحت در کنار چادر پر از مهر یکی از عشایر عزیز و با جشن و شادی و موسیقی به عقب تر در کنار رودخانه ای از زلالی و گوارایی کمپ مهربانی باز هم به شادی برپا شد و پس از جمع آوری هیزم این چای گرم رفاقت و همدلی بود که تا پاسی از شب حلقه ما را گرم نگه داشت ، البته یک میهمان ناخوانده هم داشتیم ، خزنده بی آزاری که باعث شد جیغ بعضیها تا آن سوی دره برود.
فردا صبح هم به تفرج و گشت و گذار و موسیقی گذشت ، ساعت ده و سی دقیقه حرکت بسمت روستا .
نوبت به تقسیم کیسه زباله ها بین دوستان رسید و پاکسازی مسیر ، البته مسیر انتهایی دره تقریبا عاری از زباله بود این ورودی دره بود که بعلت حضور گردشگران و عدم وجود سامانه ای برای جمع آوری زباله اهالی روستا مملو از زباله بود ، آنقدر زیاد که تلاش دوستان مشتاق در آن آفتاب شدید تنها توانست بخشی از آن وصله ناجور طبیعت را جمع کند.
بعد از عکس یادگاری با بنر مخصوص برنامه که در بک گراند مزین بود به عکس ماندگار هنرمند ارزشمند سرزمین مهر جناب مهاجر که تصویری از دو گل تازه به هم رسیده عروس و داماد همنوردمان مهربان سپهر و مهربانو نگین محمد پور برنامه پاکسازی و پیمایش روز دره های پاک امسال در گردو کنک پایان یافت و پس از آبتنی در زلال و خنک رودخانه پایان مسیر و صرف ناهار همگی به لطف یزدان ساعت بیست و یک به سلامت به برازجان رسیدند.


 


نظرات کاربران
javad p بيش از 3 سال قبل گفت:
باسلام خدمت تمام طبیعت دوستان و مردم فهیم این مرزبوم که بحق لایق بهترینها هستن واز اینکه قدر این سرزمین با طبیعت های زیبا و دست نخورده را قدر میدانند را با تشکر کرد و ازتمام عزیزانی که در این سفر و انجام کار بزرگشون تشکر میکنیم و نگهداری ومراقبت از این طبیعت که باعث ارامش کامل روح و روان انسان است را به بهترین صورت برای ایندگان نگهداریم
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان