طراحی سایت
تاريخ انتشار: 07 بهمن 1394 - 08:56

دات نیوز؛ از آنجایی که هیچ توسعه ای بدون دلیل نیست، و هیچ عدم توسعه ای هم بی دلیل نیست، متاسفانه با تغیرها و جابجایی در زمینه نیروی انسانی در حوزه مدیریتی سالهاست خاطراتی نه چندان دلچسب را برای مردم استان رقم زده است.

بی مهری با مدیران بومی تا کی؟

به گزارش سرویس اجتماعی ـ «دات نیوز»، از آنجایی که سابقه ای دیرین در نخبه کشی مدیران بومی در استان وجود دارد، در روز گذشته خبری مبنی بر انتصاب مدیری غیر بومی جهت سکانداری ناظر گمرکات استان بوشهر نشر یافت که البته چندان غیره منتظر نبود؛ چرا که در ماههای اخیر زمزمه هایی از نارضایتی تجار و بازرگانان بوشهر از عملکرد گمرک بوشهر به گوش میرسید!! با تبلیغات وسیعی از سوی بعضی از سایت های خبری مبنی بر انتقال فعالیت عده ای از تجار به استانهای همجوار به دلیل قوانین سختگیرانه گمرک بوشهر!! نکته جالب ماجرا اینجاست کاش کسانیکه چنین تبلیغ غیر واقعی را مهندسی مینمودند، اندکی به این موضوع می اندیشیدند، با توجه به کارکرد یکسان سیستم الکترونیکی گمرک در سراسر کشور دلیلی برای ادعای سختگیرانه بودن قوانین گمرک بوشهر در برابر سایر استان ها وجود ندارد. نکته دیگر اینکه کاش آقایانی که رسالت خطیر خود را به گوشه چشمی از سوی این تجارها می فروشند ، به این موضوع پی میبردند که دولت تدبیر و امید با دولت مهرورز تفاوتهای اساسی دارد...

آقای پورحیدر ناظر گمرکات فعلی هم با مدیران قبلی تفاوتهای عدیده ای دارد. اگر زمانی این تجارها و بازرگانان بودند که گمرک بوشهر را مدیریت مینمودند ، چنین فضایی دگر برای جولان دادن و اختلاس های میلیاردی وجود ندارد.

جان کلام از زمان تصدی ناظر گمرکات استان، آقای پورحیدر دو سال اندی میگذرد. در روزهایی که گمرک بوشهر با شاهکار مدیریت غیر بومی شعره آفاق بود، زمان چندانی نمیگذرد و مردم استان به حتم بهترین قاضیان خواهند بود. همانطور که مدیران پالایشگاهی در منطقه ویژه عسلویه همواره در روزهای سخت تحریم ها از درایت و کاردانی ایشان صحه گذاشتند.
شاید چنین هجمه ای دال بر این باشد که ناظر گمرکات استان از مدیران سفارشی نبوده! یا شاید به دلیل اینکه کاملا فراح جناحی عمل کرده، چرا که در مدت بیست سال سابقه مدیریتی ایشان این مهم را به اثبات رسانیده است.
از آنجایی که هیچ توسعه ای بدون دلیل نیست، و هیچ عدم توسعه ای هم بی دلیل نیست، متاسفانه با تغیرها و جابجایی در زمینه نیروی انسانی در حوزه مدیریتی سالهاست خاطراتی نه چندان دلچسب را برای مردم استان رقم زده است.
با توجه به اینکه مردم استان همواره خواهان توسعه و رونق اقتصادی در فضایی سالم میباشند و همواره از مدیران دلسوز و سالم حمایت میکنند، آیا گمانه زنی چنین انتصابی صحت دارد؟
پیاده سازی و نظام بخشی به بعضی از امورات صورت گرفته، دو سال اخیر در گمرک بوشهر:

۱ سامانه جامع امور گمرکی در رویه واردات
۲ سامانه جامع امور گمرکی در رویه ترانزیت
۳ سامانه جامع انور گمرکی در رویه صادرات
۴ سامانه جامع انور گمرکی در رویه کارنه تیر
۵ سامانه اظهار از راه دور
۶ سامانه هوشمند توزین
۷ سامانه دریافت مانیفست الکترونیک
۸ سامانه بایگانی دیجیتال اسناد
۹ سامانه پیامک استعلام پته عبور
در پایان فارغ از هر گونه نکات فنی و مدیریتی در امورات گمرکی که باعث افزایش سرعت پاسخگویی، تعدد مراجعات گمرکی، افزایش درآمد گمرکی، صرفه جویی در چرخه تجارت کشور تا صرفه جویی در هزینه فعالیت گمرک گردیده... بیشتر مردم نگران از دست دادن مدیران کاردان و خصوصا سالم بومی میباشند. و اینکه آیا چنین عزل و نصبی بر اساس شایستگی ها رقم میخورد؟ به حتم در روزهای آتی مردم استان جواب این سوال را دریافت خواهند کرد.


نظرات کاربران
رضایی بيش از 5 سال قبل گفت:
واقعا اقای پورحیدر انسان سالم و کاردانی است و شاید این بی مهریها صرفا به دلیل عدم وابستگی ایشان میباشد
جعفری بيش از 5 سال قبل گفت:
متاسفانه شرایط برای حضور ایشان معیا نیست چرا که کارمندان این گمرک با فضایی متفاوت خو گرفته اند هر چند که نه ایشان هیچ کس نمیتواند تخلفات را ریشه کن نماید..و نه ایشان هر مدیری که بنا شد سالم کار کند تنها میماند علر رغم اینکه به درایت ایشان شک ندارم شاید ماندنش به صلاح نباشد
حرمهاجر بيش از 5 سال قبل گفت:
شهادت وگواهی میدهم که احمدپورحیدر فردی پاکدست بی جناح غیر سیاسی وعملگراومتعهد ودلسوز به نظام واستان، وجزء مدیران کلی است که است که میتوان سوگند جلاله خوردکه لیاقت امانت داری درسطح بالا دارد.
کارمند گمرک عسلویه بيش از 5 سال قبل گفت:
جناب پورحیدر در زمان مدیریتشون در عسلویه نظم خاصی به گمرک منطقه ویژه بخشیده بودند و اثرات کارهای ایشان هنوز ماندگار
کمالیان بيش از 5 سال قبل گفت:
واقعا مدیر سالم و کاردان مثل آقای پورحیدر کم است
ای کاش قدرشون رو بدونیم
همه میدونن.. بيش از 5 سال قبل گفت:
از وقتی ک ریاست کل وارد گمرک شده مدیران فنی و دلسوز زیادی سوختند...اقایان جهرمی و نادری و ....
نمیشه سالم کار کرد ...
ترخیص کار بيش از 5 سال قبل گفت:
من از گمرک باهنر اقای پورحیدر را میشناسم. ایشان در سیستم اداری حاکم بردولت ایران خلاف جهت اب شنا میکنند . من تاکنون انسانی با این شخصیت و فروتن و مردم دار و کوچک نفس ندیده ام. من به پدر و مادرش به خاطر تربیت خوبشان تبریک میگویم.
بی نام بيش از 5 سال قبل گفت:
اقای جهرمی دقیقا انسانی کار بلد و سالم بود که سناریویی جهرمی در حال شکل گرفتن است توی گمرک نمیشود سالم کار کرد و بدون ظابطه..البته شنیدم ناظر فعلی یکسال آینده خود بازنشسته میگردد. اما واقعا چرا ادم دلسوزی را باید چنین رنجاند، من از کارمندان گمرک گناوه هستم و کاملا اشراف دارم به موضوعات اقای پورحیدر هم حریف نخواهد شد بهتر است ایشان کسی را از خود دلخور نکند
جمشیدی بيش از 5 سال قبل گفت:
درب اتاق اقای پورحیدر به روی همه باز بوده واقعا مردمی
کارمند گمرک بيش از 5 سال قبل گفت:
بله واقعا خلاف جریان حرکت میکرد ،بنده خدا در اتاقش بازبود و به سبک خودش کار میکرد. ولی متاسفانه چنین مدیرانی بدرد نمیخورن.باید جوره دیگه ای بود،
محمد بيش از 5 سال قبل گفت:
سلام ایشان انسانی مردمی ومردم دوست هستند
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار