طراحی سایت
تاريخ انتشار: 29 آذر 1394 - 17:25

دات نیوز؛ مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان بوشهر گفت: با همکاری مسئولان استان، جاده های این استان از نظر سیستم ایمنی و هوشمند جاده ای جزو استانهای برتر کشور است.

 مدیرکل پایانه های بوشهر: سیستم ایمنی وهوشمند جاده این استان درکشور برتر است

به گزارش«دات نیوز» وبه نقل از ایرنا، حمید رضا علم در نشست خبری خود به مناسبت 26 آذر سالروز حمل و نقل افزود: هم اکنون 15 دوربین کنترل سرعت در جاده های استان بوشهر نصب شده که کاهش تلفات جاده ای و سرعت را به دنبال داشته است.
وی اضافه کرد: کاهش تلفات و سرعت در محور بوشهر - برازجان و گناوه به تریتب 60 و70درصد و در محور ساحلی گناوه - بوشهر نیز 40 درصد کاهش سرعت و 50 درصد کاهش تلفات ثبت شده است.
وی اضافه کرد: امسال محور بوشهر- برازجان - دالکی و محور ساحلی گناوه - بوشهر به دوربین های کنترل سرعت مجهز شده اند.
علم گفت: از طرحهای ملی استان بوشهر نیز محور چغادک - خورموج - کنگان و عسلویه نیز در حال تجهیز به دوربین کنترل سرعت است که
که باید در نیمه تابستان این دوربین ها وصل شود.
مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان بوشهر افزود: همچنین سراهی بندر ریگ تا آبپخش هنوز فاقد دوربین کنترل سرعت است که در صورت تامین اعتبار این محور استان نیز به دوربین مجهز می شود.
وی یادآور شد: اززمان آغاز طرح هوشمند سازی جاده ها تاکنون 67میلیارد ریال اعتبار در استان بوشهر هزینه شده است.
علم اظهار کرد: در زمان حاضر همه محورهای جاده ای استان بوشهر به سیستم تردد شمار آنلاین مجهز هستند و برای کنترل سرعت و توزین خودروها نیز سه دستگاه WIM( باسکول در حال حرکت) در استان وجود دارد که یک دستگاه آن در پلیس راه احمدی نصب و دو مورد نیز در پلیس راه دالکی و کنگان در دست نصب است.
وی بیان کرد: 16 دوربین نظارت تصویری در محل تقاطع ها، پلها و نقاط حادثه خیز استان نیز نصب شده که در زمان حوادث طبیعی از جمله سیل و زلزله و حوادث ترافیکی با ارتباطی که با سایر نیروهای عملیاتی دارند امکان حضور دستگاههای امدادی برای پاکسازی جاده ها را فراهم می کنند.
علم درباره ناوگان اتوبوس رانی بوشهر گفت: هم اکنون در استان بوشهر 200 دستگاه اتوبوس با مالکیت استان و در حدود 670 دستگاه نیز با دیگر شرکتها قرارداد دارد.
وی یادآور شد: میانگین سنی ناوگان اتوبوس رانی بوشهر 5.5سال است که نسبت به کشور، استان بوشهر از ناوگان جوانی برخوردار است و با خروج اتوبوسهای فرسوده میزان بهره وری نیز ارتقا می یابد.
علم در باره مجتمع های رفاهی گفت: در زمان حاضر 10 مجتمع خدمات رفاهی در استان بوشهر فعال و 9 مورد دیگر نیز در دست ساخت است که با بهره برداری آنها مشکلی درزمینه خدمات رسانی جاده ای در استان نخواهیم داشت.

 

 

 

 


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار