طراحی سایت
تاريخ انتشار: 04 دي 1394 - 11:16
وقتی رای یاران احمدی‌نژاد کمتر از نیم درصد بود

دات نیوز؛ پروین احمدی نژاد خواهر رییس جمهور سابق سال 92 در انتخابات شورای شهر تهران تنها 35 هزار و 339 رای را به دست آورده و نود و هفتم شده بود! در انتخابات مذکور، هریک از اعضای لیست حامیان احمدی نژاد به طور میانگین تنها 12 هزار و 444 رای به دست آوردند که معادل چیزی کمتر از نیم درصد کل آرا بود.

ثبت نام معاونان، وزرا و مسئولان دولت سابق در انتخابات مجلس دهم با نزدیک شدن به روزهای پایانی، شدت گرفته است.

به گزارش دات نیوز و به نقل از شبکه اطلاع رسانی تدبیر و امید، تا کنون معاون اول دولت نهم و تعدادی از وزرای و معاونان زن و مرد دولت نهم و دهم برای انتخابات مذکور نام نویسی کرده اند.

این افراد هنوز در انتساب خود به شخص محمود احمدی نژاد تردید دارند و بسیاری از آنها حضور خود را "مستقل" اعلام کرده اند. تلاش برای دوری جستن از رییس دولت سابق تا حدی است که هنوز هیچ یک از کاندیداها، به صراحت خود را به او منتسب نکرده اند.

علت این اتفاق را علاوه بر کارنامه دولت های نهم و دهم در حوزه های مختلف، می توان در انتخابات دو سال پیش  شورای شهر جستجو کرد.

در انتخابات شورای شهر تهران که سال 92 همزمان با انتخابات ریاست جمهوری انجام شد، لیست حامیان دولت احمدی نژاد که با عنوان "امتداد مهر" در انتخابات شرکت کرده بود، با یک شکست تاریخی مواجه شد.

هیچ یک از اعضای این لیست به شورای شهر تهران راه نیافتند. بالاترین رای این لیست 31 نفره 67 هزار و 22 رای (رتبه 67) بود و پایین ترین رای آنها فقط هزار و 954 رای(رتبه 827). این در حالی است که دو میلیون و ۷۸۶ هزار و ۳۵۷ نفر در انتخابات شرکت کرده بودند.

جالب تر اینکه پروین احمدی نژاد خواهر رییس جمهور سابق هم تنها 35 هزار و 339 رای (کمتر از 16 صدم درصد کل آرا) را به دست آورده و نود و هفتم شده بود!

در انتخابات مذکور، هریک از اعضای لیست حامیان احمدی نژاد به طور میانگین تنها 12 هزار و 444 رای به دست آوردند که معادل چیزی کمتر از نیم درصد کل آرا بود.

شاید این دلیل و "نه" بزرگ مردم به یاران احمدی نژاد باعث شده است که آنان جرات انتساب خود به او را نداشته باشند و ترجیح بدهند ضمن وفاداری به وی در خفا، خود را ملا عام، مستقل وانمود کنند.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار

اخبار ورزشی

ایران و جهان