طراحی سایت
تاريخ انتشار: 29 آذر 1394 - 16:50
مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان بوشهر:

دات نیوز؛ مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان بوشهر گفت: در اجرای طرح ارتقا ایمنی درجاده‌های استان بوشهر محور ۲۷۰ کیلومتری بوشهر به عسلویه به دوربین هوشمند کنترل سرعت مجهز می‌شود.

دوربین‌ کنترل سرعت

به گزارش«دات نیوز»وبه نقل از تسنیم، حمیدرضا علم  در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر در حوزه اتوبوسی دارای جایگاه مهمی است اظهار داشت: میانگین سنی ناوگان اتوبوسی استان بوشهر 5.5 سال است که نسبت به میانگین کشوری از ناوگان جوانی برخوردار است .

وی با بیان اینکه با خروج اتوبوس‌های فرسوده میزان بهره‌وری ارتقا می‌یابد تصریح کرد: استان بوشهر دارای 200 دستگاه اتوبوس مالکیتی است و این در حالی است که با 670 دستگاه اتوبوس با دیگر شرکت‌ها قرارداد منعقد شده است.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان بوشهر با بیان اینکه ایمنی جاده‌های این استان دارای جایگاه مهمی درکشور است بیان کرد: هم اکنون 15 دوربین هوشمند کنترل سرعت در محورهای مختلف این استان نصب شده سیستم ایمنی  جاده‌های استان بوشهر را ارتقاء داده است.

علم، با بیان اینکه نصب دوربین‌های کنترل سرعت سبب کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای شده است خاطرنشان کرد: دوربین کنترل هوشمند درمحور بوشهر، برازجان و گناوه نصب شده که این مهم  کاهش تلفات و سرعت به تریتب 60 و70 درصد در پی داشته است.

وی با اشاره به اینکه محور ساحلی بوشهر به گناوه  به دوربین کنترل سرعت هوشمند مجهز شده گفت: دراین محور شش دوربین با اعتبار شش میلیارد ریال نصب شده که در 2 ماه گذشته 40 درصد کاهش سرعت و 50 درصد کاهش تلفات ثبت شده است.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان بوشهر بابیان اینکه محور چغادک، خورموج، کنگان و عسلویه به دوربین کنترل سرعت مجهز می‌شود گفت: در اجرای طرح ارتقا ایمنی درجاده‌های استان بوشهر محور 270 کیلومتری بوشهر به عسلویه به دوربین هوشمند کنترل سرعت با مشارکت بخش خصوصی مجهز می‌شود.

علم با بیان اینکه در اجرای طرح هوشمند سازی جاده‌ها تاکنون 67 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده اظهار کرد: اکنون همه محورهای مواصلاتی استان بوشهر به سیستم تردد شمار آنلاین مجهز هستند و برای کنترل سرعت و توزین خودروها نیز سه دستگاه باسکول در حال حرکت در استان بوشهر راه‌اندازی شده است.

وی نصب 16 دوربین نظارت تصویری را مورد اشاره قرار داد و افزود: این دوربین‌ها در تقاطع‌ها، پل‌ها و نقاط حادثه خیز استان بوشهر نصب شده است.


نظرات کاربران
هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.
ارسال نظر

نام:

ايميل:

وب سايت:

نظر شما:

جدیدترین اخبار